FOTOT/ I rrahin barbarisht para xhamisë, pse ranë në dashuri!

Këto foto janë shkrepur para nëj xhamie na provincën Aceh në Indonezi.

Një femër dhe një mashkull janë rrahur barbarisht me shkop pasi ranë në dashuri.

Sharia parashikon që çiftet e pamartuara të rrihen në publik me 100 goditje shkopi.

Aceh është e vetmja provincë në Indonezi ku zbatohet rreptësisht Sharia.

Ajo zbatohet edhe për vjedhjet dhe bixhozin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-10.jpg","attachment_id":"589294"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-8.jpg","attachment_id":"589295"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-7.jpg","attachment_id":"589296"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a4-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a4-7.jpg","attachment_id":"589297"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a5-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a5-5.jpg","attachment_id":"589298"}]
                 Loading...