Balla: Merkel ishte e qartë në mbështetjen e reformave të qeverisë Rama

BallaPas konferencës mes kancelares Merkel dhe kryeminisrit Rama ka reaguar edhe deputeti socialist Taulant Balla.

“Kancelarja gjermane Angela Merkel, ishte e qarte ne mbeshtetje te reformave te ndermarra nga Qeveria jone, njohu hapat e rendesishem ne permbushjen e 5 prioriteteve te percaktuara nga Komisioni dhe theksoi vazhdimin ne kete rruge.

Angela Merkel: “Është e rëndësishme që kjo rrugë të vazhdojë. Komisioni Europian ka përmendur 5 prioritete. Unë mendoj se në këto janë arritur ndryshime të rëndësishme”.

Ky eshte pozicioni zyrtar i Gjermanise.

Faleminderit Kancelares Federale!

Faleminderit Gjermanise per mbeshtetjen!”, shkruan Balla në FB.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Balla: Merkel ishte e qartë në mbështetjen e reformave të qeverisë Rama”

 1. brahim says:

  Vajze per koke te vajzes kjo Taulanti. Dini gje ke ka per burre?

 2. REVOLUCIONI says:

  Keto jane thene dhe sterthene nga KE . ASGJE TE RE
  FITOI KIRCHBAUM . NJE UDHETIM EKSELENT PER TE DEGJUAR 5 PRIORITETET QE SHQIPERIA NUK I PERMBUSH KURRE ???? SHQIPERUA NUK MERR STATUS ME KETA POLITIKAN .

 3. berat says:

  ka dale ne foto si te kishte ikur nga spitali i psikiatrise ky perdhunus

 4. kleptofagos says:

  Per sa kohe, qe ne Shqiperi deputetet i zgjedhin kryetaret e partive, do vazhdoje vjedhja dhe korrupsioni.

 5. Tao -tao says:

  Ai lajmi i madh qe ishte lene te na thuhej sot, ku humbi?

 6. anila says:

  keta jane rilindasit qe na udheheqin! te gjithe e degjuam dhe e kuptuam mérkelin. nuk late gje pa thene per krichbaum, te cilin e sulmuat te gjithe, nga rilindasi i fshehte ngjela ( nje sharlatan llafazan), nga hajduti i karavastase erion brace ( shemtira gjysemmetroshe e servile e rames) dhe nga vete rama, qe kush e di se cfare armiqsh te tjere do sajoje.
  dihet permbysur e gjithe klasa e sotme politike, ndryshe cdo gje do veje keq e me keq.

 7. Petro says:

  Koke katundari si shinik.me kete vetem ne katundet e Librazhdit mund te integrohemi.

 8. vaso says:

  Buzeqeshje e ndyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *