FOTOT/ Ferrari më i shpejtë në botë në shitje për 6 mln euro. Ja ku do shkojnë paratë

Ajo është padyshim Ferrari më spektakolar që është prodhuar ndonjëherë dhe gara për ta blerë do të jetë e forta.

Prototipi LaFerrari do të dalë në ankand nga Sotheby në SHBA me një çmim fillestar prej 6 mln eurosh.

Ferrari prodhoi pak kohë më parë 499 copë LaFerrari që iu shitën njerëzve më të pasur në planet për diçka më shumë se 1 mln euro.

Por LaFerrari e 500-të, që ka pësuar disa ndryshime është më e mira dhe më e shpejta, me një shpejtësi maksimale prej 350 kilometrash në orë.

Paratë e fituara nga shitja, kompania italiane ka ndërmend t’i japë në ndihmë të personave të goditur nga tërmetet në Itali.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-51-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a1-51.jpg","attachment_id":590547},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-45-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a2-45.jpg","attachment_id":590548},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-42-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a3-42.jpg","attachment_id":590549},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a4-42-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a4-42.jpg","attachment_id":590550},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a5-35-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a5-35.jpg","attachment_id":590551},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a6-28-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a6-28.jpg","attachment_id":590552},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a7-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/a7-24.jpg","attachment_id":590553}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *