Basha flet pas takimit Merkel-Rama: Do zbatojmë sa më parë formën në drejtësi (Por po bën çmos ta pengojë)

faqe 3 basha1Pas takimit Merkel-Rama ka reaguar edhe kreu i PD Lulzim Basha.

Ai thotë se falenderon Gjermaninë për mbështetjen dhe do zotohet për zbatimin e reformës në drejtësi.

Por Basha “harron” se partia e tij po bën çmos ta pengojë reformën në drejtësi.

Ja reagimi i tij:

Shqipëria është me fat që ka mbështetjen e Gjermanisë në përpjekjet e saj për përparim dhe integrim europian. Ne i jemi veçanërisht mirënjohës Kancelares Merkel për mirëkuptimin dhe mbështetjen e saj të vazhdueshme ndaj Shqipërisë.

Dua ta siguroj Kancelaren dhe popullin gjerman se shqiptarët janë të vendosur të përqafojnë të gjitha vlerat europiane dhe të ndërtojnë një shoqëri të denjë për të gjithë, duke luftuar krimin, drogën, korrupsionin dhe duke e çliruar politikën prej tyre.

Partia Demokratike dhe unë do të marrim përgjegjësinë tonë në gjendjen ku ndodhet vendi, veçanërisht për te siguruar zgjedhje te lira dhe te ndershme dhe zbatimin sa më parë të reformës në drejtësi.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Basha flet pas takimit Merkel-Rama: Do zbatojmë sa më parë formën në drejtësi (Por po bën çmos ta pengojë)”

 1. luani u.s.a. says:

  z.Lulzim Basha ju jeni kunder reformes ne drejtesi,por nga Komisioni i Venecias pritet vendimi pozitive per reformen ne drejtesi dhe Vetting – u me kete do te filloj nje epoke e re ne drejtesine shqiptare..!

 2. sofia says:

  Lulezim Basha flet, po nuk e di çfare thote. Dhe pastaj? Dhe pastaj , meqense goja e qelbur nuk u mbyllet, drejtesia do tu mbylli komplet brenda. Dhe pastaj? Dhe pastaj Shqiperi e shqiptareve do te festoje lirine.

 3. NjeQytetarOptimist says:

  Qesharak si fotoja..

 4. Shqipetari-Hollandes says:

  o Lul Bytha!:::E Dime se Hipokrizia juaj Berishjane nuk eshte thjeshte Hipokrizi por nje VEPRIM ANTIKOMBETARE, ju “Bukurosh-Hollande” nuk ju Duhet Shqiperia ne Europe, ju duhet Vetem Rroga juaj ne Tirane nga “Budallenjte-Shqipetare”,ju duhen Allishverishet…ju duhen Miljona doll ne te Zeze…sepse Gjysmen e Javes e kalon ne Hollande..pra te tjeret Paguajn per ju…dhe po te jetoni ne Hollande..SHUME SHUME Munde te Punoni si nje “Perkthyes-Demode”..ne Kampet e refugjateve Shqipetare…me nje Rroge minimale…SHKURT:Nuk te Qi njeri ne Hollande….kapito???
  1-Pse e cuat kete “Vitingun”..sa ne Kushtetusen “Antikushtetuse-dhe Antishqipetare”::DHE SA NE vENECJA???Thjeshte per ti Thene Jo-Shqiperise Europjane..
  2-Reforma ne Drejtesi nuk eshte vetem per PS-ne..apo PD-ne eshte per te Gjithe..o lul Bytha..ATHERE Urdhero dhe ta Zbatojme???
  he LUL Bytha:RUAJU SE TA KANE BERE BENE SHQIPETARET “KOKEPALARE”, mbase gjithe keto te “Mira” qe na ke Bere….dhe :Qeveria e Edi Rames i gjeti dhe Trashegoj nga ju:KRIMIN ..Drogen….dhe Gjithcka Negative…JU JENI VRASES…HARRUAT:::kURESE EDI RAMA…Jo…kjo eshte Diferenca e madhe qe ju ndane…Ruaju..ruaju…se ne HOLLANDE KA SHUME SHQIPETARE QE TE Qiii…….ne…….te te hedhin ne ndonje kanale qe te hane Peshqit????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *