VIDEO/ Rama jep “lajmin” e mirë: Gjermania do e mbështesë Shqipërinë edhe në dhjetor

GERMANY-ALBANIA-MERKEL-RAMAKryeministri Edi Rama është shprehur entuziast pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin.

Ai ka thënë se Gjermania e ka mbështetur dhe do ta mbështesë Shqipërinë.

Rama ka lënë të kuptohet se Gjermania do të votojë pro hapjes së negociatave për Shqipërinë, në muajin dhjetor, pavarësisht deklaratave të Gunther Krichbaum në Tiranë.

Faleminderit Kancelares Merkel per mirekuptimin e plote dhe mbeshtetjen qe Gjermania i ka dhene e do t’i jape Shqiperise edhe ne dhjetor????”, shkruan Rama.

“Me Kancelaren Merkel në deklaratën e përbashkët për shtyp përpara takimit, ku mikja e shtrenjtë e Shqipërisë përshëndeti Raportin e Komisionit Europian dhe arritjet tona, si edhe nënvizoi mbështetjen e mëtejshme të Gjermanisë për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe sigurimin e progresit të vazhdueshëm mbi 5 prioritetet?????”, vijon më tej ai, ndërsa ka postuar videon e konferencës me kancelaren Merkel.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “VIDEO/ Rama jep “lajmin” e mirë: Gjermania do e mbështesë Shqipërinë edhe në dhjetor”

 1. nje ish myslyman,tani grek ne pension says:

  Brravo Rama po na gjej nai pune andej nga Gjermania se ketu ne Greqi nuk jetohet me.

 2. alb sapun says:

  po ca lajm i mire mor i marosur,ajo te thote shtroje bythen dhe puno,te njejtat rekomandime gjermania i ka dhene dhe para tre vjetesh po keni ngel ne vend numero hajde milet hajde

 3. Nacionalisti says:

  Kush di te lexoj te lexoj shume qarte kushtet e ne (5 kushte) si dhe zgjedhjet dhe korrupsioni sa bejne?
  Kush di te lexoj te lexoj shume qarte kushtet e ne (5 kushte) si dhe zgjedhjet dhe korrupsioni sa bejne?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *