VIDEO/ Rama pritet me ceremoni në aeroportin e Berlinit, ja kur takohet me Merkel

“Kancelarja Angela Merkel më 28 nëntor 2016 nga ora 14:00 pret Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në një konferencë të përbashkët, Merkel dhe Rama në fokus do të jenë marrëdhëniet dypalëshe, çështjet rajonale dhe statusin e afrimit të Shqipërisë në BE”, bën të ditur faqja online e kancelares Merkel, raporton Report Tv. Me kryeministrin Rama ndodhen dhe ministri i Jashtem Ditmir Bushati, ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha si dhe kryetari i grupit te Miqesise, Shqiperi-Gjermani, Taulant Balla.

Një ditë më parë nëpërmjet një video-mesazhi në Facebook, kryeministri Rama theksoi se e ardhmja europiane e Shqipërisë është një amanet që me çdo kusht do të realizohet në sajë të reformave që do të ndërmerren dhe nuk do të pengohet nga zëra pa mandat, referuar deklaratave të deputetit gjerman pak ditë më parë.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “VIDEO/ Rama pritet me ceremoni në aeroportin e Berlinit, ja kur takohet me Merkel”

 1. Engjelli says:

  Ky eshte tamam burre shteti. Turp per ShQUP-in.

  1. Anila says:

   Dhe “burrit te shtetit” sapo ju tha: Suksese ne jete! Ska turp qe ka kaq jave qe na genjen se gjasme Merkel do i jepte sot lajmin e mire. O plehre qe po na merr me qafe akoma me keq se ato plehrat e tjera para teje.

  2. Kujtim says:

   Shqupi eshte mbushur me LEGENA, ZAGARE , KRIMBA HALESH DHE KRIMINELE qe populli do i ndeshkoi me vot

 2. adi says:

  jemi ne ankth se ca barsolete do i tregoje kr rilindasi merkelit dhe a do dhitet se qeshuri merkeli.
  se te tjerat i dime!!!!!

 3. Flash says:

  Hë,më të lumtë!Na ngjethet mishtë,kur shikojmë vlerësim të tillë në pritjet qeveritare!

 4. Daniel says:

  E SEMURE SALI BERISHEN, O FRAU MERKEL. TE LUTEM ME NJERZORE. MOS HARRO QE BERISHA NA SOLLI DEMOKRACINE NE SHQIPTAREVE E JO AI PALO RAMA. ÇFARE BERI ,E KERKON TE BEJE RAMA !? REFORMA KUDO. DO TE NA SJEDHE MODELIN GJERMAN. ME SHUME SHTET ,ME SHUME TATIM, E XHEPA ME TE LEHTE. NUK E DUAM NE KETE METODE. ISHIM ME MIRE NE KOHEN E SALES. ISHIN KOHE TE ARTA. NUK PAGUANIM TATIM PER SHTETIN, POR I FUSNIM NDONJE LEK NE XHEP TATIMORIT. ISHIN KOHRA TE ARTA.

 5. Niko says:

  Sa e neveritshme je ba si gazete o 55

 6. Albani says:

  RAMA
  BURRE SHTETI.

 7. shqiptari says:

  shume qesharake dhe e turpshme per Ramen sepse sot ai duhej te ishte ne shqiperi per pervjetorin e flamurit !!
  shtet servil dhe i paafte ! ne asnje vend te botes nuk ndodh kjo !

 8. Po ju gezoni per Ramen apo per Merkel,se ju garantoj qe kurre nuk e ka lexuar dhe as do ta lexoj gazeten tuaj,servile.Nje ana juaj eshte thumb neperke dhe ana tjeter furce qime bute.
  kujt i plasi si e priti,na shkrtuaj cfare i tha,dhe cdo behet me parcelen tone te droges.
  Gazeta te na thote ku vajten ata te cilet kur PD brohariste drejt Evroprs,ata thoshin me qesendi drejt gropes.

 9. Po ju gezoni per Ramen apo per Merkel,se ju garantoj qe kurre nuk e ka lexuar dhe as do ta lexoj gazeten tuaj,servile.Nje ana juaj eshte thumb neperke dhe ana tjeter furce qime bute.
  kujt i plasi si e priti,na shkrtuaj cfare i tha,dhe cdo behet me parcelen tone te droges.
  Gazeta te na thote ku vajten ata te cilet kur PD brohariste drejt Evroprs,ata thoshin me qesendi drejt gropes.kush ishin dhe kush jane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *