Shënohet sulmi i parë xhihadist kundër Izraelit

izraelXhihadistët e ISIS kanë ndërmarrë sulmin e parë kundër Izraelit.

Katër militantë të shtetit islamik në tentativë për të kaluar kufirin nga Siria, kanë hapur zjarr mbi ushtarët izraelitë.

Sipas ushtrisë izraelite katër xhihadistët u vranë në Lartësitë Golan, pas një shkëmbimi zjarri me ushtarët që ruanin kufirin.

Ushtarët izraelitë u sulmuan me armë automatike granata, por askush prej tyre nuk u plagos.

Katër xhihadistët ishin pjesë e grupit Shuhada al-Yarmouk, degë e shtetit islamik në rajon.

Në të kaluarën ka pasur sulme me armë dhe raketa me rreze të gjatë veprimi, por kjo është hera e parë që kryhet një sulm i drejtpërdrejtë mbi ushtarët izraelitë.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Shënohet sulmi i parë xhihadist kundër Izraelit”

  1. tfgs1 says:

    nuk ka cudi qe mes ”trimave” jihadiste te jete edhe ndonje leshqen sunitoshqipfoles nga soi i Zike pederit……………!

  2. ?? says:

    Eeeee do ket qen ai që ka dal ka pidhi mamit tat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *