Imami i vetëshpallur i Unazës së Re: Ditë të vështira do të vijnë!

imamiImami i vetëshpallur i Xhamisë së Unazës së Re, Armand Ali ka folur për mediat pasi Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda dha vendimin për 9 “xhihadistët” që rekrutonin luftëtarë për ISIS.

Sipas tij po vijnë ditë të vështira për myslimanët, ndërsa sulmoi sërish Komunitetin Mysliman të Shqipërisë, që sipas tij është në varësinë e organizatës së Fetullah Gulen.

“Nuk pritej asnjë ndryshim edhe nga apeli, sepse edhe Gjykata e Apelit është pjesë e këtij sistemi drejtësie Gjithë besimtarët myslimanë nuk do të presin mirësi, vetëm kohë të vështira do t’i vijnë të gjithëve. Vetëm ditë më të keqija do të vijnë. Terrori po shtohet ndaj besimtarëve mylsimanë. Unë po flas si një hoxhë, si një imam”, tha Ali, raporton Lapsi.

Sot Gjykata e Apelit dha vendimet për të akuzuarit për terrorizëm. Ulje pati vetëm për ata që kishin pranuar gjykimin e shkurtuar, ndërsa për të tjerët u lanë në fuqi vendimet e shkallës së parë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Imami i vetëshpallur i Unazës së Re: Ditë të vështira do të vijnë!”

 1. maximus says:

  mereni kete monster dhe dergojeni ne turqi , se qelbi vendin ky mjekercjap, ptttuuuu nga na mbite ju monstra ne kete vend

 2. Qifi says:

  Me kenaqesi do ta kisha fut k….te goja ty dhe allahut tend o felliqesire.

 3. Albani says:

  Fytyre e qelbur,ty dhe me gershere te ta presesh mishin eshte pak.

 4. tfgs1 says:

  BEQIRAAAAAAAAAAAAAAAAA MUSLIMS,nuk u lidh asgje me SHQIPTARIZMIN,jeni plehra arabe ne token e arberit!

 5. ne pi.. te semes vafshin te gjithe myslimanet me bomba atomike duhen shuar se jeta ne toke ka kuptim pa keto kafshe te egra,do zoti trampi ta mbaroje sa me shpejte kete kancer qe po degjeneron ne metastaze

 6. pal pith noku says:

  qelbesira o bajga islame, o kafshe e peshtere me mut mut muhametin tend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *