Komentuesi i ankohet se e ka lënë pa punë, ja si i përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama është përfshirë në replika me komentuesit e tij në Facebook.

Këtë radhë shkak është bërë ndryshimi i fotos që Rama ka zgjedhur si cover të profilit të tij, një nga punimet e veta ekspozuar së fundi në ekspozitën në Nju Jork.

Komentuesi: Te lumte ty kryeminister ne te tjeret na le pa pune

Rama: Miremengjes Fitim, ku e pret punen, ketu ne facebook? Ke shkuar tek zyra e punes apo je ne Milano? Nese je ne Vlore siç shkruan, te sugjeroj te shkosh tek zyra e punes. Vetem ne zyrat tona te punes aktualisht 27 mije vende te lira. Kurajo dhe sukses!

Komentuesi: Se kur je mire nga hallet dhe mbetjet urbane te duken art….. hahahaha hallall… une nuk jam personifikimi i bukurise po kur isha pa halle me dukej vetja king.

Komentuesi: Diten e paske zen me stres Zoti Rama !!!

koment

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Komentuesi i ankohet se e ka lënë pa punë, ja si i përgjigjet Rama”

 1. Shoku i Devolliut says:

  Krieminister legen. Arrogant me te dobetin dhe mashtrues ordiner.

  1. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

   hahahahhaha, 27 mije vende pune…me shume se ne ne Milano apo Paris… do kete plasur ndonje Lazarat tjeter per punesim masiv…


   dilerant koqeminister qe i tregon facebookun qytetarit dhe vete ngeli ne facebukun virtual

   ai qytetari do bente mire te kerkonte pune te TEMA e Meros, se i duhen Temes per te bllokuarr komentet kundra kriministrit edscobar

  2. "Horri i Bulevardit" says:

   Devolllli, pse eshte kryeminister legen, apo pse sta rrasi ty sic ta rrasi shpellari, apo kerkon kryeminister pederast si lulja se kerkon edhe ti moj devolleshe kolege ne semaforet ku pallohesh.

 2. corape kuqi says:

  27000 vende pune???????????
  Hahahahaaaaaaaa.
  Me shume duhet te jene. Ska mundesi. Po e kemi kryeministrin modest e shakaxhi.
  Ose ben shaka, ose eshte modest. Nuk te te mburret me sexeset

  1. bathorja kryeqytet says:

   jo 27 por 23 ose 17 dhe 13…….por jo 27 nuk ka mundesi

 3. Shoku ime "Jurist" says:

  @@Shoku i Devolliut!!…VETEM NE SHQIPETARET PRESIM TE NA GJEJ PUNE “MIKU” -Kryeministri dhe ectra….Nuk u mesuam te behemi Njerez…ose ti @shoku ke “Harruar” te jesh Njeri…
  1-Ne shpiperine “Demokratike” Berishjane na u bene “Jurista” PER 6-shte Muaj….
  tani kemi nja 1000000 Jurista te Gjithe me DIPLLOMA..Master…Akademike…..dhe Pordh me rigone….pse o Kryeministri do tu gjej Pune gjithe ketyre “Akademikeve”???Ik o Pirdhuni…Mbarove Shkollen, :A je i mire..athere kerko vete Pune…
  2-Nuk shikojme te shkollohen Shqipetaret ne Shkolla Profesjonale…POR NE SHKOLLA:”LUKSI-QYLI”…te gjithe kerkojne Rehatin…
  3-Po ne :Qe Punonim edhe dikten e Djele ne Monizem…dhe te Henen shkonim ne Shkolle me nje pale Sandale..dhe nje Pale Pantallona???
  EDHE N JE HERE IK o Pirdhuni..Legena..ME “DIPLOMA” DREJTESIE..ju jeni te pa-afte…per te Jetuar..lol

 4. bledi says:

  o Shoku ime Jurist ha nje MUT maloku

 5. Albi says:

  Kurajo dhe suksese = suksese ne jete!

 6. Emigranti says:

  RRushi qe te jete i hembel i duhet diell por ka rrush qe mbetet i tharte me kete batute dua te them se sipas ketij komentuesi KM nuk ka halle.Nuk e di,nuk e di si mund te mendohet keshtu ?! Kur ky person ka vetem vehten apo familjen e tij.Puna kerkohet cdo dite gjithnje e vazhdimisht kush do te punoje.

 7. mirel says:

  Elisa Spiropali i paska bere “Like” e para..
  E kuptoni cduhet bere per te gjetur pune apo jo..
  Ndryshe mos u merni kot me debate kryeministrore te ketij rrangalli qe flet si trap.
  Akuzon Fitimin per humbje kohe ne Facebook , nderkohe qe vete si kryeminister poston foto per Elisat dhe Kodhelet

 8. Tony says:

  O shok I DEVOLLI UT po ene ti GOMAR pe Babani je bre tu mbyllte, ajdo human gandhi hajde.

 9. Qifi says:

  O legen burre po ti more plehre mbajte ne pune elisen me fillore more palaço. Si ste vjen turp qe tallesh me njerezit. Edhe ose anglezet te thonin se elisa po grabit ti dhe sander lleshi e dinit mire çpo ndodhte dhe prap nuk folet. Rrace e poshter uuuuu shofshi me gjithe familje o zot.

 10. ALBANISTANI em i dashtum says:

  nuk ka me punetor se kryeministri Rama.i pari ne facebook, ne hashash, dhe reforme drejtesie..u ba xheloze Merkel…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *