FOTOT/ Droni amerikan që tremb seriozisht rusët!

Amerikanë vijon të përforcojë armatimin e saj nën det dhe arma më e re është ky dron i quajtur “Echo Voyager” i prodhuar nga kompania “Boeing”.

Ai është 15,5 metra i gjatë dhe komandohet elektronikisht nga toka.

Droni mund të qendrojë nën det për muaj të tërë dhe mund ta transportojë raketa të fuqishme kudo në glob.

Ai ka aftësinë e rrallë të shmangies së çdo radari dhe pritet të hidhet në aksion brenda pak javësh.

Nuk dihet se sa i ka kushtuar SHBA-së ky dron.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-376-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-376.jpg","attachment_id":589080},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-366-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-366.jpg","attachment_id":589081},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-358-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-358.jpg","attachment_id":589082},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-325-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-325.jpg","attachment_id":589083},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-305-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-305.jpg","attachment_id":589084},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a6-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a6-2.jpg","attachment_id":589085}]

10 komente në “FOTOT/ Droni amerikan që tremb seriozisht rusët!”

 1. as burra as pederaste says:

  Po te trembeshin ruset nuk do te ishin ruse or ti trap, por do te ishin bythelepires te ambasadorit!
  vazhdoni hani kaken e ambasadorit!!

  1. Po qka kercen si misri ne prush, dhe lavdron Ruset o Pederast muti, Ndoshta je nga ato minoritete qelbesira Sllave te mbetura ne Shqipri, ose kopil, pasaardhes i ruseve gjat viteve “50.

 2. as burra as pederaste says:

  Po te trembeshin ruset nuk do te ishin ruse or ti trap, por do te ishin bythelepires te ambasadorit!
  vazhdoni hani kaken e ambasadorit!!!!

 3. as burra as pederaste says:

  Po te trembeshin ruset nuk do te ishin ruse or ti trap, por do te ishin bythelepires te ambasadorit!
  vazhdoni hani kaken e ambasadorit!!!!!

 4. as burra as pederaste says:

  Po te trembeshin ruset nuk do te ishin ruse or ti trap, por do te ishin bythelepires te ambasadorit!
  vazhdoni hani kaken e ambasadorit!!!!!!!!

  1. the Punisher says:

   Lere politiken e jashtme o ti….pederast. Djalin ja cove Papuse mbas meshe apo jo, kete na thaj.

  2. Baton Gostivari says:

   Po me finlandezët, në LUFTËN e DIMRIT, a nuk ngrëni grushta RUSIA?
   Po me Japoninë, po me Avganistanin…..

   AMERIKA, AMERIKA or SLLAVOFILË të BOLSHEVIZUAR, falë saj jetoni e jetojmë.

 5. temujin says:

  po te qendroje me muaj nen det kjo pajisje mund te kontrollohet ose nga deti ose nga ajri ose nga hapesira…po kurrsesi nga toka…nuk do shume njohuri shkencore per ta kuptuar…pervec nese eshte robot dhe ndjek nje program(plan) te paracaktuar…

 6. katundari!! says:

  Gomari: ce ke kete samar koti moj breshke??!!
  Breshka: Mund ta kem vertet samar te keq por njeri mbi kurriz nuk me hipen si te hipen ty o GOMAR!!

 7. Taulant/Tirane says:

  Amerika po ben shume dron te tille te “fjetur” qe nuk dihet se ku do jene dhe ku do “flene”.Kur te marrin komanden mund te nisin brenda pak minutash raketat berthamore.Do jene ne vende secrete dhe nuk do te zhvillojne asnje aktivitet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *