Lulzim Basha hap partinë për… “të fortët” dhe personazhe me të kaluar të dyshimtë

bashaPas pesë humbjeve radhazi, opozita shqiptare ka nisur zyrtarisht lëvizjet për një aleancë me të fortët, me biznesmenë dhe njerëz me të kaluar të dyshimtë, por me ndikim në zona të caktuara, në funksion të llogarive dhe të maksimizimit të votave në zgjedhjet parlamentar të vitit 2017.

Deputetë të Partisë Demokratike, anëtarë të Kryesisë dhe të Këshillit Kombëtar janë udhëzuar për të zbarkuar me urgjencë në terren, në funksion të aksionit të ri politik, për të kontaktuar dhe afruar në radhët e partisë më të madhe në opozitë, personazhe me peshë në komunitetin ku jetojnë.

Edhe pse kjo lëvizje bie ndesh me kauzën trevjeçare të opozitës për dekriminalizimin dhe disa parime të mbrojtura të paktën verbalisht nga kryetari Lulzim Basha, ky i fundit ka urdhëruar deputetë dhe anëtarët e forumeve të piketojnë dhe rekrutojnë njerëz të rinj në zonat e tyre, për të shtuar numrin e votave në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Shqiptarja.com ka mësuar se kryetari i PD, Lulzim Basha, u ka lënë 10 ditë afat deputetëve, për të piketuar dhe kontraktuar në zonat e tyre përkatëse njerëzit e fuqishëm, të cilët do të ftohen për t’iu bashkuar opozitës.

Sipas burimeve, që ditën e djeshme, deputetët kanë zbarkuar në zonat e tyre, në funksion të zbatimit të këtij udhëzimi verbal, i artikuluar në mbledhjen e fundit të grupit parlamentar demokrat.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Lulzim Basha hap partinë për… “të fortët” dhe personazhe me të kaluar të dyshimtë”

 1. Mirakell of fridom says:

  Shume e poshter si gje se do ua shohin hajrin por edi rama eshte kampioni i tyre se keta te pakten spo i bejne deputet. Edi Rama i beri edhe deputet kriminelet e horrat

  1. Saba says:

   Ky injorant me zi se sala ky bandit do me cdo kusht te vi ne pushtet mjer shqiptare shifni vec pamjjen e kti debili sa i etur esht per pushtet.

 2. ..... says:

  Ta provoje, se trapin ka per te ardhur ne pushtet. Ky moster vetem nje pune mund te bej mire, vetem ate te manekinit. Per tradhetaret ka vetem nje fund, vdekje vemjeve, kermave, dhe hienave te ketij kombi. Harram qenia juaj shqiptare o kafshe te fosilizuara.

 3. sofia says:

  PO Weting-u a do ti pranoje keta lloj deputetesh?! Pse prape do ta dekriminalizojme parlamentin? Iku kjo, Luli, mos kopjo se te ze mesuesja per bile dhe ta keput.

 4. Shqipe says:

  Z.Basha, me modesti desha t’JU kerkoj qe te sqaroni opinionin publik ne Shqiperi dhe jashte saj(si p.sh. CDU) per sa me poshte: -A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje kryetar partie, si ai i SHQUPI-t, qe ka probleme te pa mbyllura me drejtesine(rruga e kombit, vrasjet perpara kryeministrise, shitja e detit)? -A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje kryetar SHQUP-i, me nenshtetesi jo shqiptare(hollandeze)?- A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje fytyre e tille me nje mjeker te tille sensuale, ne formen “fondo schiena”(sikurse shihet fare qarte edhe ne foto) , edhe pse se fundi eshte zgjedhur kryetari i klubit me te te ri – ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”, te promovuar ne seancen e fund parlamentare nga Mareshalli Arturo-Ui (as dhia mos tu plakte ne shtepi)? Sqaroje opinionin publik per “Robert Çamçakezin qe bredh neper kantjere” dhe te gjithe do te ndihemi me te qete dhe mundet qe keto mbetje te pa riciklueshme t’i marre lumi qe si morri… . Gezuar 28 Nentorin!

 5. Shqupi says:

  Njoftim per shtyp

  Ashtu sikurse pritej, ne nje delir te plote, ne Seancen Plenare te Parlamentit te dates 24 Nentor 2016, ne pragun e festave, Mareshalli Arturo-Ui (as dhia mos tu plakte ne shtepi), promovoi klubin e ri ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”.

  Menjehere po ate mbremje, ne Studion e Lajmeve te News 24, mbas nje mungese te ndjeshme, u çfaq Anal-isti – Ironiku Lolo-President i Republikes – Artan Hoxha, nje nga specialistet me dinjitoz te Shqupit dhe expert i spikatur i çeshtjeve evropiane dhe sidomos atyre te gjermane, qe me tundjen e veçante dhe te pesonalizuar te kokes, shteron çdo teme qe trajton dhe nuk le shteg per asnje variant te dyte.

  Ne te njejten kohe, ne panelin e ”Top Story” apo ”Opinion”, perkrah Sqapit -Agron Gjekmarkaj-”Merre me lëng, se mishi mbaroi” dhe Shkrimtarit Përç Dinpaku – Preç Zogaj,- çfaqet ish-dipllomati (ti i ke nda floket dysh, une ta daj kaptinen ne katersh)-Tomor Alizoti, pasardhesi i denje i ish-njipllomatit Fari Balliu(Faros), ish-njipllomatit Mal Berisha(Gjoli), dhe ish-njipllomatit Islam Lauka(Lamja). Aresyetimet e tij delirante te mbushin me krenari per te ardhmen e partise ”Lule-Sali-Lule”. Ish- dipllamati medioker i Saliut, Rosinanti i Lulëzim Bashës -Tomor Alizoti, eshte perkrahes i denje i Mareshallit Arturo-Ui (as dhia mos tu plakte ne shtepi)per trajtimin shterues te problemeve euro-dipllomatike.

  I mallengjyer nga qendrimi i pasuesve te tij, sa me siper ne ekranet televizive, si dhe te deklaratave frymezuese te hollandezit te PD -“ Barba a Pizzo Fondo Schiena”- Lulëzim Bashën, Mareshalli Arturo-Ui ne delir te plote, thirri ne SHQUP, ne mesnaten e dates 24 nentor duke u gdhire data 25 nentor 2016(njelloj si ne fimosjen e draftit per drejtesine) grupin nismetar per themelimin e klubit te ri ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”. Mbasi beri nje analize shteruese te situates, Sqapi -Agron Gjekmarkaj deklaroi se perkrah udheheqesit haxhiqamilist historik te partise Mareshallit Arturo-Ui (Sali Karaxhiç ) vetem pasuesi i tij i zgjedhur Lulëzim Basha-“ Barba a Pizzo Fondo Schiena”, mund ta fute SHQIPERINE ne BE. Me unanimitet u votua dhe kryesia e klubit, si me poshte:

  President Nderi: “As dhia mos tu plakte ne shtepi ”-Mareshalli Arturo-Ui (Sali Karaxhiç),
  Kryetari i klubit: “ Barba a Pizzo Fondo Schiena” – Hollandezi Lulëzim Basha,
  Nën Kryetari- ”Merre me lëng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj,
  Ndihmes Nen Kryetari- ”Ti i ke nda floket dysh, une ta daj kaptinen ne katersh” -dipllomati Tomor Alizoti,
  Sekretari: -”Me mustaqe pa mustaqe, turpin e ke per faqe”- Noteri Bujar Mehmeti.

  Anetare te Asociuar:
  – Anal-ist Ironiku Lolo-President i Republikes – Artan Hoxha,
  – Shkrimtari Përç Dinpaku – Preç Zogaj,

  Presidenti i Nderit ne fund uroi qe rradhet e ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”, te shtohen sa me shpejt me meshkuj te tjere. Mund te aplikojne edhe homoseksuale te çertifikuar.
  Zyra e Shtypit te SHQUP
  Gazetari Qim Peck

 6. Shqipe says:

  Z.basha, me modesti desha t’JU kerkoj qe te sqaroni opinionin publik ne Shqiperi dhe jashte saj(si p.sh. CDU) per sa me poshte: -A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje kryetar partie, si ai i SHQUPI-t, qe ka probleme te pa mbyllura me drejtesine(rruga e kombit, vrasjet perpara kryeministrise, shitja e detit)? -A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje kryetar SHQUP-i, me nenshtetesi jo shqiptare(hollandeze)?- A mund te deklarohet kryeminister i ardhshem nje fytyre e tille me nje mjeker te tille sensuale, ne formen “fondo schiena”(sikurse shihet fare qarte edhe ne foto) , edhe pse se fundi eshte zgjedhur kryetari i klubit me te te ri – ”Klubi Bordello e Burrave te Shqupit”, te promovuar ne seancen e fund parlamentare nga Mareshalli Arturo-Ui (as dhia mos tu plakte ne shtepi)? Sqaroje opinionin publik per kete “Robert Çamçakezin qe bredh neper kantjere” dhe te gjithe do te ndihemi me te qete dhe mundet qe keto mbetje te pa riciklueshme t’i marre lumi qe si morri… . Gezuar 28 Nentorin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *