FOTOT/ I rrahin barbarisht para xhamisë, pse ranë në dashuri!

Këto foto janë shkrepur para nëj xhamie na provincën Aceh në Indonezi.

Një femër dhe një mashkull janë rrahur barbarisht me shkop pasi ranë në dashuri.

Sharia parashikon që çiftet e pamartuara të rrihen në publik me 100 goditje shkopi.

Aceh është e vetmja provincë në Indonezi ku zbatohet rreptësisht Sharia.

Ajo zbatohet edhe për vjedhjet dhe bixhozin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-10.jpg","attachment_id":"589294"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-8.jpg","attachment_id":"589295"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-7.jpg","attachment_id":"589296"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a4-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a4-7.jpg","attachment_id":"589297"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a5-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a5-5.jpg","attachment_id":"589298"}]

3 komente në “FOTOT/ I rrahin barbarisht para xhamisë, pse ranë në dashuri!”

  1. tfgs1 says:

    MJAFT ME, me kronika nga Albanistani………………….allah uakbar!

  2. GJergji Orthodoksi says:

    100 goditje parashikohet Kur bejne Seks dhe duhen 4 deshmitare qe i kane pare o Gazetara leshi , AJO zbatohet dhe per vjedhje? pse ata qe vjedhin duhe ti nderojn? jeni ne metro ju apo jo? Sa per Bixhozin dhe Alkolin shifeni vet cbehet ne SHqiperi jane bere te gjithe te semure Psiqik nga Alkoli dhe Bixhozi.

  3. Petro says:

    Vende qe drejtohen nga barbare, nga primitive qe nuk e lene njeriun e shkrete as te kete ndjenja e keto dy idiotet me siper komentojne pa lidhje.Njeri agjent greke qe çdo gje primitive e lidh me Shqiperine se keshtu i thote Dulja&comapny ndersa tjetri qe di se ç`eshte “islami” na tregon numerin e rrahjeve me kamzhike,dhe na ben moralistin ketu!Pse eshte gabim te biesh ne dashuri, te jesh i lire qe te gjykosh e te jesh i ndergjegjshem per ate qe ben, per vendimet ne jete?Keto veti ja ka dhene Zoti njeriut ndersa na dalin disa kriminele e sharlatane qe kujtojne se “ne emer te Zotit” mund te bejne ç`te duan me jeten e njeriut!Keta seksere fetare qe duan ta bejne lidhjen me Zotin, nuk jane gje tjeter veçse djalli vete!Felliqesira!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *