VIDEO/ Shifrat e çmendura që shpenzojnë të rinjtë në lokalet e natës në Tiranë

Shumë të rinj shqiptarë ankohen shpesh se nuk kanë punë dhe nuk shohin të ardhme në vendin e tyre. Por, kur vjen puna te jeta e natës, shqiptarët nuk kursehen aspak.

Nga një vëzhgim në “INtv” shifrat që shpenzohen në lokalet e natës në Tiranë janë marramendëse. Një tavolinë nis me 30 mijë lekë… dhe deri në 14 mijë euro.

Për disa orë argëtim shpenzohen vlera që shumcia e shqiptarëve nuk i marrin as për një vit punë.

Në video mund të shihni disa nga faturat e fundjavës së kaluar të siguruara në një nga lokalet e natës në kryeqytet dhe renditen ndër më të lirat.

Bëhet fjalë për tavolina që shkojnë 30 mijë lekë të rinj, dhe këto janë më të zakonshmet shpenzime që shkojnë sa dyfishi i rrogës minimale në vendin tonë.


14 mije euro by PanoramaVideo

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/kupon-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/kupon-1.jpg","attachment_id":588291},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/kupon-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/kupon-2.jpg","attachment_id":588292},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/kupon-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/kupon.jpg","attachment_id":588293}]

3 komente në “VIDEO/ Shifrat e çmendura që shpenzojnë të rinjtë në lokalet e natës në Tiranë”

 1. Ceca says:

  Vetem nje fature 30.000 lekshe pashe une te tjerat 3.000-4.000 leke. Investigim te hatashem paska bere ky televizioni edhe ju qe e merrni seriozisht. Pse cfare kujtoni ju se do ju falen pijet neper lokalet e nates?! Po nuk patet flini gjume!

 2. Diagnoza says:

  Ai 14000 euro eshte rasti me i larte i shpenzimit dhe s’mund te merret si shembull tipik, megjithate konsiderohet shifer e ulet ne krahasim me cfare harxhohet jashte ku vetem per pije dikush i pasur harxhon gjys milioni euro. Keta te tjeret me shpenzime 500-1miljon, nqs jane nga familje te pasura leket e babit po harxhojne, dhe e kemi stabilizuar tashme qe pa nje biznes legjitim, ai lek vjen nga droga. Ceshtja nuk eshte te shifra qe paguhen por tek kualiteti i njerezve qe po i paguajne, dhe a ja vlen realisht te kesh te besh me njerez te tille verdalle.
  Nqs eshte klyshi i ndonje krimineli per shembull nuk ja vlen, ai cfare s’te ben me ato gene qe ka. Mund te jete tundues prej lekut qe ka familja e tij, po a do ndiheshit rehat duke ditur qe vijne nga bota e krimit dhe ne cdo cast dicka mund te shkoje keq duke ju kushtuar edhe ju shume shtrenjte?
  Nqs eshte si puna e atij emigrantit qe thjeshte vjen per defrim e iken, nqs nuk lidhesh e martohesh me te qe te te nxjerri nga corba shqiptare, edhe me ate e kote te harxhosh kohe. Do te te perdori per te bere qejfin e vet edhe do iki pa nam e pa nishan.
  Nqs nga ana tjeter eshte ndonje person i thjeshte qe po harxhon 70%+ te rroges per qejf, normal qe eshte problematik, kush shpenzon ate lloj leku kot kur mund ta investoje diku per te ardhmen?
  Pra nuk eshte puna tek shifrat qe levrijne, por tek kush fshihet pas atyre shifrave, dhe a ja vlejne vertete ato kontakte qe po krijon.

 3. sokol says:

  cfare groshesh hane shqiptaret qe kan keto lloj pordhesh?eshte thenie shume e madhe ,na bie bretku ne kurbet me dekada mezi shlyejme kredite e banesave e makinave sna bie mendja te harxhoje bareve te nates….kurse keta pa pune? ska mundesi eshte nje lloj paraje ajo ,para qe eshte fituar pa djerse…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *