FOTOT/ “Plaza”: Brenda hotelit më luksoz të Tiranës

Pak ditë më parë në Tiranë u inagurua hoteli super luksoz “Plaza”, që është edhe ndërtesa më e lartë në kryeqytet.

Ndërtesa është projektuar nga “51N4E” kompani belge, me arkitekt Johan Anrys, ndërkohë hoteli është një investim shqiptar nga dy kompani kryesore, Tirana International Development sh.p.k. dhe Agna Group.

Fotot e mëposhtme tregojnë luksin e këtij hoteli.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-2.jpg","attachment_id":"587811"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza.jpg","attachment_id":"587819"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-9.jpg","attachment_id":"587818"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-8.jpg","attachment_id":"587817"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-7.jpg","attachment_id":"587816"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-6.jpg","attachment_id":"587815"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-5.jpg","attachment_id":"587814"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-4.jpg","attachment_id":"587813"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-3.jpg","attachment_id":"587812"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-19-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-19.jpg","attachment_id":"587810"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-18.jpg","attachment_id":"587809"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-17-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-17.jpg","attachment_id":"587808"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-16.jpg","attachment_id":"587807"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-15.jpg","attachment_id":"587806"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-14.jpg","attachment_id":"587805"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-13.jpg","attachment_id":"587804"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-12.jpg","attachment_id":"587803"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-11.jpg","attachment_id":"587802"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-10.jpg","attachment_id":"587801"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/plaza-1.jpg","attachment_id":"587800"}]

11 komente në “FOTOT/ “Plaza”: Brenda hotelit më luksoz të Tiranës”

 1. intelektuali says:

  NJE SHEMTIRE E VERTETE ARKITEKTURORE NGA FASADAT E JASHTME, TIPIKE PER FANATZITE ENVERISTE TE EDI RAMES.

  1. the Punisher says:

   Po uji a do i vije me orar ketij hoteli ?

 2. loni says:

  Po pse re Burr i dheut intelektuali qenka shemtire ,eshte nje ndertese shume e bukur,te degjojme kur te mbaroje stadiumi fantastik’Arena Kombetare’,cfare do te thuash,dhe thone pastaj pse nuk rregullohet Shqiperia

 3. Kleo says:

  Nuk eshte asgje tjeter. vecse nje nga shume shemtite qe kane mbushur Tiranen dhe gjithe qytetet tona.Lum Fidel Ylli qe nga budyguard u be nje nga pronaret e tij.

 4. Milena says:

  Ju po e quani me luksozi ne Tirane,kjo mund te pranohet nga banoret e ardhur (pamvarasisht se kur),por per tironcin e vertete,kjo qeka gjo pa lezet

  1. Ubs says:

   O lajm kunder kokdhimes…per te falimentuar kokdhimen dhe hotel Tiranën, le ti bejm reklamë konkurrencës ?Fantazia e Meros per te lepire b… Te gjatit ska kufi

  2. Ubs says:

   O lajm kunder kokdhimes…per te falimentuar kokdhimen dhe hotel Tiranën, le ti bejm reklamë konkurrencës ?Fantazia e Meros per te lepire b… Te gjatit ska kufi

 5. Moni says:

  Termeti pare kur te bjere;
  Nje tufe lule do ta sjelle.

 6. k says:

  Shemtia e ksaj ndertese eshte se i krijon sfond bastard
  pjeses me historike te qytetit d.m.th. xhamia dhe sahati.

 7. Qazo says:

  Dhoma me krevat tek ??? Uauuu ………….

 8. lida al says:

  O cfare intelektuali qe je, ku e bo gjithe ket shkolle! Per shume gjera mund te thuash qe nuk jane bere mire, por te thuash edhe per kete godine qe eshte e shemtuar, pika te te bjere. Koha do tregoje cfare vlere ka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *