Ben Blushi si Berisha dhe PD: Edi Rama nxinte përpara Merkel

faqe 4=-5 blushi kunder Rames 31Ben Blushi ka komentuar takimin mes kancelares Angela Merkel dhe kryeministrit Edi Rama.

Blushi e ka komentuar këtë takim me gjuhën e Berishës dhe PD-së, duke thënë se Rama nxinte, pasi Merkel i ka përmendur kanabisin (edhe pse në konferencën për shtyp, kancelarja në fakt nuk e përmendi këtë çështje).

“Nuk kam parë dhe ndoshta nuk do shoh më një Kryeministër më te mërzitur në Ditën e Pavarësisë së vendit të vet.

Me sa duket pesha e kriminalizimit të politikës, kanabizimit masiv, mungesës së reformave të qëndrueshme dhe dyshimi tek zgjedhjet e ardhshme po e vështirësojnë ëndrrën europiane të Shqipërisë.

Kancelarja e Gjermanisë ishte e qartë, kryeministri i Shqiperisë nxinte.

Dukej si një nxënës i paaftë që ska bërë detyrat dhe është kapur me kopje në provim.

Ka ardhur koha të mbajë përgjegjësi që për tre vjet kërkoi të na cojë në Europë jo me punë, por me barcaleta bajate!

Sa e hidhur kur ndodh në 28 nëntor! Kemi 500 vjet që jemi nisur dhe s’po arrijmë dot”, shkruan Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Ben Blushi si Berisha dhe PD: Edi Rama nxinte përpara Merkel”

 1. Cani bir k...e says:

  me shume je nxire ti o Bibilush se sa Berisha..edi qe nuk ju vjen mire qe Rama takohet me Merkel

  1. kasemi says:

   Blushi: Nje hall kam une per ty: Ti di te shkruash gjithe kohen Libra,
   Kur do merresh me hallet e Popullit? Apo zakonin,pak nga te gjitha dhe asgje te bitisur.
   Me mire ik zere ndonje Tavoline ne Biblioteke dhe futja ndonje nga ato qe vlejne vetem per ty,
   se une as qe kam prekur ndonje nga ato qe ti i quan libra.

 2. Bardhyl Korce says:

  Se si mendon te marre vota nga PS duke folur si Saliu vetem nje koke pordhe si ky mund ti shkonte ne mendje. Blush Fenda jepi jepi,por mos u sforco se mund te dhj..esh ne breke.

 3. Aleko says:

  Iku dhe ky njeriu me shume culture, na shpetoi nga Duarte, duket I pelen me shume stani berishian te ziut..

 4. Toni says:

  Ik shkruaj ndonje liber per femije se nuk ben per gje tjeter ti.

 5. era says:

  pse ashtu je bir k…e

 6. I drejti says:

  O Blush ti je nje koqe kandari e azgje me teper. Si shkove per lesh keshtu o koqe. Edhe ne endrren mw te bukur ti nuk do ta kesh nje takim te tille.

 7. Loreta says:

  PS-ja do jete me e mire pa tipa te tille si ky Blushi.
  Sjellja e pahijeshme, cinizmi i perdorur ndaj Rames, me te vertete eshte i ngjashem me ata te PD-se e sidomos Berishes.
  Blushi tashme duhet pare vetem si “leter e lakmuesit” per Ramen e PS-ne. Fakti qe Blushi pelcet nga cmira se sot Rama me te vetet ndodhet ne Berlin e pritet aq me respekt nga Merkel, do te thote se Rama eshte ne rregull.
  Mos harrojme se eshte e treta vizite brenda 3 vjeteve dhe nuk eshte pak, pas takimeve me Obamen, dhe personalitetet e tjera te larta ne Europe e me tej.
  Terminologjia e perdorur nga ky i librave, shume e varfer, shume dashakeqe dhe pa frike une e fus ne thesin e te gjith atyre matrapazeve qe po bejne te pamunduren qe te pengojne integrimin e Shqiperise ne BE, pasi jashte BE-se keta lamashe qarkullojne me mire ne ujra te turbullta.
  Sinqerisht me vjen keq pse Z.Hafizi i u bashkangjit ketij hizri. Zonja Hafizi do e kuptoje por do jete vone.

 8. boom says:

  O Blush zgjedhjet jane afer. Do te shohim se sa do te votohesh.

 9. shqupasi says:

  TI JE NJE BASTARD DHE GJEJA ME E POSHTER E KETIJ VENDI.

 10. aqif tahipi says:

  Ky bilbilushi , na qenka dishepull i kaqit te zi dhe per ti bere qejfin saliut eshte gati te genjeje per gjithcka.

 11. Azio says:

  Ore Blush ti si vjen as te gishti I vogel I kembes te Edi Rames.
  Ik ore cope mishi me dy sy si pordhe.
  Ti dhe kelyshat si ty te kriminelit serb Sali karaxhicit,do te merrni ate qe meritoni jo vetem ne zgjedhje,por krdohere.
  Dhe ajo qe do te merrni eshte gishti I mesit te dores se fuqishme te popullit,qe do t’ju shtrudhi si domate te kalbur.

 12. maximus says:

  o ZOT kur do vijne keto zgjedhjet e 2017, qe te mos degjojme dhe shofim deputete te paafte si blushi, kaçi zi, ai tjetri dogjani, bumçi, xhozi e shume te tjere qe me ato dosat e trasha deputete te pd-se qe vetem ndrashen dhe jane bere si fuçi nafte.

 13. KRYEZEZA - FAQEZEZA MONIKA says:

  o sahan lepiresi i saliut je me pederas se ai

 14. Fatmir says:

  a e kuptoni sa injorante jeni o koqet e Ymerit. Si ka mundesi krahasoni Blushin me berishen dhe nuk hiqni dot paralelet e se vertetes qe Edi Rama na la jashte Europe nepermjet krimineleve te tij me te cilet ka mbushur parlamentin. Ju shplafte mortja o militante te ndyre. popull qe sbehet

  1. Futja kot says:

   Paske pjerdhur nga trute o koqe kandari me.keto.gjykime qe ke.

 15. tre B-te says:

  blushi-berisha-basha=3B, ose njesoj si te thuash bytha. z. birbilushi njeriu I mire merret me te mirat, njeriu I keq merret me te keqijat, njeriu I mire uron per te miira, njeriu I keq gezohet per te keqijat, njeriu I mire e ka gojen sheqer, njeriu I keq e ka gjuhen xeher. z. birbilush je bere per turp, je bere per te ardhur keq, je bere…… per te shkuar te babai juaj e me I shprehe ngushllime per gjendjen ne te cilen e ka djalin- djallin. sa keq per babain tend. mbeshtetu tek shkodrane muslimanja hafizi se I ndihmon edhe katolike-ortodoksit sipas udhezimeve te isis-t. te na rruash blush-berish-basha.

 16. sofia says:

  Po ky ka lajthitur pa formuar partine akoma? O Ben, po u bere si ai i kuqezise, o lumemadh. O po çfare turpi: “Merkel nuk e tha, por Blushi ja ka blere mendjen atje ku rri ” Amani o shqiptare te ndershem e te pandershem; mos i lini keta njerez si Blushi te perfundojne ne çmendine se si keta s’kemi ku te gjeme me.

 17. Qifi says:

  Ha ha ah dolen rilindasit e ripjedhrur te flasin kunder Blushit. Te gjithe bashke nuk beheni sa manalli Blushit o te mjere.

 18. lond says:

  O hale o kurv muti ti ke per tu nxi

 19. lori2 says:

  Blushi ka vetem helm ne trup dhe ne koke, aq shume sa po zhytet dhe do të mbytet i tere ne te. I nxire eshte vete dhe do te behet jeshil se shpejti nga cianuri qe prodhon.
  Znj. Merkel, ty te geyofte shpirti qe na e ri-solle kete haber te bujshem midis nesh ne kete dite te shenuar te Pavaresise!

 20. LIBRASHITESI I RI says:

  Sa te kemi kelysha kurvash si puna jote nuk kemi si hyme ne BE.Ti do rrahur…po kush ?

 21. arben says:

  Edhe ti o Blush paske ikur per lesh njelloj si Berisha e Basha.Ke gjithe keto vite qe ke ngrene buken e PS dhe sot po e vjell duke u peshtirosur para te gjitheve pa dallim majtas apo djathtas.Zoti te ndricofte mendjen e ti hapte syte sa nuk eshte vone.

 22. undefined says:

  Pervec se nje pler e mbaruar nuk je gje tjeter blushica

 23. timo says:

  Ben, me thënë të drejtën, më vjen keq për Kiçon se ti ke shkuar për lesh, siç thotë zonja Jozefinë!!! Edhe një këshillë nga unë: Shko vizitohu nga sytë se me sa duket edhe ata të kanë shkuar për lesh. Po. Po vërtet,po të kishe qenë piktor do ta kisha besuar shikimin tënd mbi Edin e nxirë. E di pse them piktor? Sepse piktorët realitetin e shohin në mënyrë krijuse dhe ngjyrat i kombinojnë me sytë e imagjinatës. Ti nuk mund ta kuptosh këtë gjë se nuk je krijues por thjesht një njeri që zhgaravit fjalë, dmth një grafolog.

 24. kozmo says:

  Mendoj, qe Rama ne kete takim kishte shume emocion , ndoshta kishte nje pasiguri nga ardhja e deputetit Kirchbaum ,por e kaperceu ,klasen e kaloi nje cope 5 e mori . Tani kete 5 qe i dha Merkel ,duhet ta permisoj ,me qellim qe te kapim vertet Europen ,ndryshe ,nuk do ti japi me askush nota sa per te kaluar klasen .

 25. mario says:

  Bo bo keta rilindasit jane te papare tani po meren me armiqte, akuza agjitacion dhe propagande kunder liderit global vazhdoni o rilindas se qafirat po e marin me qafe liderin. Keta karatelindur nuk kane din e iman. Liderin mo aman shtrengoni radhet se po shtohen armiqte.

  1. Xha Braho says:

   NJerez pa bythe! Igjeti me keq se kurvat qe bredhin hu me hu. Pragshkerdhyerit me themel!!!!

  2. Xha Brahua says:

   Njerez pa bythe. I gjeti me keq se kurvat qe bredhin “hu me hu”. Pragshkerdhyerit me themel!!!

 26. adnan kondakci says:

  Shembull konkret i nje intelektuali kur e mposht ambicja e pafre per pushtet te perhershem. E demtuan ne menyre te pakthyeshme servilet, sahanlepiresit, ambiciozet, kundershtaret e kundershtarit te tij. Me vjen keq, me vjen keq sepse me daljet publike po humb gjithnje e me shume pike, sa do te kthehet thjeshte ne nje ish…Keqardhje, qe asgje nuk ka kuptuar deri tani.

 27. birbo says:

  Ishe ne takim ti mo Brrush qe e di se ca kane fole ata?? Apo e mendove se cfare kane thene ?? Rrush e Blush e Salush smirush te gjithe bashke kunder Shqiperise dhe pro karrriges se tyre pa nami le te behet..

 28. Siguria says:

  Shtrengoni radhet rilindas se u dhje nusja ne kale.Jeni katandisur 60 deputete.

 29. shelegura says:

  origjina e blushit eshte ngavendi qe zinin gryken e lumit me dellinja qe te mbytnin fshatin qafzes por mbyteshin vete edhe ky do mbytet vete me idet e tij . prej nje karjeristi i pa afte pa ide tip qe smunt te behet kure nje lider

 30. england says:

  Nese deri me sot pas kaq shume vitesh ke qene ne parlament ne saj te PS-se,por dhe shkruaje ndonje liber brenda kesaj periudhe,ne Qershor te 2017-es do shkruash vetem libra pasi parlamentin do ta shohesh nga larg,dhe qartesisht pas kesaj kohe duhet te ja dish per nder votuesve te se majtes qe kalove kaq shume kohe ne parlament jo per aftesine tende,por si perfaqesues i se majtes qe kurre nuk e ke merituar,bukshkale…

 31. Bena says:

  Bashke me plerat do tju hedhim edhe ju ne kazan
  Blushi hafizi
  Saliu Luli
  Kreshnik spurdhjakun dhe shoket tuaj me radhe. Rrace e poshter

 32. KORCARI USA says:

  Qe ishte i nxireRama ishte dhe nuk e lot topi,qe mbante ere nga frika edhe kete se lot topi po problemi per ridhjeret e rilindjes qe shajne e furfullojne kunder intelektualit Blushi eshte qe ta ruajme kuadrin Rama si cka porositur sh Enver nga armiqte brenda dhe jashte vendit e sidomos nga sulmet ajer,toke dhe det.Su ha morti o ditezinj hyjme apo nuk hyjme neser ne Evrope kriminelet i kemi neper kembe e deri ne qeveri e parlament,droga po embyt rinine e Shqiperine cdo dite,vjedhjet jane ne cdo sektor e varferia po cafshon shqipetaret ne cdo cep.Kerta lidere te PS<PD<LSI jane shkaketaret e ketij mjerimi ku cdo shqiptar do te hike nje ore e me pare.Jo pak pergjegjes kane dhe dallkauket e mediave qe pompojne cdo dite keta vampire te shoqerise.Kushdo do te gjeje gropen e vet se dhe zoti haron por nuk vonon.

 33. Klen says:

  Sa vjen e me gomar behesh

 34. Fshatari says:

  O Blush po ti kur e Ke lene me Merkelin apo do takosh Tim Kacurelin

 35. D. Didani says:

  O korcari ne USA ….Shiko ato hallet e tua or bir dhe mos u fut aq shume thelle ne politiken shqiptare…Ne do te matish mendjen tende …kur shkruan ndonje koment numuroj sa jane ne anen tende dhe e ke matur edhe mendjen tende sa vlen…Te pakten heshtni ne se nuk e honepsni dot Ramen,heshtni kur ben ndonje gje te mire per vendin,mos shani si palo grate e lagjes!

 36. pro says:

  ..emocionet ..te bardha apo te zeza,si drite hije ,Ai i kishte per hapat qe do ndermereshin per” ne”..mos e shihni zhvillimin politik,si interes personal..,si perparesi te lige…as Ju nuk mund te buzeqeshni,kur vendi lengon dhe populli eshte i palumtur..ngecja eshte sfide per te gjithe sistemin politik{klasen}

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *