Sali Berisha uron vdekjen e Fidel Kastros: Sot ndjehemi më mirë

berishaSali Berisha ka reaguar pas vdekjes së Fidel Kastros.

Sipas tij, bota sot ndjehet më mirë.

“Vdiq Fidel Kastro, nje diktator, nje aventurier qe:

– Nisi betejen si nacionalist dhe degjeneroi ne marksist leninst

– Ai vendosi diktaturen komuniste ne Kube dhe shtypi me egersi, persektutoi, torturoi, internoi, deboi, burgosi, ekzekutoi qindra e mijra kundershtare politik.

– Si diktator dhe aventurier ai çoi boten ne prag te luftes se trete boterore duke vendosur ne Kube raketat berthamore sovjetike, te cilat u detyrua ti largonte pas ultimatumit te Presidentit Kenedi dhene Nikita Krushovit.

Pas goditjes nga semundja, si despot i vertet ai ia kaloi pushtetin e paligjshem vellait te tij Raulit! Bota ndjehet me mire me nje diktator, aventurier me pak. Uroj qe vdekja e tij te inkurajoje forcat demokratike te Kubes per te permbysur sa me shpejte dinastine te tij te paligjshme dhe gjakpirese”, shkruan Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

39 komente në “Sali Berisha uron vdekjen e Fidel Kastros: Sot ndjehemi më mirë”

 1. ism says:

  Ti e fillove si “Marksist” e menderose si “…. ism”. Provove gjithe llojet e ism-ave.

  1. Fshatari digital says:

   Do ndihemi me mire kur ti legen do ikesh nga kjo bote.Fidelit nuk i vije dot as te k.Ai ishte burre dhe jo kurve si puna jote.

   1. Edkari says:

    Jo te gjithe vdesin,disa ngordhin si psh:
    enveri e fideli,neser rama dhe balla e
    jeta do vazhdoj serisht e prap ca do
    vdesin e ca do ngordhin sa ti vije
    ngordhja dhe kopilit lindes.

  2. €piriiiiii says:

   Njerzia ka koh qe Lutet ne Shqiperi te NDIHET MIR me ikjen tende. Por s’ha mortja mut thone.

  3. Sali Kar-axhiç says:

   Kur te vdesesh ti do shohesh ti sa mire qe do ndjehemi ne.Shampanje dhe fishekzjarre do hidhet ne te gjithe Shqiperine.Mjere familja jote ku do futet me gjithe ato krime qe ke bere .Do shuheni si rrace te gjithe .Do ndjehemi shume mire atehere.

 2. undefined says:

  Po ti o plere o i degjeneruar car ishe kac kohe dhe vazhdon te jesh . Plak matuf . Po ti kur e ke rradhen rengalle besoj se keto lajme te trembin . E besoj je duke numeruar ditet qe te kan ngelur

  1. Miro says:

   Akoma me mire dhe me è paster do te ndihet dhe kur te vije radha ty kriminel.

   1. tan_tironci says:

    Te pakten vdiq si njeri , jo tradhetar.

  2. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Ah te q…im si komb familjen. Ashtu te gjithe ndihen me mire.

   Se si sillen diktatoret me kundershtaret e tyre e di ti me mire se c’do kush tjeter. Ti skamje e di se si i burgoe shoshoret gjate kohes se ppsh dhe se si ua mohove te drejtat dhe dinjitetin pas kohes se ppsh.

   Edhe pse je gjith ai llapush i gjat ti fidel kastros nuk i vjen as tek topet.

   Fieli ishte burre qe qendronte drejt kunder ererave te fuqishme ndersa ti gjate gjithe jetes je lekundur nga fryn era… si ai miku gjyem i shryre midis kembeve.

 3. xheJ eN Bi says:

  Ishallah terheq kemben zvarre dhe mer me vete edhe Saliun.

 4. andromeda says:

  Fideli pastë kambën e mbarë e të marrtë edhe ty me vete, o bastard i degjeneruem.

 5. Faro says:

  Si nuk u be dot qyteta ky njeri!
  Sa shume ka investuar ky popull per te!
  Vetem mallkime di te leshoj?!

 6. Qerimi says:

  Patjeter po kur te iki dhe Sala do jemi shume po shume me mire. Ps O Sali Kasteoja prape qe i mencur se kerkoi ta digjnin. E dinte se do ta cvarosnin . Prandaj Sali dhe ti mendoje njehere se ne kete bote cdo besh do te bejne

 7. Pashai says:

  I shkofsh mbrapa sali,bota do jetë edhe më e mirë pa ty!!

 8. Daniel says:

  TI JE SHUME LARG NGA FIDEL KASTRO. ME MIRE TE MOS I SHKRUAJE KETO FJALE, PASI KUR DALIN NGA TY, JANE HIPOKRIZI. JA SI DO SHKRUHEJ PER TY. VDIQ SALI BERISHA NJE DIKTATOR,NJE AVENTURIER QE: – NISI BETEJEN SI DEMOKRAT DHE DEGJENEROI NE DIKTATOR.- AI VENDOSI DIKTATUREN BLU NE SHQIPERI DHE SHTYPI ME EGERSI,PERSEKUTOI,TURTUROI, INTERNOI,DEBOI, BURGOSI DHE EKZEKUTOI KUNDERSHTARET. SI DIKTATOR DHE AVENTURIER E ÇOI SHQIPERINE NE LUFTE,DUKE VENDOSUR EKONOMINE IFORMALE DHE PIRAMIDAT NE VEND. PAS GODITJES NGA VOTA POPULLORE ,SI DESPOT I VERTETE JA KALOI PARTINE BASHKEFAJTORIT TE TIJ, LULIT. VENDI NDIHET ME MIRE ME NJE DIKTATOR ME PAK. UROI QE VDEKJA E TIJ TE INKURAJOJE, FORCAT DEMOKRATIKE TE VENDIT, TE PERMBYSE SA ME SHPEJTE DINASTINE E TIJ TE PALIGJESHME DHE GJAKPIRESE, SHKRUAN KOMENTUESI .

 9. Joni says:

  Hajd ne koken tate tani o kriminel!

 10. nuk ka tym pa zjarr says:

  Rron nje kellire e ndyre e njerezimit si ty dhe vdes nje njeri i madh apo nder me te medhenjte qe ka nxjerre bota dhe njerezimi.
  Qesh dhia e zgjebosur kur qan dreri i vrerosur.
  Kastro dhe i vdekur do ti sherbeje njerezimit me shume se nje kriminel si ty.

 11. alphade says:

  Z. Daniel ,ju lumte ! I ke bere nje definicion te mrekullueshem
  Sali Qenefit. Ka goje dhe flet ky per Fidel Kastron ,kur ky vete
  ka qene dhe mbetet nje diktator i tipit te vecante, nje diktator
  i amslgamuar me karakteristika te nje sulltani primitiv, te nje
  bajraktari tribalist, fytyra me e urryer e kombit shqiptar.
  Thjeshte nje tradhetar e atdhefales qe deri me sot nuk ka njohur
  nje te tille sy Ky.
  Vdekjen e tij do ta festojne i madh e i vogel ne Shqiperi duke e
  shpallur ate dite : FESTE KOMBETARE TE TE GJITHE SHQIPTAREVE
  NE BOTE. .!!!

 12. Delli USA says:

  Ate qe ti i uron sot Fidel Kastros,do ta urojne neser ty shqiptaret o kriminel i lindur.Beje njehere bilancin vetes(ose nekrollogjine),e fillove me mashtrime dhe po e vazhdon me te njejten menyre,e fillove se komunist antikomunist,por degjenerove ne nje kriminel dhe tradhtar i atedheut,dhe sot qe te ka hyre frika ne palce ke dale nga binaret,duke na u cfaqur cdo te enjte si nje i sapo dale nga psikiatrija.

 13. capi dhia says:

  Heshtja eshte flori. Sepse gjerat mbeten po i the. Dhe nje dite apo ne nje kohe te caktuar do te duhet te shpegohesh, publikisht. Per aq me teper qe Kastro Fideli nuk eshte shqiptar, po, eshte pasuri kombetare e kubanezeve – deri tani. Nuk dua ta them, po edhe nuk e mbaj dot pa thene se: Malokun edhe me flori ta lash, malok se malok mbetet. Ja, paprere po e tregon veten dite pas dite, cast pas casti. Hane Fidel Kastro hane Sali Maloku i Shqiperise. Dhe prandaj Barbaret quhen dhe mbeten Barbare sepse ata ne veprimtarine e tyre ideologjike dhe tregtare i fshine diferencat me
  qytetrimin, dhe duke i fshire diferencat krijojne peplasje me qytetrimin. Po qe se diferencat do te respektoheshin, atehere cdo grup social do te kishte vendin e vet ne shoqeri dhe do te progresonte mbi bazen e konkurences te lire dhe te ndershme. Po , vari bidonat.

 14. alphade says:

  Po komenti im ? FLM.

 15. Pelasgian says:

  Ai vdiq nga vdekja naturale por ty t’uroj vdekje te tmerrshme ne agoni Brenda nji biruce te erret.

 16. alphade says:

  Po komenti im ? FLM !

 17. Trimi says:

  Kur te ngordhish ti qen, do ndihemi edhe me mire.

 18. jakobini says:

  sHQIPERIA KA NJEREZ TE MENçWM E TE DITUR PERVEç TEJA bERISH. uNE DOJA TE TE KUNDER VIHESH ME ARGUMENTA, POR KOMENTUESIT TA DHANE NOTEN dysh! jE I PA VLEFSHEM DHE E KE DEMTUAR SHUME KETE POPULL E KETE VEND!

 19. Azio says:

  Po Fidel Kastro ishte udheheqesi shpirtror I yti.Ai ishte komunist I terbuar sikunder je ti more pleh.
  Ti me siguri Po derdh lot ne shtepine tende.
  Jam I sigurte se fotografia e Kastros dhe e Enverit qendrojne perballe teje ne tavolinen tende.
  BASTARD.KRIMINEL.PLEHRE.

 20. Shqipetari 2016al says:

  Sali Berisha eshte hipokrit, ai po shkaterron PD dhe turbullon politiken amatoreske shqipetare, ai eshte me komunist (bajraktar) se Fideli.

 21. Dino says:

  Salih krimineli je i vetmi kryeminister europian qe ke vrare e ke prere e ke vjefhur dhe perseri je i lire.
  Do lumturoje te madh e te vogel te te shihnim me pranga ne duar.
  Po me sa shoh un nuk ka gjasa te ndodhe be ate vend ku cudia me madhe 3 dit zgjat.

 22. Berati says:

  Ej Karaxhiq Sali- te falat dergoja vete Castro-s atje ne ferr – mezi po te pret.

 23. L leshi says:

  Ne koken tende o sale ,dhe ti e nise si mrksist dhe e perfundove si terrorist islamist.

 24. shqiptar says:

  po ik o malok muti … u be surrati yt te vleresoj nivelin demokracise ne vende te tjera. ku e mesove demokracie ti o legen, te gopi i dranes ne vicidol?

 25. Azio says:

  Ku eshte komenti qe kam bere pak minuta perpara?

 26. dibrani says:

  z sali berisha ketyre rilindasve u vjen vdekja qeveritare dhe duke share kujtojne se do vazhdojne te minojne shqiperine,ti je nderi yne na rrofshin sa malet dhe te duam udheheqesin tone

 27. Na bashkoj kenga popullore says:

  Po more Basdard,vertet ishte nje diktator po mos harro se ai i dha nje far identitetit vendit dhe kombit te vet ,ndersa ti ja shkaterrove vendit dhe kombit identitetin qe kishte dhe sot jemi nje vend pa identite prej kauzes tende, e dyta pun vdekja sado i keq te jet njeriu nuk i urohet ,vdekja duhet te urohet ty qe je gjall akoma, per fatin e keq te Shqiptarve,ma merr mendja se kombi yn nuk ka ken naj her ne histori ne kyt nivel poshtrimit si sot prej nji karaduze qe quhet Saleh Berishoviç,nuk arrij ta kuptoj si mund durohet ky kancer qe ka fut nje komb te ter ne depresion

 28. shqiptari says:

  Ti zoti Sali e fillove si Sigurims Komunist pastaj e ktheve si Demokrat,, ne regjimin pushtetar qe ti komandove, Vrave, Torturove, Hajduterove, Cove nje shtet ne LUFTE CIVILE 97, Nuk shof ndryshim te madh midis teje ZOTI SALI,,, Ka nje ndryshim te madh midis jush, se FIDEL CASTRO te pakten LUFTOI per ca besonte por ty te ra prej qelli ose ta solli sigurimi shtetit prej qelli PUSHTETIN,, prandaj ZOTI SALI te pakten mos vazhdo me HIPOKRIZI se eshte lodh populli duke degjuar perrallat e tua

 29. doktori says:

  Berisha si Shaban Qosja: Ngacmon popullin cfare do thone per ‘te kur te vdes ….Do bente mire te mos hante ….gje Ta linte ne heshtje,le te thone te tjeret: Ah sikur te kishte Berisha 1/100 e popullaritetit qe ka patur Fideli ne vendin e tij!!!!

 30. Fatosi-kosove says:

  E kur te cofe ti shqiptarte do te ndihen shume shume me mire,urojme qe kjo te mos vonohet dhe “lusim” kastron qe ta ngreh kemben zhag.

Lini një Përgjigje te tan_tironci Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *