VIDEO/ Momenti që nuk do të harrohet kurrë, pas pavarësisë….

tortaSot festohet 104-vjetori i Pavarësisë.

Por, ky moment i 4 viteve më parë, kur festohej 100-vjetori, nuk do të harrohet kurrë.

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “VIDEO/ Momenti që nuk do të harrohet kurrë, pas pavarësisë….”

 1. sali protopapa says:

  Salillek education- epoka e decivilizimit shqiptar- para 100 vitesh nuk ishim kesthu si pas 100 vitesh kjo teori hedh posht darvinin duke treguar se ka edhe retro-volucion ejani ne shqiperine e Saliut.

  1. Nave Na says:

   E ju shqiptaret… Vetem ngelet tu kritiku baba Saliun!
   Erjon Veliaj e Ed Rama a u ka dhane torte najhere popullit?!
   A ka ba Ed Rama naj koncert me Ciljeten , Greta Kocin e Lek Plepin?!
   Jo, se nuk mendojne per popullin!
   A e shifni, se kamunistat po i japin randesi bujqesise! Se dun me hap kaperativat!
   A keni pa se jane tuj rregullu kopshte e shkolla?! Se dun me ju ba zbore femijve prandaj!
   Mungon si te kthejne ene sherbimin ushtarak e atehere Nave Na jena te kripun!
   Po kur ishte baba Saliu ne pushtet, nave ishim mire me Serbijen ene Gerqijen!
   Po ene ekonomia te Evropi boll mire ishte se kishin taksen e sheshte se i pat mesu baba Saliu ata! Ene kalajmate tane Na bijshin lek ene nave Na hashim, pishim ene rrishim!
   Vetem baba Saliu ja din ketij populli, Tallava, Torte ene Trimni!

 2. Faro says:

  Nga kjo pamje mjerane vetem 2 perfundime mund te nxjerresh per organizatorin:
  1-Ose eshte medioker
  2-Ose eshte antishqiptar, qe ka parashikuar qe me paret e ketij populli, te diskreditoje po kete popull ne syte e botes.

 3. drejtori i drejtesis se drejt says:

  Cer turpi !
  Kombi me turpnor I ballkanit te zymt. Kta jan shqiptaret.
  Edhe refugjatet e Siris qe s kan as cati mbi kok e as buk ne bark,dhe enden rrugeve te ballkanit neteve nen yje pa hen,edhe ata qe jan nga jasht Europe,nuk bejn kshtu, si bejn shqiptaret,kete,qe eshte nje veprim kombtar masiv te turpshem.
  sa shum cecen qe paskemi pas mer! com dhe cecen paska qen shqipnija,com cecen dhe Kosovar.
  dhe hajde ji happy me ken shqiptar!

 4. marenglen marengleni says:

  shif shqiptaret sesi shtyhen! dhe si zbardhin dhembet gjoja me buzqeshje,porse esht buzqeshje fallco.
  si hijenat kur hajn kerm! dhe nxjerrin dhembet plot jarg

 5. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  hahahahaha,keta te uritur do te hijne ne Evropi…!!!!???? turq,pis miliet………..

 6. shoku says:

  politika e pd. Populli bageti eshte, por eshte e pafalshme politka antishqiptare e p.d.

 7. Faro says:

  You qe vetem mallkoni kete popull te sh vuajtur:
  Rreth vitit 1650 ja si e pershkruan historiani turk LIBOHOVEN:
  Ne dasmen 1 javore u kendua, u vallezua, u pine 70 voza vere dhe u theren 2000 deshe. Ne gjithe perandorine nuk kam pare dasem te tille, qe per ta pershkruar duhet nje liber.

 8. Faro says:

  Ju qe vetem mallkoni kete popull te sh vuajtur:
  Rreth vitit 1650 ja si e pershkruan historiani turk LIBOHOVEN:
  Ne dasmen 1 javore u kendua, u vallezua, u pine 70 voza vere dhe u theren 2000 deshe. Ne gjithe perandorine nuk kam pare dasem te tille, qe per ta pershkruar duhet nje liber.

 9. vedeta says:

  MOS shani njerzit qe han por shani dhe beshtyni ata qe keni zgjedhur ne krye tepolitikes qe tallin bythen me ju dhe ju si injorant te degraduar i shkoni nga pas keni 25 vjet.

 10. alb sapun says:

  se kam pare ndonjehere kete video se jetoj jashte po qenka me te vertet turp me qen shqiptar,kam qesh me te madhe sa me kane dhemb veshkat se kush thote jane njerzit e saliut jo mo jo njerzit e shqiperise ne pergjithesi dhe jam i bindur se po te behet prape nje torte e tille shqiptaret do ta shqyejne me kembe e duar se i tille eshte formimi i ketij populli,te dhjefsha mu ne pavaresi

  1. TOK E XANUN says:

   THJESHTT,,,,,TOK E XANUN,,,, SHITET TOKA,,,NR TEL, 069XXXXX12,,,,hajd fa kemi me shnet tranzicionin shqiptar,,,dhurate e saliut,,,do fa kemi per shum vite,,,MOS ndoshta shekuj,,,

  2. Albani says:

   Po ti komb-urryes, i peshtire dhe bythshitur ishe dhe nuk u bere tani qe pe videon,ti nuk ke thene qe dhe femijeve nuk ua meson Shqipen?
   E cmund te presesh nga nje i vdekur.

 11. Pelasgian says:

  Ah te varferit thuaj , mavrite me boje qe i la sali qeni dhe kjo politike nen kthetrat e urise.

 12. O sa mire me qen shqiptar!!!!!O pallosha nuk e ka fajin as Edi as Sala ky eshte shqiptari i vertet..nuk ngop dot zorren me buk.Emigrantet e kan majt ekonomin e ktij vendi qe mbas ’90 se do e shifnit Ku do ishit…tani ju Kan hyp ene pordhet shani greqi itali edhe europe. Atje Ku emigruan njerzit tuaj qe te hani buk ju…ptu rrace e keqe

 13. O sa mire me qen shqiptar!!!!!O pallosha nuk e ka fajin as Edi as Sala ky eshte shqiptari i vertet..nuk ngop dot zorren me buk.Emigrantet e kan majt ekonomin e ktij vendi qe mbas ’90 se do e shifnit Ku do ishit…tani ju Kan hyp ene pordhet shani greqi itali edhe europe. Atje Ku emigruan njerzit tuaj qe te hani buk ju…ptu rrace e keqe

 14. TOK E XANUN says:

  THJESHTT,,,,,TOK E XANUN,,,, SHITET TOKA,,,NR TEL, 069XXXXX12,,,,hajd fa kemi me shnet tranzicionin shqiptar,,,dhurate e saliut,,,do fa kemi per shum vite,,,MOS ndoshta shekuj,,,

 15. fieraku4u says:

  KAMZA E XHELALIT, BATHORJA DHE PASKUQANI QËNKA KËNAQUR ME TORTË. VËRTET KJO VIDEO DO MBETET E PAHARRUESHME.

  GALLAT E MADHE…

 16. Skatodhosi says:

  Ku është pucofagosi ??

 17. Briklona says:

  Duket se cilet ishin ata qe drejtonon Shqiperine dhe Tiranen perpara tre vjetesh.
  Shikoni fotot e atehershme qe u beme gazi i rruzullit dhe shikoni pamjet e mrekullueshme, fantastike, magjepsese, domethenese, sot ne Tirane.

  Feste, jo legena dhe kusi e kanaçe per te mbledhur torten e Lulzim mavrise qe nuk lulezoi dhe nuk do te lulezoje kurre edhe pse llakoset, parfumoset dhe nxin floket kur ka fytyren te nxire.

 18. mirel says:

  Party poopers..
  Gjetet dicka per te prishur harene. Si te shemtuar qe jeni.
  Po kjo torte ka qene i vetmi mall i pakoncesionuar, ndaj mavriu shqiptar vajti te mbush legenin per here te pare..falas.
  Prandaj Rilindja po koncesionon gjithcka..se sben ta shikojne bota shperthimin e shqiptarit kur dicka i vjen pa e rrjepur nga xhepi.
  Plera jeni.

 19. TOMORRI says:

  duket koha e sali bollekut

 20. duno says:

  Keto jane vertet pamje te renda , por me e rende dhe dashakeqe eshte rishfaqie e tyre nga kjo gazete pacavure me emrin Tema . Kjo gazete qe mbeshtet fuqishem pasardhesit fizik , shpirterore dhe ideologjik te perbindshave komuniste shqiptare , te atyre qe ne vitet 90 i leshuan botes shqiptarin e urritur e te depersonalizuar ,qe ua kish mare shpirtin per 50 vjet , sot rishfaq pamje te tilla per te na mbushur mendje qe Saliu eshte djalli e keta te sotmit jane engjejt

 21. Gora says:

  Gazeta tema po shendroi ne gazet pacvure,haleje!!!! Turp tju vije kudo ne bo ten e civilizuar do te ndodhte kjo!!! Jeni me te vertet pacvure haleje turp turp turp tju vije!!!! Dhe cdo te thoni me kete!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *