Kaç Islami: Rama i ngriti kurth Greqisë, por Athina iu shmang me qetësi provokimit…

IslamiNë Partinë Demokratike janë të shqetësuar përse Edi Rama ka replikuar me Athinën, për disa çështje të rëndësishme, si ajo për Çamërinë.

Kaç Islami, ashtu si Berisha, mbron Greqinë, dhe thotë se Athina iu përgjigj me qetësi Ramës.

“Sherret e marrëzitë e Ramës ka kohë që kanë dalë jashtë vendit, jashtë shtëpisë. Natyrisht. kulmin e një sjelljeje mediokre e infantile në politikën e jashtme Rama e arriti duke futur hundët në fushatën elektorale të vendit më demokratik të botës dhe duke vendosur pa fund baste se kandidati fitues si President i SHBA-ve, të cilin e cilësoi “turpi i civilizimit”, do të humbte. Po le të kthehemi te çështja e integrimit. Duke ditur shumë mirë se vendet anëtare të BE-së, nisur nga Gjermania, të cilat kanë të gjithë informacionin për situatën në Shqipëri, do të stigmatizonin të gjitha aspektet negative të qeverisjes së tij dhe do të shpreheshin një ditë, njëlloj siç u shpreh deputeti gjerman apo ai austriak, Rama u përpoq që të fuste në kurth Greqinë, përmes një provokimi naiv.

Provokimin e tij Rama e ngriti duke i mëshuar fuqimisht e marrëzisht kartës nacionaliste… dhe sulmuar ashpërsisht Greqinë, duke menduar se ajo do të reagonte duke u shprehur kundër hapjes së negociatave, me argumentin e keqtrajtimit të minoritetit, ngritjen e çështjes çame dhe Himarën… Më tej kjo kartë nacionaliste do të përdorej në zgjedhjet e ardhshme, duke pohuar se “opozita tradhtare” nga brenda dhe “Greqia që s’mund të bëjë siç ka bërë deri tani” nga jashtë u bashkuan për të penguar anëtarë- simin e Shqipërisë në BE…

Këtu qëndron edhe injoranca, marrëzia e poshtërsia e Ramës. Injoranca, sepse ai nuk e di mesa duket se Greqia është një anëtare tashmë e vjetër e BE-së, që zotëron të gjithë informacionin për qëndrimet e vendeve të tjera, edhe ato ndaj hapjes së negociatave me Shqipërinë. Marrëzia sepse kështu po provokonte një shtet me të cilin ka shumë arsye që qeveritë përkatëse, edhe kur shfaqen probleme/shqetësime, duhet të bëjnë maksimumin që të krijojnë klimën për t’i zbutur/ sheshuar/zgjidhur ato. Dhe poshtërsia ishte se kjo sjellje provokative do të ishte e përkohshme dhe fill pas kësaj ai me shumë gjasa do të shkonte në Athinë për t’u servilosur dhe lëpirë.

Sepse Rama s’ka asnjë ndjesi patriotizmi apo nacionalizmi, dhe si i pafe tipik, gjithçka e bën vetëm në funksion të pushtetit personal. Natyrisht këtë provokim të trashë, mesa duket, pala greke e kishte klasifikuar të tillë pas një analize të thellë. Dhe prandaj Greqia mbajti një qëndrim shumë të matur e veproi me qetësi, në vijimë- si të qëndrimeve të saj të mëparshme lidhur me integrimin e Shqipërisë në BE, duke kërkuar bashkëveprim të arsyeshëm me qeverinë shqiptare, për zgjidhjen e të gjitha çështjeve, sipas paketës së propozimeve tashmë të vendosura prej saj në tavolinën e palës shqiptare prej kohësh. Kështu do të dështonte edhe ky provokim i trashë për të futur në kurth Greqinë. Por, shumë shpejt, madje pa ardhur mbledhja e Këshillit Europian, Rama dështak do të ankohej se po ngecte në “çarkun” gjerman, ndonëse përpëlitet në mënyrë mjerane për të dalë prej andej…”, shkruan Kaçi.

REMOTE_ADDR:[]

80 komente në “Kaç Islami: Rama i ngriti kurth Greqisë, por Athina iu shmang me qetësi provokimit…”

 1. Usa1 says:

  Ti kaci je tradhetari me i madh qe ka ncjer ndonje here mallakastra , je turpi i mallakstres .

  1. arbereshi says:

   Bente mire ENVERI qe i varte ne mes te pazarit keta qe punonin kunder Shqiperise

   1. KaciZi says:

    O kac, po jemi shqiptar ne rradhe te pare, pastaj djathtas e majtas mor pleeen

    1. Timi says:

     Vazhdon tradhetia e Esat Pashe Toptaneve. Ju ka nxjerre te gjitheve kryetradhetori qe e mashtroni e genjeni ne disfavor te Shqiperise. Rama i vetmi KM gjate 25 vjeteve qe po punon per Shqiperine. Te gjithe ju jeni mbeturina tradhetore dhe nuk bindni asnjeri. Dy votimet e fundit kane treguar me se qarti qe ju jeni te mbaruar.

  2. Devolliu says:

   Kaçi I ZI I Sali KRIMINELIT, të dy TRADHTARË të Kombit.

 2. Iliri says:

  OO Kac Zeza!!!!!! deri kure do i kthehet bitha pedogrekerve!!!! Shko mor legen i shpuar!!! Po cfare turpi keni ju, o kriminele te shqiptareve!!!!

  1. a says:

   O Idjota Arnaut….. perse flisni si “Hanem e Zeqos maje Thanes”….
   Kastrioti thote disa te verteta qe i kane pohuar vete Politikanet Europian.
   O Debila, qe deri dje vinit ne “Orgazem”, me “Big Shqiperi” dhe tani me nje Hipokrizi prej Budallai deklaroni qe…..
   1- nuk jemi per ndryshim Kufinjshe,
   2- deklaraten per Akropolin (gjasme) e thame per te kujtuar “miqesine” e vjeter
   3- gjasme Greku i kthente ne Kufije sepse ishin Came….dhe Jo sepse ne pashaporten e tyre kishin Tjetersuar Toponimet (p.sh. nga Thesproti ne Cameri, nga Margarit ne Margellic, nga Perdhika, Sivota,… ne ….)
   4- ……
   Boll o Hipokrita Arnaut….. Greqia eshte e Vertete qe prej shekujsh ju ka “Frike”…..Jo prej Trimeris Tuaj, por prej PA BESISE tuaj. Jeni me Islamik se Arabet dhe me Turq se Turqit.

 3. une says:

  Kastriot je nje idiot dhe debil tregon veten se sa injorant je

 4. Shijaksi says:

  Tradhetar te poshter,do vij dita qe ta shihni veten ne Burk fuck

  1. a says:

   O Idjota Arnaut….. perse flisni si “Hanem e Zeqos maje Thanes”….
   Kastrioti thote disa te verteta qe i kane pohuar vete Politikanet Europian.
   O Debila, qe deri dje vinit ne “Orgazem”, me “Big Shqiperi” dhe tani me nje Hipokrizi prej Budallai deklaroni (sipas Skizofrenit Ramy) qe…..
   1- nuk jemi per ndryshim Kufinjshe,
   2- deklaraten per Akropolin (gjasme) e thame per te kujtuar “miqesine” e vjeter
   3- gjasme Greku i kthente ne Kufije sepse ishin Came….dhe Jo sepse ne pashaporten e tyre kishin Tjetersuar Toponimet (p.sh. nga Thesproti ne Cameri, nga Margarit ne Margellic, nga Perdhika, Sivota,… ne ….)
   4- ……
   Boll o Hipokrita Arnaut….. Greqia eshte e Vertete qe prej shekujsh ju ka “Frike”…..Jo prej Trimeris Tuaj, por prej PA BESISE tuaj. Jeni me Islamik se Arabet dhe me Turq se Turqit.

  2. ABC says:

   Nje nga prodhimet me te ndyra te democracise shqiptare Kac Islami,bukeshkale,bythelepires,tradhetar,me peseqind flamure, …keta si puna e ketij meritojne ti cosh ne nje ishull lebrozesh se nuk i duhen kujt

 5. undefined says:

  O kac njw gomar je dhe ti ……

 6. dibrani says:

  ke te drejte zoti kaci kesaj rilindje i erdhi fundi ne verioret me ne krye sali berishen duhet te mobilizohemi per tu ndare perfundimisht nga pjesa jugore se ata po na sjellin katastrofen simund te vazhdohet ne kete menyre ne te punojme me pague taksa e ata i fusin ne xhepat e tyne

  1. Albogentivlora says:

   Ne hale te gomarit te vesh ti bashke me verioret e tjere. Mos harro merr dhe Kacin.

  2. Labi100 % says:

   Na plasi kari pse u ndate ju. I thoni faleminderit E. Hoxhes qe ju beri njerez se vetem mish te zier dhe buk misri dinit te hanit. Ju hapi syte juve bashke me ate bastardin serb. Verioret flasin per bes dhe bes nuk kane. .flasin per nder dhe te gjithe punojne me kurva dhe vjedhin ne Itali.

   1. Gjini says:

    Po ne veriort qesim grat e huaja por ju labt e k arit q..motrat tuja ene i qitni nrrug

    1. Labi100 % says:

     Nxirrni grate e huaja se grate tuaja ua njerrin te tjeret. Te hotel qe punoj une vetem veriore kam pare dhe rumene. . Ehhh keshtu eshte o Gjin.. Po qive do te qin….

  3. sala says:

   Dibran…mos thuaj ..ne verioret..por thuaj ..ne Maloket

  4. nora says:

   o Dibran trapi, kur ke tru edhe ti nga Dibra

 7. arben says:

  Sa do gabim ta kete kryeministri i vendit tend ,nuk mund te behesh pale me greket ,apo tju jepni nje argument qe kryeministri i vendit tone eshte nje idiot apo tradhtar.Nqs ne greqi do dilte nje politikan si puna jote apo e saliut dhe do i mbante krahun shqiptareve ne keto tema ,veshtire se do ishte me ne politike apo ne parlament .
  Ju krenoheni me gomarlleqet qe bete ne dem te atdheut per 25 vjet, pa pike turpi .
  Shtetare greke perdorin argumentet tuaja,kunder shqiptareve,fiks ato qe thoni ju te pd .
  Ne zgjedhjet e ardhshme uroj qe ky popull tju coje ne plehra se atje e keni vendin

 8. €piriiiiii says:

  Kaqol Islami…. se Di kush nga ju Politikbèrsite e leshit ka arritur nivelin e Rames te Pranohet e Respektohet si i Barabarte ne Elitat e BE dhe USA. Asnje o Kaqol Islami Asnje. Jini te gjith Xheloz por skin çbeni,ju mungon Sharmi Talenti dhe Intelidhenca. Te gjith mbeteni ‘lider’ te Rèndomtè Ballkanik

 9. Zara says:

  Po ti kokrra e budallait I qan hallin Greqise. Plehre politikan dhe tradhtar I kombit te tend!

  1. a says:

   Jo ore Ka..ri nuk i “qan hallin” Greqise, por i qane Hallin popullit Mjeran Shqipetar qe i servirin “Pordhe me rigon”, nje Jete peralla Komuniste, pere “Kucedren” Gereko-Serbe, duke lene Shqiperine ne meshire te Neo-Otomanisteve dhe te Arabeve.

 10. Moisi Golemi says:

  E gjithe PD-ja ne sulm, kush e kush t’i lepije sumen grekut me fort.

 11. Mallakastrioti says:

  O kAC KARI:::ISLAMI…ik o Kurve e Ndyre Berishjane , se je TURPI I Krahines Heroike Mallakastres tone…o te qi..sha…Fytyren tende te Ndyre…
  1-Si Argument , te te sjelle se:ASNJE POLITIKANE GREKE I MAJTE APO I DJATHTE QOFTE Nuk del Perpara Kryeminitrit apo Presidentit per sa i perket Interesit Kombetare…po ti Kurve Islamike nuk ke DINJITETE Burri..je nje Mute…
  2-Dhe degjo:Mallakastriotet te kane Futur “Hune ne Bythet” se e dine se kush je…puuuu..pouuu Legen Berishe..

 12. Shpetim says:

  O Kaci, nuk je gje tjeter por nje degjenerate qe e ke shitur bythen, o koqe kandari.

 13. alphade says:

  O Kaci Zi , i zi ne fytyre ,i zi ne shpirt ! Thjeshte. Nje tradhetar,
  sic e keni per tradite nahia juaj ….. ,! PA BESINE !!

 14. alphade says:

  O Kaci Zi, i zi ne fytyre,i zi ne shpirt ,thjeshte nje tradhetar
  i ndyre, sic e keni zakon ju te asaj nahie !!! Je nje tradhetar !!

 15. ben says:

  A ke dale nga bira e beth…greke oooo koqe

 16. winney says:

  Ti meriton plumbin ballit bashke me klanin antishqiptar,tradhetar i felliqur.
  Do eliminoheni nje nga nje….

 17. lulash says:

  Antishqiptar qe votove kunder hapjes se negociatave te shqiperise me BE-ne. Po te vjen fundi.

 18. mokja says:

  Kesaj i thone ne gjuhen shqipe me fjale popullore qe te hashe buken e turkut dhe te besh duhane e kaurit .Po ti o mutmuti je deputet i shqiperis dhe nuk je dakorte me ato qe tha EDI RAMA ne intervist ,po si ti thoshte ne menyren tende ,te saliut, te nanos apo te ndonje m*****i tjeter .Ato qe kerkoi dhe shtroi duhet ti kishit thene me kohe ju dhe K****t e tjera Ju duhet nxjer jashte nga parlamenti si nje force qe punone ne kundershtim me interesat e ketij vendi.JU ZENSHIN GJYNAHET E KETIJ VENDI . Keni mallkimin e ketij populli dhe mallkimi do ju zeri ju ose atje ku ju dhembe me shume , o te shplare.

 19. Johny says:

  Ore ky “Kaqi i zi” paska pjerdhe fare nga trute mor jahu…pty cfare rrace muti..

 20. stili says:

  Kaci i zi është berë pusht,zanat qe respektohet në Greqi.
  Që kur e mori vesh ketë gjë ,ka filluar ta mddojë seriozisht ketë gjë së bashku me Berishën,se në zgjedhjet e ardhëshme i pret disfata e sigurtë.
  Atehere me që nuk ka rrugë tjetër,bëjnë avokaturën e Greqisë ,se mund të marrë ndonjë adhie (lejë) qëndrimi atje.
  Kali i partisë o Kaç Mut Harbuti të ka shpënë kundër vëndit tënd.të pjerdhsha në kalë e në parti me gjitbë kalorës,o legen permanent

 21. fisheku says:

  c eshte kjo pune keshtu? ca na ka gjete te shiten interesat dhe vendi ne kete menyre te hapur kjo jo vetem qe eshte anti shqiptare por edhe kriminale. duhet te ndiqeni me ligj per Krime kundër pavarësisë dhe rendit kushtetues. mor njerez te pd-se qe e mbani veten si (pseudo)demokrate dhe anti komuniste e ku di une populli shqiptar duhet te ju shporre ne 2017. mjaft me

 22. Sidrit says:

  O Avni Rustemi,Vasil Laci,Kajo Karafili cohuni nga varri se keni pune per te bere me keta tradhetare te felliqur te kombit.

 23. Sidrit says:

  O Avni Rustemi,Vasil Laci,Kajo Karafili cohuni nga varri se keni pune per te bere me keta tradhetare te felliqur te kombit.

 24. Mersin says:

  I meriton te gjitha fyerjet. Kjo fare e keqe do zhdukur

 25. tironsi says:

  TRADHETAR !
  Rrace si e jotja e kane marre ne qafe kete vend!
  Katunar e rrace katunari, qe per leke dhe bythen tende e shet pa problem!
  Legen dhe Zagar!

 26. Tano says:

  O Kac Shejtani, Zoti te vrafte o i PABESE !

 27. DRINI says:

  O kaci I zi ai qen qe leh si puna jote s’te ha kurre ,sa me shume te lehesh aq me shume ia rrit vlerat Edvin-Rames,por ti je nji njeri qe edhe familja jote te urren se s’je gji tjeter vecse nji mut qe kundermon gjith SHqiperine.

 28. vespa says:

  o Kac o koqe kandari ,,,paskemi patur shume anti shqhiptare ne ke te vend,,,,Edi do mbeten ne histori si politikan me vizion….. vetem politikan nuk ka pd njerez me bisht dhe pederasta,,,

 29. DETARI Atlantidhes @ says:

  domosdo qe kush grupohet ne krahun e mender te djathte,gjoja politik,,,kane vetem qendrime te tilla !
  nuk ja vlen te merresh me plehrat e kombit !

 30. ALBAN DEGA says:

  SHIHNI CFARE QENEFI ESHTE KASTRIOT KAFKETHYERESI!?

  Si mund ti ngreje kurth Edi Rama Athines se “Kalit te Trojes” !?

  Mbas Saleh Zerves se Vicidolit heq maskat edhe nje qenef tjeter i cdo padroni te radhes hic me pak e hic me shume se bythelepiresi i cdo bythelepiresi te Tiranes e te Beogradit e te Athines, te dreqit e te birit te dreqit.
  Atdheshitesit me te madh te te gjithe kohrave, perballe te cilit edhe Hamza Kastrioti e East Pashe Toptani do te na dilnin patriote te klasit te pare, i bashkohet edhe Kaci Faqezi!
  Avokatit dhe sherbetorit vullnetar te Beogradit e Athines te Moskes, kryeargatit te Milloshevicit e Micotaqisit, zjarrvenesit e minavenesit te Shqiperise Sali Karaxhic Zerves, qe e zhberi dhe kalbezoi mbi 10 here krejt shtetin shqiptar ne keto 25 vjet duke lene bomba me sahat ne cdo hallke te tij i shtohet edhe nje hor horit tjeter, Kaci i Zi ose Karakaci sic i thone turqit…
  Po si mundet ti beje kurth nenes se kryekurtheve, nenes se kryekurthit boteror Kalit te Trojes Kryeministri Shqiptar, I cili me nje qetesi e ciltersi, me nje burreri 24 Karat Shqiptare i dha nje varg mesimesh ala Sokrat e ala Aristotel, krejt klases politike jo vetem greke por edhe me gjere!
  Kryeministri shqiptar Edi Rama u dha mesime qytetarie e demokracie ne vendlindjen e saj, Elada Demokratike. Jo vetem me shume burreri por edhe me shume qetesi e dashuri, sic thote aleati i tij Politik Ilir Meta.
  Kjo I ka terbuar edhe me shume bythelepiresit e Beogradit e Athines, Moskes e te bijve te saj jo vetem ne Beograd e Athine por edhe ne Tirane.
  Si Saleh Karaxhici edhe Karakaci e Banda e Gangstereve te tij po ua kalojne edhe Sheshelit e Micotaqisit, edhe Dacicit e Kotziasve ne sulmet dhe ethet antishqiptare. Ata jane kthyer ne avokate te peshtire, ne bythelepires te neveritshem te Beogradit e Athines, ne atdheshites te dhjere kunder popullit e kombit shqiptar.
  Te dhjetra por krenare ne atdheshitjen e vet ala Otranto! Lanet !

 31. ALBAN DEGA says:

  Opinions
  SHIHNI CFARE QENEFI ESHTE KASTRIOT KAFKETHYERESI!?

  Si mund ti ngreje kurth Edi Rama Athines se “Kalit te Trojes” !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Mbas Saleh Zerves se Vicidolit heq maskat edhe nje qenef tjeter i cdo padroni te radhes hic me pak e hic me shume se bythelepiresi i cdo bythelepiresi te Tiranes e te Beogradit e te Athines, te dreqit e te birit te dreqit.
  Atdheshitesit me te madh te te gjithe kohrave, perballe te cilit edhe Hamza Kastrioti e East Pashe Toptani do te na dilnin patriote te klasit te pare, i bashkohet edhe Kaci Faqezi!
  Avokatit dhe sherbetorit vullnetar te Beogradit e Athines te Moskes, kryeargatit te Milloshevicit e Micotaqisit, zjarrvenesit e minavenesit te Shqiperise Sali Karaxhic Zerves, qe e zhberi dhe kalbezoi mbi 10 here krejt shtetin shqiptar ne keto 25 vjet duke lene bomba me sahat ne cdo hallke te tij i shtohet edhe nje hor horit tjeter, Kaci i Zi ose Karakaci sic i thone turqit…
  Po si mundet ti beje kurth nenes se kryekurtheve, nenes se kryekurthit boteror Kalit te Trojes Kryeministri Shqiptar, I cili me nje qetesi e ciltersi, me nje burreri 24 Karat Shqiptare i dha nje varg mesimesh ala Sokrat e ala Aristotel, krejt klases politike jo vetem greke por edhe me gjere!
  Kryeministri shqiptar Edi Rama u dha mesime qytetarie e demokracie ne vendlindjen e saj, Elada Demokratike. Jo vetem me shume burreri por edhe me shume qetesi e dashuri, sic thote aleati i tij Politik Ilir Meta.
  Kjo I ka terbuar edhe me shume bythelepiresit e Beogradit e Athines, Moskes e te bijve te saj jo vetem ne Beograd e Athine por edhe ne Tirane.
  Si Saleh Karaxhici edhe Karakaci e Banda e Gangstereve te tij po ua kalojne edhe Sheshelit e Micotaqisit, edhe Dacicit e Kotziasve ne sulmet dhe ethet antishqiptare. Ata jane kthyer ne avokate te peshtire, ne bythelepires te neveritshem te Beogradit e Athines, ne atdheshites te dhjere kunder popullit e kombit shqiptar.
  Te dhjere por krenare ne atdheshitjen e vet ala Otranto! Lanet !

 32. Krio says:

  Si ka mundsi gjith e shajn K I ?

 33. sotiri says:

  Po i qani hallin Edi Rames apo HELLIN.

 34. SALI BOLLATI says:

  Ky kac RRUGACI nuk njeh as shtet e aqe me pake Komb. TURP qe ijepet e “drejta” te flasi e te shkruaje ne gjuhen Shqipe. Si Nxenes I merituar I janullatosit, ai e ka vendin ne gerqi. Atje le te pije kafe e dreka e darka me ata te KKE-partia e komunistave greke dhe me ata te demokracise se gjermanofilit micotaqisin dhe vajzen e djalin e tije. Ja te tille jane ata “deputete” qe nuk kane aspak njohuri per DINJITET kombetar;por jane zgjedhur” per te perfaqesuar interesat e Shqiptareve??!
  MJER SHQIPERIA NE CFARE DUARSH KE MBETUR??1

 35. maximus says:

  duroni o njerez deri ne 2017, sepse fytyra si ky fytyre muti kaci i zi, s’do te shifni me, ne ekranet e tv dhe neper gazeta, yyyyyttttttt mor njeri i shpifur, dukesh qe nga mbiemri se ç’fare race je o sperme tuke.

  1. What the Fuck... says:

   O maximus o sperme e burdellove Evropiane, Shkruaje emrin tamam,
   si e ke se po ta baalsamos surratin me “spermen turke”

 36. baenka says:

  Vetem nje gje nuk dine komentusit qe kaci nuk eshte mallakastriot po e ka sjelle e ema ne mallakaster kur u martua per here te dyte.

 37. Floriri says:

  kaci je nje bastard nje njeri pa vlera te meresh me ty eshte kohe e humbur kelysh i sali berishes

 38. basri says:

  O ti Kac Islami qenke tradhtare i ndyer e tum i madh,…Kaci i Zi krijese e mjere.A mund te jete njeriu me i mjere se kaq? Turp e per faqe te zeze.

 39. saliu says:

  Mos u merrni me Kac Islamin se do beheni pis.

 40. Treviso says:

  Cudi, na doli Kaçi fetar?
  Fabrika e Shqupit ka hedhur ne sulm punonjsit e saje, per ti bere sherbimet e fundit agjencive te zbulimit te shteteve fqinje. Ky sherbim tani po behet hapur dhe pa pasur friken e popullit, se sistemi i drejtesise eshte ne soçjeta me skuadren tradhetare. Me habit qendrimi i deputeteve te ndershem te partise Demokratike. Jam i sigurte qe nuk e mbeshtesin kete skuader tradhetare, por pse nuk reagojne? Ndoshta kane te drejte, se luajne me jeten.
  Greket nuk marrin revansh per siperfaqen detare te falur nga skuadra kriminale dhe tradhetare, se jane te frenuar nga SHBA-te.
  SHBA duke e ditur dhe duke e njohur kete skuader kriminale dhe tradhetare po pret deri ku do te arrinje, dhe me nderhyrjen e sistemit te ri te drejtesise do te veproje me shpate. Kjo skuader le te mbaje shprese tek Donalt Trump, por vete presidenti Amerikan do ta leshoje urdherin earrestimeve te kesaje skuadre kriminale dhe pse e kan bere qytetare nderi te Kamzes, se te Shqiperise nuk e benin dot.

 41. aqif tahipi says:

  Or kaq ,or palle gamori ,ty edhe gjithe shokeve te tu ne shqup po ju rripet gjuha nga lepirja e sumes qe po i boni grekut . Perpiquni te merrni shembull nga politikanet greke qe megjithese jane funderrina dhe pasardhes te atyre , qe kane masakruar shqiptaret e camerise dhe epirit te jugut(deri ne arte ) prapeseprape dalin me nje ze ne mbrojtje te greqise . Kurse ju mor qenefa ,per nje kocke politike qe ju hedh greku as nuk e rruani fare per kufirin detar per ceshtjen came edhe per gjithe shqiptaret . Jam i sigurt se ky qendrim teper idiot dhe kunder ceshtjes shqiptare qe po mbajne shqupistat do ta fundosi me teper kete parti ne zgjedhjet e 2017.

 42. Epo kjo pune! says:

  O Tema, po sa here pjerdhin nga goja haletene Shqiperi, ju i botoni. NUk shte liri fjale kjo se te gjithe llapin, per mire apo per keq por media fatkeqesisht le hapesire per halete. Kane facebook tani halete, le te pjerdhin atej…. keta te gjithe jane ne borderone e grekut e serbit.

 43. Fshatari i mallakastres says:

  Per ty more Kaç fajin e ka partia e punes qe te mori nga stralli i Mallakastres ku kullosje dhi dhe te shpuri ne shkolle. Perfundimisht ti e ke te veshtire ta dominosh genin e katundarit brenda vetes andaj nje bari si ty vetem sa ben pis parlamentin dhe qytetin.
  Bisht qëni do te mbeteç. Ne trup e mendje.

 44. Vili says:

  Bravo tema. Infantile hahhahah!

 45. tomori i beratit says:

  E pa besueshme Si flet ky MORR ky qen e bir qeni ky bur e bir kurve ky kelysh komunist i oreve te para qe po del demokrat i thekur.Qepe gojen more qen qe ishallah ta qep perendia.Vetem ti nuk ke moral ti flasesh popullit opinionet e tua te qelbura alla berihjane.E meriton edhe nje het titullin e larte bur e bir kurve o kaç i zi.

 46. Fredi says:

  O Kaç, o te qifja rracen tende dhe te liderit tend Sali Berisha. O rrace e poshter dhe e shkerdhyer. Saliu vrau njerez per te mbajtur pushtetin , Ai nuk pyet per asnjeri ne kete bote lëre pastaj per detë dhe per mal

 47. PO.PO says:

  Njeri shume me negativ , qe ua kalon edhe qarqeve me ekstremiste greke e atyre serbe !
  Turpi me i madh per shqiptaret , se cilet kemi pasur
  kryeminister spiunin serb te Vicidolit , Sali Berrishen , spiunin grek te Institutit
  Enverist te Marksizmit , F.Nanon , me minister te jashtem nje bajge ere kerme te Mallakastres !
  Per keta minj gjirizesh , do te ishte fare pak dhe denimi me i bute , qe te kalbeshin ne qelite
  e burgut te perjetshem , si njerezit me te urryer e armiqte me te terbuar te ketij populli ! ! !

 48. TRIBALET E PD-se says:

  O idjot , qe shet edhe b… per ca para …., ti ,si i pa fytyre qe je , e thellon mekatin per tu
  bere serisht deputet kellire e kriminel i parlamentit , ne stanin qe ke zgjedhur , por dalja
  hapur ne sherbim te qarqeve me ekstremiste greke e serbe , nuk te jep simpati e perkrahje
  nga populli yne ! Cfar paska nacionaliste ne qendrimet e E.Rames , more kafshe me fytyre njeriu ?
  Apo pse guxoi te thote hapur e me dinjitet njerezor , nje te vertete , qe shtaze si ti , nuk e
  meritojne as t`iu flitet me emer ?! Nuk ke aq tru , sa ta kuptosh se deri ku arrin urrejtja e
  thelle e dale nga shgpirti per shtaze shqiptare si puna e jote dhe…duhet ta dish kaq gje , se
  puina e jote nuk mbyllet kaq lehte , me keto mutesilleqe qe ben ti ! Dardha e ka bishtin prapa !

 49. Studiuesi says:

  Ja dhe njeri me mbiemrin “Islami”, qe qane hallet e Athines. Tamam tallavaja qe pershkruante raporti anglez per Shqiperine e para Luftes : hoxhet jane grekofil dhe prifterinjte turkoshak.

  1. Pelasgian says:

   Me bere shume kurioz me kte qe shkrove.

   Na co ndonje link per kte raport nese ke mundesi.

   Flm !

 50. Aleko says:

  Ky kaci I mallakastres po ja kalon edhe saliut per antishqiptarizem….hajde akademik hajde…..

 51. Baton Gostivari says:

  ISLAM KOKËKËNETA!

  Provokim i thua ti po të kesh dinjitet e ua rikujton shovenistëve grekofabrikatë krimet e ushtruara me shekuj mbi shqiptarët.
  Kur mba pozitën e maces nën sofër na qenka urtësi.
  Është koha që punët të rivihen në lëvizje.
  Përgëzime Ramës e turpe juve kokëkënetave që dridheni në takim me dhjevshat grekofabrikatë.

 52. kodrasadikitk says:

  Turp,turp te kesh K Islami .Si i mban toka keta langoj me shkolle qe vjellin vlere ndaj popullit e shtetit te vete dhe ndaj te vertetes se hidhur qe kan perjetuar e po perjetojne shqiptaret e Greqise e te SHqipnise ne nji shtet te BE ….

 53. albaniafirst says:

  Ky njeri ka ikur per lesh. Akuzon Ramen ekzaktesisht per ate aresye qe ai la PS dhe ju bashkua partis te doctor rrumpalles.
  njerez mjerane dhe pa personalitet.

  1. Populli says:

   Kaq o gomar o sdi qa me te sha o TRATHTAR..

  2. Populli says:

   Kaq o gomar o sdi qa me te sha o TRATHTAR..

 54. Corrushi says:

  Te dashur Shqiptare! Me falni ju dhe Koco dhija sepse deri tani kisha vleresuar Kocon si burrin me te poshter ne Shqiper, ne politike dhe jashte politikes. Kerkoje falje se : 100 Shkalle me i poshter se Koco eshte Kaci. Ky Kaci per Saliun shet familjen dhe Shqiperine. Harram shkolla qe i ka dhene Enveri. Por duhet te dime se Koco, Kaci , karabushi dhe ka.. jane emra qe kane” K” te perbashket.

 55. Sokol says:

  Lexova te gjitha komentet me larte. Historia ka vertetuar se kur nje politikan shahet nga nje popull injorant, paditur qe eshte i tylle, politikani eshte shume perpara popullit te vet se guxon te thote ato hapur dhe kunder opinionit popullor. Ky eshte burr shqiptar trim. Ju te tjerret qe shkruani te fshehur nga nje pseudonym jeni tradhetare te Shqiperise dhe lehni si qente qe nuk kafshojne. Kudo ne bote edhe politikantet bejne gabime, por njerrezit e mencur qe po perfaqesojne nuk i shajne ne menyren me primitive. Per Shqiperine me te te rrezikshem jane injorantet sepse injorranca eshte e pasherrueshme per gjithe jeten. Dhe mjerre vendi i injorranteve, vend pa shprese e pa drite. Perndryshe nje politikan qe ste pelqen nuk e voton dhe e dergon andej nga erdhi. Patriote tradhetarin mos e kerkoni large. Shikoni se mos e keni brenda vetes.

 56. DETARI Atllantidhes? says:

  Mjafton qe Kastriotin e masakruan shqiptaret para 2017tes,dhe mendoni sa vota do te marrin keta ne veprimet e vitit qe vjen !!!
  ????????????????????????????????? ???????? ⚽ ? ? ?

 57. DRENICA E KUQE says:

  Sipas ketyre politikaneve mjerane qe kemi, Serbia, Greqia, Mali i Zi, Italia, Bullgaria e dreqi e i biri kane te drejta t’i ngristin kurthe Shqiperise, e Shqiperia te bie ne lirthet e tyre!… O mjerane te Shqiperise, mblidhni mend njehere, he, ju leshofte toka e mos ju pafte kush!…

  DRENICA E KUQE

 58. maximus says:

  njeriu me i uryerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ne bote, pppppttttttttuuuuuuuuuu, race e ndyre, kaci i zi ne pd haaah sa ironi, ky plere per fat te keq ka kohe qe po ha ne kuriz te taksapaguesve shqiptare, s’ka punuar asnje dite ne jeten e tij ky plehreeee.

 59. PO.PO says:

  Me gomar se ky Kaci i Zi, nuk kane nxjerre trojet tona !

 60. Emigranti says:

  Qeni ku ha leh po ky Kaci eshte qen bir qeni,eshte qen qe ha te zone.Te paguesh si deputet me nje rroge mjaft te mire dhe te dalesh ne mbrojtje te grekut kjo nuk mund te imagjinohet.Kur nje KM fjet ne interes te kombit te gjithe pa perjashtim te kujtdo partie qofshin e mbeshtetin ate .Eshte demokraci dhe po te kritikojme por edhe te shajme,se po te ishte situate lufte ta kishim vene plumbin ne balle,pjelle javire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *