“Lulzim, zhblloko Vettingun! Mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë”

rama bashaKryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në Facebook, iu drejtuar kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke shkruar: “Lulzim, mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë, po lexo rekomandimin e qartë të BE-së dhe zhblloko Vetingun!”

Ky është reagimi i parë i kryeministrit pas deklarimeve që beri dje në Tiranë deputeti gjerman Krichbaum, i cili tha se Bundestagu do të kërkonte që të mos hapeshin bisedimet për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Lulzim Basha nuk e bëri publik takimin e tij të djeshëm me Gunther Krichbaum, por fotografia miqësore nuk lë vend për shumë hamendësime.

Kushtet e opozitës për hapjen e negociatave ishin pjesë e deklaratës së zotit Krichbaum, një qëndrim që kreu i opozitës e barazoi me atë të Bundestagut.

Sipas Lulzim Bashës, nga konferenca e tij doli një lajm i mirë dhe një lajm i keq.

Lajmi i keq është “qëndrimi i Bundestagut gjerman kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë”, ndërsa lajmi i mirë është se “Gjermania mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian”.

Lulzim Basha thotë se, “tani është koha të punojmë për të realizuar reformat e nevojshme, për të marrë vendimet e duhura që u shërbejnë shqiptarëve dhe jo për t’u hedhur hi syve qytetarëve dhe partnerëve tanë”.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në ““Lulzim, zhblloko Vettingun! Mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë””

 1. shvejk says:

  Deputeti , Lulja e kungullit eshte i lumtur me deklaraten e Eurodeputetit , Pema e qershise . Vari K… pune bimesh.

  1. Artjon says:

   Vazhdon tradhetia e radhes e niperve te Esat Pashe Toptanit, pas asaj te mbledhjes se Keshillit te Europes. Ne dejet e tyre rrjedh gjak serbo-grek. Jane vendosur ne tradheti ne sinfoni me serbet dhe greket. Nuk beri me shume Esta Pashe Toptani dhe Zogolli, bashkepunuan me shtetet fqinje qe te shkaterronin Shqiperine. Por gjithmone do te deshtojne, sic edhe kane deshtuar.

 2. Per Ramen says:

  Zt. Rama nje mesazh per ty. Je ekselente ne politiken e jashtme t e Shqiperise, pasi po na ben krenar per qenien tone shqiptar. Per ty nje vrejtje shoqerore, ne bej dinjitoze dhe ne vleresimin brenda Shqiperise, pasi mbas 42 vjetesh pune te ndershme nga te cilat gjithe jeten shef dhe 15 vjet drejtor, marre 30,000 leke pension, dhe menekinit mos ju drejto me emer se e nderon shume kavien.

 3. maximus says:

  gopin e semes do maresh ne 2017, o luli i vocer, o tradhetar i vendit, normal qe s’te dhimbset shqiperia ty, e para ti nuk je shqiptar por turko-arab, , e dyta , per ty te mos futet kurre shqiperia ne evrope se keshtu , me ligjet qe ka evropa , nja 25 vjet i ke te sigurta brenda ne biruc, e treta ti ke pashoporte hollandeze, e as qe te ruhet qe te behet mire ky vend, sepse familja jote mund te roje nja 5 breza me te gjitha ato qe ke vjedhur, dhe per te gjitha keto te keqija qe i ke bere dhe po i ben ketij vendi, diten e gjykimit e ke te afert.

 4. lond says:

  Lulushja ishte ne orgasem se i kishte ardh dashnori, or turpi botes te gezohesh se po i bohet keq shqiptarve jo ty se je b…q…hollande, ku jan keto shoqerit civile me buce mitelen.

 5. DETARI Atllantidhes? says:

  Sa do qe te tentohen te behen sabotazhe kunder popullit Shqiptare,nuk do te mund te bllokojne pergjithmone rrugen europiane te tij !
  Plehrat e kombit nji dite te afert do te marrin pergjigjen e duhur !
  Vetem me Edi Ramen vendi do te rregullohet,mos shpresoni prej tjeter kujt,sidomos UDBashe ve te provuar per me shume se 20 vjete=shkaterrim ,vjedhje,korrupsion te pamatshem dhe te pa pare ndonjihere,e miliona gjera mizerabile !

 6. Nacionalisti says:

  GopIn e sateme mire e ke, po si sju vjen marre po PSE Basha e komandon gjermanine ? Kaq tru peshku Jeni? Mesa duket qenkam irrituar kot me ca idiote te lindur si ju! Idiote te te gjitha vendeve Bashkohuni, ne rresht per nje indietro marrsh!

 7. lul sali ndaj m*ut pergjys says:

  Luli dhe saliu kryekrimelet Shqipetare bashke
  Me ilir muten po manipulojne gjithcka ne
  Kurriz te Popullit per te mbijetuar karriket e
  Fituara me krimin Dhe vetem krime duan

 8. asnjeri! says:

  Mos u lodhni kot! Basha e rama jane bashke: asnjeri nuk e do vetingun. Thjesht bejne teater sikur njeri e do e tjetri jo!!!!

 9. asnjeri! says:

  Mos u lodhni kot! Basha e rama jane bashke: asnjeri nuk e do vetingun. Thjesht bejne teater sikur njeri e do e tjetri jo!!!!!

 10. DETARI Atlantidhes @ says:

  ,,,,,,,,,,,,asnjeri !,,,,,,,,,,,si ka mundesi qe cervele te tille i degjojme akoma….rralle ,rralle ,por i degjojme !
  per cfare aresyje te mos ta doje Edi Rama vettingun nderkombetar ne kushtetuten e vendit tone?
  sepse ka vjedhur ?
  sepse ka vrare ?
  sepse i ka shitur detin komshive ?
  sepse ka qene ndonjihere minister dhe ka vrare protestues ?
  sepse ka vjedhur fonde publike?
  sepse ka spiunuar shtepi te verdha apo ucka,ne ?
  Por,ta dish ti dhe cdo skuth ketu,qe Edi Rama ,sikur te kish marre vetem 20 % nga lejet e pallateve, kur ishte kryebashkiak i Tiranes,Sali maloqa do ta kishte kalbur ne burg edhe si kundershtar ,por edhe qe kishte dhe ka te gjitha gjykatat ……..,por sepse eshte i paster nuk ka frik !
  Edi Rama eshte budallaj me i madh qe nuk abuzon se ne Shqiperi vetem keshtu te respektojne ……kines,ce !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *