FOTOT/ Shkatërrohet banda shqiptaro-boshnjake, sekuestrohen 8 mln € drogë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një sasi lënde narkotike, kokainë marijuanë dhe metamfetaminë me vlerë 8 milionë euro është sekuestruar ndërsa janë arrestuar 19 persona, në kuadër të një operacioni të përbashkët  mes tre shteteve: Gjermani, Republika e Çekisë dhe Austria.

Hetuesit e tre shteteve punuan  bashkë për të shkatërruar bandën shqiptaro-boshnjake që prodhonte  metamfetaminë dhe drogëra të tjera në laboratore ilegale. Droga nga republika çeke në Austri dhe Gjermani.

Në 9 muaj janë sekuesruar 104. 5 kg  metamfetaminë, 2.9 kg kokainë, 2. 2 kg amfetaminë dhe 3 kg marijuanë e pastër me vlerën e 8 milionë eurove shkruajnë mediat austriake Heute.at, raporton Oranews.

Po kështu në Republikën Ceke hetuesit zbuluan dy laboratorë droge dhe sekuestruan 20 kg drogë Kristal dhe 90 kg përzierës.  Në Holandë gjithashtu është gjetur një laborator droge. Sipas policisë banda arrinte të prodhonte 40- 100 kg drogë, metamfetaminë çdo javë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-375-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-375.jpg","attachment_id":"589066"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-365-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-365.jpg","attachment_id":"589067"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-357-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-357.jpg","attachment_id":"589068"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-324-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-324.jpg","attachment_id":"589069"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-304-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-304.jpg","attachment_id":"589070"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-271-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-271.jpg","attachment_id":"589071"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-225-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-225.jpg","attachment_id":"589072"}]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *