Fjalët prekëse të futbollistit të mbijetuar brazilian: Kujdesuni për unazën time

Mbrojtësi i skuadrës Chapecoense, Alan Ruschel, ndodhet në gjendje të qëndrueshme shëndetësore, pasi u nxor nga rrënojat e avionit që u rrëzua dhe shënoi 75 persona të vdekur.

“Kujdesuni për unazën time të martesës. Informoni  familjen time se jam mirë dhe së shpejti do të jem në shtëpi”, ishin fjalët e para të Ruschel, shkruan tabloidi britanik “Mirror”.

“Fatmirësisht avioni nuk ra në një zonë të banuar, pasi do të kishim një tragjedi edhe më të madhe”, – tha kryebashkiaku i Medelinit, Federico Gutierrez, i cili më herët konfirmoi edhe për viktimat e shkaktuara nga kjo tragjedi.

Mediat lokale raportojnë që si mungesë e shpërthimit kanë mbijetuar disa persona.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-25-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-25.jpg","attachment_id":"589841"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-20.jpg","attachment_id":"589842"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-18.jpg","attachment_id":"589843"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *