Angela Merkel “rrëzon” Krichbaum: Janë 5 kushte, jo 7. Kryesorja, reforma në drejtësi

merkel ramaKancelarja Angela Merkel ka “rrëzuar” deklaratat e Gunther Krichbaum.

Ky i fundit katër ditë më parë mbajti një konferencë për shtyp në Tiranë, dhe tha se Shqipëria duhet të plotësojë 7 kushte për t’u anëtarësuar në BE.

Mbi të gjitha ai përmendi luftën kundër drogës.

Por, kancelarja Angela Merkel ka thënë gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin Edi Rama, se kushtet për integrimin janë 5, jo 7.

Dhe kushti kryesor është pikërisht reforma në drejtësi, që është bllokuar nga ana e Gjykatës Kushtetuese dhe PD-së.

Kushtet e tjera pastaj dihen dhe janë të përhershme prej vitesh.

Bëhet fjalë për prioritetet e tjera të caktuara nga KE që janë: lufta kundër korrupsionit, krimit të organizuar dhe zgjedhjet e ardhshme parlamentare, të cilat duhet të jenë konform rekomandimeve të OSBE-ODIHR-it.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Angela Merkel “rrëzon” Krichbaum: Janë 5 kushte, jo 7. Kryesorja, reforma në drejtësi”

 1. tfgs1 says:

  5 dhe……………………i ”gjati”[si ai qe mori Turqia]!

  1. Adriatik says:

   Po si keshtu e turkoshqiptare. Po sikur thate qe Vangjel Dule dhe greket po na heqin bisedimet.

   Kushti i pare eshte mos te futeni si pasagjer te taksia rexhepit se keni 500 vjet me allah ekber dhe ngelet mbrapa.

 2. .... says:

  Po te drejtat e minoritetit te Himarres pse nuk e permendni,Pika e pare

  1. Akrepi says:

   Minoritet ne Himare nuk ka o koqe.

 3. shvejk says:

  Tfgs : Hik o kok k… gjej ndonje dashnore , se po i kalon vitet duke masturbuar para tastieres.

 4. Petro says:

  Mos manipuloni.Jane 7 dhe 17.Pa reformen ne tru te klasas politike as qe mendohet integrimi. Nje Shqiperi demokomuniste e ka vendin pertej Uzbekistanit.

 5. Devolliu says:

  Te kesh me vete Taulant Ballen qe eshte tifoz i Bajernit dhe mos te te jape Merkel mbeshtetje per reformat? Do ishte poshtersi.
  Po Linden e kishte me vete Rama se sikur nuk ma zune syte?

  1. L leshi says:

   O devolli Rama kesaj rradhe kishte tet moter me vehte se e ben me mire ajo, pastaj ju lepirsit e beqiret e PD mundohuni sa te doni te prishni pune por Shqiperia do futet ne BE.eh ju do e merrni pergjigjen nga populli ne 2017 keshtu qe beni mire te nxirrni lulushen te 0unoje ne ndonje semafor.

 6. Devolliu says:

  Ç’e don dashnoren tfgs kur ka Janullaton

 7. Koli says:

  Lufta kunder krimit te organizuar nuk ka qene ne 2013, po nejse krimi organizuar nuk ka lidhje me drogen fare….

 8. Sateliti says:

  EH si vajti kjo pune “pjell” lidera boterore Shqiporhia : Enveri “kllasik boterrore” , Salise ia kish lene amanet baba ( prej viçidoli ) Kuvajtin ene “Kombet e bashkuara Arabe” , ketij Rames ja paska lene amanet Evropin babushi , hajde shqipo hajde e gjithe bota rreth nesh rrotullohet ……….çfare …çfare thashe bota ?!!!!!! Jo more jo, gjithe planetet dhe galaktikat rreth neshe vine verdalle (rrotullohen)

 9. Patriot,..... says:

  O tfgs1 shume fiksim e paske kete me gjatin mor djal ,duhet ta kesh provuar patjeter sepse shume shpesh e permend ore makaka!,,

 10. Emiljano says:

  Si zihen njerzit jo 5 kushte jo 7 kushte,nuk ka rendsi o njerez sa jane e cdo behet se populli nga tre me te gjatin do mari gjithmon.njerez dele te sunduar nga media

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *