FOTOT/ Koço Kokëdhima merr fotografin dhe lëshohet në Vlorë, por…

Koço Kokëdhima ka qenë në Vlorë, në “misionin” e tij për të reformuar Partinë Socialiste.

Por, siç shihet edhe nga fotot, ai është takuar me 4 veta që ka gjetur në pazar dhe është larguar.

Nuk e ka pritur askush për të dëgjuar “idetë e tij reformiste”.

Ide të cilat kryeredaktori i gazetës së tij, thotë se po ia vjedh PD.

Partia kryesore e opozitës në Shqipëri, PD-ja, vijon takimet e saj me elektoratin, duke testuar opinionin publik, pak muaj para nisjes zyrtare së fushatës elektorale për zgjedhjet e përgjithshme të qershorit 2017. Takimet të tilla, PD-ja, nga Basha deri te drejtuesit e tjerë, kanë bërë prej gati 3 vitesh dhe rezultati dihet: partia e tyre ka humbur terren dhe elektorat në çdo sfidë elekotorale.

Por e reja e takimeve të ditëve të fundit është se Basha dhe të tijtë, në shterpësi të frikshme idesh të reja, po bëjnë opozitë, duke shfrytëzuar ato që shpreh Koço Kokëdhima, të cilin prej vitesh e kanë shpallur si armik për qëndrimet kritike të mediave të tij dhe më pas si deputet që e zhbëri PD-në në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër.

PD-ja e sotme po përdor tezat e artikuluar prej tij, gjatë takimeve për lëvizjen politike që të reformojë PS-në, duke e hapur atë, me thirrjen që kandidatët për deputetë të zgjidhen nga anëtarësia etj. Këto ide i ka prezantuar edhe Lulzim Basha, kreu i PD-së, gjatë takimit që pati dje me anëtarët e PD-së në Sarandë. Ai tha se vendi është në krizë të thellë, qytetarët janë të pashpresë, ndërsa qeveria i ka braktisur ata. Ndërsa, duke folur për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë, Basha premtoi se ata do të dalin pas një gare të brendshme nga baza dhe jo duke u zgjedhur nga kryetari i parties”, shkruan Arben Rrozhani.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-4.jpg","attachment_id":589229},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-3.jpg","attachment_id":589228},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-2.jpg","attachment_id":589227},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koco-1-1.jpg","attachment_id":589226}]

6 komente në “FOTOT/ Koço Kokëdhima merr fotografin dhe lëshohet në Vlorë, por…”

 1. qeparotsi says:

  Bravo 2k. Me ne fund e gjeti me ke do e reformoj PS, nje shitese bananesh (k…rve qe shkon me pleq per 100 lek), nje shitese qepesh dhe nje orzi qe shet ullinj. Sipas logjikes se 2k keta njerez do perparojne vendin (aq sa rregulluan veten e tyre).

 2. sali protopapa says:

  Harroj Koco qe njerezit nuk jan mall per tu privatizuar.

 3. mirel says:

  Ik o Koco, mos u bej qesharak. Dil me lezet nga kjo loje se e ke te humbur.
  Mos harro, bej nje foto te gropa e Lungomares..dhe pershendet Rilindjen

 4. Briklona says:

  Mero!
  Mund te kesh çdo gje me Koçon por kjo nuk do te thote mqs ke nje nga me te lexueshet gazete ne Shqiperi, per te mos thene me e lexueshmja, te arrish deri ketu.
  Mos lejo nga keto informacione banale.
  Me shume respekt!

 5. eda says:

  Ky eshte nje person shume negativ. Une kam punuar ne stafin e tij. Ka vese monstruoze, megalloman deri ne cmenduri, vuan nga narcizmi (qe i pelqen vetja per cka ben e thote), shitet sikur eshte i kulturuar, por me besoni eshte krejt e kunderta, eshte person qe ska lexuar.
  Eshte personi qe eshte pasuruar marrezisht duke perfituar privatizime nga prona publike me cmime qesharake nderkohe qe ato asete kane nje cmim miljona euro. Pra thene ndryshe ka grabitur pasurine e shqiptareve dhe nga ana tjeter eshte person i cili nuk e degjon dot fjalen pronar, e ka alergji dhe i sulmon ata me te gjitha menyrat. Per dijeni kur ishte komisar i jugut ne degjonim dhe dinim disa dite para, ne zyrat tona ne Vlore se kush person do goditej nga INUK per ti prishur pronen, se kujt pronar do i bllokohej pasuria ne hipoteke, se kujt pronar do i prishej hoteli ne bregdet, se ke pronar do conte ne gjykate per ti anulluar vendimet e pronave, se kush do emerohej ne x vend pune, se kudh do shkarkohej nga puana etj…etj…Ishte i papare dhe i donte gjerat te viheshin ne veprim menjehere aq sa ne dhe punonjesit e administartes viheshim ne siklet te madh, pasi ishin veprime antiligjore. I kerkon gjerat si revolucionar. Eshte tipik njeri i rrezikshem, kameleon, sikur mendon per popullin e nga ana tjeter as qe do tja dije. Duhet te kete edhe probleme mentale pasi hera heres ben veprime te pakontrolluara , te cuditshme dhe merr qetsuesa. Mjere ata qe e besojne se kush e provon e beson. Une kam punuar 1 vit e gjysem ne shtabin e Vlores dhe arrita ta njoh ne detaje. Si perfundim e them me plot gojen se eshte i cmendur dhe ka marre shume familje ne qafe me vendimet e tij qe u imponoheshin institucioneve te shtetit.

 6. eda says:

  Ky eshte nje person shume negativ. Une kam punuar ne stafin e tij. Ka vese monstruoze, megalloman deri ne cmenduri, vuan nga narcizmi (qe i pelqen vetja per cka ben e thote), shitet sikur eshte i kulturuar, por me besoni eshte krejt e kunderta, eshte person qe ska lexuar.
  Eshte personi qe eshte pasuruar marrezisht duke perfituar privatizime nga prona publike me cmime qesharake nderkohe qe ato asete kane nje cmim miljona euro. Pra thene ndryshe ka grabitur pasurine e shqiptareve dhe nga ana tjeter eshte person i cili nuk e degjon dot fjalen pronar, e ka alergji dhe i sulmon ata me te gjitha menyrat. Per dijeni kur ishte komisar i jugut ne degjonim dhe dinim disa dite para, ne zyrat tona ne Vlore se kush person do goditej nga INUK per ti prishur pronen, se kujt pronar do i bllokohej pasuria ne hipoteke, se kujt pronar do i prishej hoteli ne bregdet, se ke pronar do conte ne gjykate per ti anulluar vendimet e pronave, se kush do emerohej ne x vend pune, se kush do shkarkohej nga puna etj…etj…Ishte i papare dhe i donte gjerat te viheshin ne veprim menjehere aq sa ne dhe punonjesit e administartes viheshim ne siklet te madh, pasi ishin veprime antiligjore. I kerkon gjerat si revolucionar. Eshte tipik njeri i rrezikshem, kameleon, sikur mendon per popullin e nga ana tjeter as qe do tja dije. Duhet te kete edhe probleme mentale pasi hera heres ben veprime te pakontrolluara , te cuditshme dhe merr qetsuesa. Mjere ata qe e besojne se kush e provon e beson. Une kam punuar 1 vit e gjysem ne shtabin e Vlores dhe arrita ta njoh ne detaje. Si perfundim e them me plot gojen se eshte i cmendur dhe ka marre shume familje ne qafe me vendimet e tij qe u imponoheshin institucioneve te shtetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *