VIDEO/ “Nuk mund të flasë për kombin Sali Berisha, njeriu që furnizonte Milosheviçin me naftë. Ai ka vdekur politikisht”

bulatovic_berisha_93Avokati nga Prishtina, Dastid Pallaska, i është përgjigjur ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, i cili javën e kaluar, në një intervistë për RTV Dukagjini, kishte deklaruar se ata që flasin për komb kosovar janë titistë jugosllavë!

Pallaska, në emisionin “Përballje” për Radiotelevizionin Dukagjini, tha se Berisha është person që politikisht ka vdekur e po mundon të rikthehet duke keqpërdor kombin.

Një njeri i cili e ka mbajtur luftën e Millosheviçit në Kroaci dhe në Bosnje, me furnizim me naftë (në kohën kur e gjithë ish-Jugosllavia ka qenë nën sanksione ndërkombëtare), me të mbajt sot fjalim për shqiptarinë, mundet me qenë pjesë e ndonjë emisioni humoristik “, ka deklaruar Pallaska në emisionin “Përballje”.

Për debatin e Kosovë-Shqipëri për “identitetin kombëtar”, për kombëtaret e për tema tjera është diskutuar gjatë në emisionin “Përballje”. Aty, aktori Kushtrim Sheremeti, që është pjesë e Lëvizjes për Bashkim, ka deklaruar se debati për kombin Kosovë-Shqipëri nuk ekziston.

“Debati i tillë si me fole, a është qumështi i bardhë a i kuq!? Na mundemi me jep mendime që nuk është krejt i bardhë, po është pak ma i kuq, po qumështi është i bardhë”, thotë ai. “Jemi shqiptarë dhe kjo nuk diskutohet”.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “VIDEO/ “Nuk mund të flasë për kombin Sali Berisha, njeriu që furnizonte Milosheviçin me naftë. Ai ka vdekur politikisht””

 1. Raimond vlonjati says:

  Mos genjeni si budallenj se nuk i ha njeri keto akuza bajate qe beni ju kunder Sales

  1. Druri. says:

   Je pjese e stafit te Berishes qe e mbron

   1. spartaku says:

    Ja muterit e Berishes qe e mbrojne.

  2. Druri. says:

   Je pjese e stafit te Berishes qe e mbron

  3. Raimonda vërra says:

   Mondaaaaaa ! Çne ti vlonjate moj lamashe

  4. Mbreti says:

   KY e solli edhe janullen ne Shqiperi!!

  5. Saba says:

   Ki idiot qe leh si ai qeni mendon se populli han bar qe sa i disponuar duket me klyshin e milloshit.

 2. Kujtim says:

  Bravo Avokat Berish i ka provuar duke bere te gjitha krimet kundra Shqipetareve

 3. Kujtim says:

  Bravo Avokat Berish i ka provuar duke bere te gjitha krimet kundra Shqipetareve,,,,

 4. Dyrrahu says:

  DASTIDIT
  Dastid, pyete babain tend Gazmendin: Kend e ka perjashuar nga puna ne vitin 1984 dhe pse e ka perjashtuar?

  Lexueseve iu tregoj: Gazmendi, babai i Dastidit, e perjashtoi nga puna nje punetor te RTP-se ngase ishte martua me nje vajze, e cila kishte vuajtur burg politik.

 5. Relax says:

  Sali Protopapa?Furnizoi Serbine me nafte ne kohen e embargos,vrau mijra shqiptare ne,97,vrau protestuesit 21 janar 2011 bashke me Lulzim Bashen,vodhi qindra miliona euro te Rruga e Kombit bashke me Lulzim Bashen,shiti detin Greqise me nenshkrimin e Lulzim Bashes.Fotot me domethenese te Sali Protopapes jane ato tek Liqeni i Ohrit,njera eshte te pjesa shqiptare e liqenit me familjen e Enver Hoxhes e tjetra te pjesa maqedonase e liqenit me Kiro Gligorovin dhe Slobodan Millosheviqin.

  1. Mbreti says:

   Harrive edhe Problemet e Internjeksionit Te Elektrike percuesit Kosove Shqiperi qe u nderpre nga Sali VucidolinSerbi edhe vrasjet e personave te UCK, burgosjet e tyre, Spiunlliqet kunder tyre, bllokimin e trageteve te mbushura me armatim ne 1999 qe vinin nga Italia per durres te lishuara nga Gjermania oer Kosovaret, per shkaj te Sali Vucidolit se mos bente doi karllek ne arenen nderkombtare e te fajsoeshte gjermania u nderpre aksioni., edhe bashkpunimi per Milloshin, Arkanin ne Diber nga dora e djathte e rij GAZIDEDE, Artan Musliu( Argetim asani), edhe kopile tjere. Karllek pas karllekut, varni ne litar kto puslleqe te kombit. Ni minute me par ne litar Sali Vucidolin, Lul Bashis, Xhozefia Topalloviqis axhenden e UDBES BASHK ME MIL NOKEN SHOELLARIN SERB!!!

 6. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

  Saliu nuk ka vdekur politikisht, kjo eshte shume e gabuar dhe mashtrim per ata qe duan fundin e tij. Per aq kohe sa kemi Ilir Meten, Edvin Ramen, Nishanin president, Visho KRYESPIUNIN dhe Adriatk Llalla kryeprokuror, Saliu do gezoje respekt te frikshem politik nga te gjithe kamunistet socialist ne vecanti.

 7. Une jam i biri sheqere k... s says:

  Sa here duhet tu them i biri sheqeres duhet denuar ne emer te 10 milon shqiptareve , me vdekje para popullit .Ka vrar ka shkatrruar ka prer ka shitur ka masakruar .C’fare prisni me nga kopili serb

  1. Nave Na says:

   Sheqerja!
   Lirija!
   Gita!
   Desara!
   Karmina!
   Vjollca Vokshi!
   Ciljeta!
   Greta Koci!
   Xikja!
   Sudja!
   Gjallica!
   Grida !
   Gjitha grate e Presidentit!

 8. Gjoci says:

  Pa identitet,smund te jeshe autentik e per rrjedhoje smund te jeshe as virtuoz ne profesion e as individ I lire,si parakushte per kosmopolitin,e shtetin qytetar.Latinet thoni qe nje gje per te funcsionuar duhet te kemi”kompozitorum opozitorum” bashkimim e te kundertave qe I bie se veqe nje identitet I forte mund te behet individ I lire qe nuk imiton ,komformohet e levantinohet siqe thoshte Konica yne,pra halil,baton e dastid per te krijuar shtetin qytetar e open mind eshte e pa mundur pa identitetin.Identitetet mund te krijojn diversitetin,multikulturalitetin qe ju gjeja si globalista e sorosista promovoni.Anda j kthjuni tradites njiheni veten o tpa rod,se eshte kushte sinekuanon per qytetarin e lire e modern,lexone fishte o djemt e titistave.

 9. Bena says:

  Dhe jo vetem i sheqeres po edhe i karaxhixhit Oh kur do ti vije fundi ketij kryekrimineli

 10. Nave Na says:

  Mos te ishte baba Sa leh el Berisha, nuk do kishte hy tallavaja ketu!
  Po ta vini re, krejt ajka e kombit asht me te!
  Lek Plepi, Ciljeta e Greta Koci!
  Blendi Fevziu, Agron Gjekmarkaj, Agim Doci, Cimi i Pekajve nga Hasi!
  Jemin Gjana, Flamur Noka, Aldo Bumcja, Tritan Shehu!
  Nave Na jena ma te miret!

 11. Albani says:

  “”ai per ju Kosovaret e sillte naften””.si “”patriot “” qe ishte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *