Gjykata merr masë ndaj Lulzim Bashës: Rrihte gruan

gjykateGjykata e Tiranës ka lëshuar një urdhër mbrojtje ndaj një gruaje, e cila dhunohej nga bashkëshorti i saj.

Ajo ka urdhëruar bashkëshortin e saj, Lulzim Basha, që të mos i afrohet së shoqes.

Gjykata e Tiranës ka trajtuar çështjen në çift mes shtetasit Lulzim Basha, (theksohet se nuk bëhet fjalë për kryetarin e PD, kooçidencë është vetëm emri) dhe bashkëshortes së tij,  K. Basha, ku në përfundim të gjykimit gjykata vendosi: Pranimin e kërkese-padisë, vërtetimin e urdhrit te mbrojtjes në favor të paditëses K. Basha, duke përcaktuar disa masa ndaj bashkëshortit dhunues.

“Urdhërohet i padituri Lulzim Basha, të mos kryejë dhe të mos kërcënojë se do të kryejë asnjë vepër të dhunës ndaj paditëses”, thotë Gjykata.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Gjykata merr masë ndaj Lulzim Bashës: Rrihte gruan”

  1. Kiu says:

    Ne kujtonim se keta qe quhen Lulezim Basha kane frike nga grate…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *