FOTOT/ Krishti lindi në Siri? Fotot që kanë ngjallur debat

Këto foto kanë ngjallur shumë debat.

Në to shihet Jezu Krishti teksa lindje, por ngjarjet janë vendosur në Siri.

A lindi Krishti në Siri apo Izrael?

Të gjithë e dinë në fakt që ka lindur në Izrael, por një organizatë jofitimprurëse ka menduar disa kartolina mjaft origjinale.

“Mjekët per Botën”, kanë krijuar këto kartolinë ku shihet lindja e Jezusit mes avionësh bombardues dhe gërmadhash, për të tërhequr vëmendjen rreth asaj që po ndodh në Siri.

“Këtu po vdesin të rritur e fëmijë. Bota duhet ta dijë dhe të kujdeset për Sirinë sa nuk është vonë”, tha një zëdhënës i OJF-së.

Por sipas disa besimtarëve që kanë komentuar, ideja e tyre nuk është e pranueshme, madje disa e kanë cilësuar edhe blasfemi.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-374-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-374.jpg","attachment_id":589011},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-364-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-364.jpg","attachment_id":589012},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-356-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-356.jpg","attachment_id":589013},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-323-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-323.jpg","attachment_id":589014}]

3 komente në “FOTOT/ Krishti lindi në Siri? Fotot që kanë ngjallur debat”

 1. Akilis says:

  O Xristos lindi ne Greqi.Plasni o pis milet Arnaut

  1. Kryqi Serbit says:

   Ne Greq haahahhaa Ju Orthot Grek keni nevoje per Psikiater. hahahahaahahah

 2. Hebre ne Jerusalem says:

  Messia lindi ne Palestine Lindja e mesme nje gje eshte e sigurt qe nuk ka lind ne Europe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *