Kush është eurodeputeti grek i “Agimit të Artë” që kërcënon me veto Shqipërinë

Reporterit për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ju desh të debatonte me eurodeputetë nazistë për çështjen e vetos greke në lidhje me procesin e integrimit të Shqipërisë.

Është hera e dytë brenda pak ditëve që eurodeputeti grek, Jorgos Epitideios, i cili është zgjedhur prej partisë naziste, “Agimi i Artë” kërcënon me veto Shqipërinë për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin në Bashkimin Europian.

Jorgos Epitideios është gjeneral-lejtnant në pension. Ai mban kontakte të mëdha me përfaqësues të minoritarëve grekë në Shqipëri.

Është zgjedhur eurodeputet më 2014 i Agimit të Artë dhe merr pjesë në çdo aktivitet për autonominë e Vorios Epirit. Disa herë eurodeputeti Jorgos Epitideios është parë në shoqërinë e ekstremistëve grekë që frymojnë për aneksimin e Jugut të Shqipërisë. Ai ka marrë pjesë në paradën që organizon shoqata ekstremiste “Autonomia e Vorio Epirit”, e cila drejtohet nga Babis Krathanos.

Ndërkohë fotot që përmban ky shkrim vërtetojnë veprimtarinë irredentiste të eurodeputetit grek, i cili kërkon bllokimin e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. (Arben Llalla)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo.png","attachment_id":"590272"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo-3.png","attachment_id":"590270"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo-2.png","attachment_id":"590269"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/jorgo-1.png","attachment_id":"590268"}]

32 komente në “Kush është eurodeputeti grek i “Agimit të Artë” që kërcënon me veto Shqipërinë”

 1. Me sqepar kokes se Janulles. says:

  Hahahaha…ky eshte ai qe sa here qe merr fjalen ne parlament, ja fusin deri ne gurrmaz.

  1. tfgs1 says:

   to ”makri” madje me gunga do te merrni o pisa sunite,pikerisht si baba Erdogani ku 30 vjt mbeti me sumen drejte BE -se dhe ne fund mori to ”makri”…………………Evropi eshte per kristianet jo per sumat arabe,PRANOJENI!mgjs po nuk e pranoni ju kujt po i rruhet!

   1. I paemërt says:

    To “makrin” e mori vrromojevgjiti jot qe e nxorren edhe perjashta heren e fundit si qen zgjebs hahahahaha si dobic po ku kane turp te tille vemje parazitare e kafshe te liga

    1. tfgs1 says:

     reee ouuuustttttt,vrromotourko………………..allah uakbar!

 2. Giasou Janulatos alvanoarxidoglyftoi says:

  Po kete bithekirin allvanos me syze akoma se kane zhdukur nga faqja e dhehut

  1. . says:

   Prap e nxore Koken e Shtypur ore Gjarper ore Maskara….
   O Llallush, o qelbesir e Gazetaris,….. dje Krye-bashkiaku i Prizrenit ngriti Flamurin Turk, per te festuar “Pamvaresin” dhe ti ore Kulish Turk-Arnauti me budallalleqe meresh…. kur eshte e qarte qe Shteti Helen, nuk ka nxjer asnje penges por inkurajuar Integrimin (me gjithe Pa-Besite dhe Maskaralleqet Arnaute te Ram-usht).

  2. . says:

   Prap e nxore Koken e Shtypur ore Gjarper ore Maskara….
   O Llallush, o qelbesir e Gazetaris,….. c’fare me shume bene deputeti i A.A. ai flet per Vorio Epir dhe feston per Autonomine (te cilen vet Shqipetaret ne 1914 e Firmosen),….. kurse Rama (skizo-freni), Spahiu (Koqe-ziu), Idrizi (Cami i Pa-bese), …. flasin per Shqiperi te Madhe, Natyrale, Cameri, Korfuz….dhe plot te tjera Shovinizma.
   Perse ju veni epitete Nazista, Fashista, Shovinista,…. kur Ju jeni dicka me shume (Shovinista me Vulen dhembeshtetjen e Kryeministrit).

   1. I paemërt says:

    Shko more qen zgjebs na u hiq qafe

 3. Klimax says:

  Hahahaha, Llalla i paska bere biografine deputetit grek!!!!! Ju qenke ngjitur si muti pas kepuce “ekstremisteve” greke more Llalla! Nuk te shpeton asgje nga aktivitetet e tyre “ilegale” dhe “irredentiste” more sy-shqiponje e hunde-zhgabe islamike!!!
  Po ku eshte e keqja more Llalla qe personi ne fjale apo kushdo politikan grek te ket kontakte me minoritetin grek ne Shqiperi, te interesohet(n) per bashkombesit e tyre, per problemet, shqetesimet, gezimet, interesat, te drejtat e lirite e tyre??!!
  Per Shqiperine e dale nga diktatrura po flasim, per Shqiperine e tranzicionit pa fund, per kete shtet te koruptuar, pa drejtesi dhe mungesa te theksuara demokracie! Ndryshe do ishim ne BE dhe jo vetem kaq, por do jepnim mesime demokracie europianeve!
  Atehere, ku eshte problemi? Ah, po, vetem po mendon se “rubineti i lirive” te minoritetit duhet te mbahet i mbyllur nga pushteti i Tiranes, ashtu si ne diktature!!!
  Ja mendo sikur ndonje “spiun” nga Shkupi, Beogradi apo Podgorica te deklaronte se nje apo disa deputeta nga Shqiperia jane takuar me shqiptare ne Serbi, Maqedoni e Malin e Zi dhe pretendojne per te drejtat e tyre? Si do te reagoje ti more Llalla?
  More Llala! Meqe ra muhabeti per kete deputetin nazist grek, nuk lajmeron edhe qeverine amerikane per rrezikshmerine e tij sepse ai ka udhetuar edhe ne New Jork dhe aty eshte takuar dhe fotografuar me greket e SHBA-se!
  Hajde, se kushedi c’pretendon nazisti per te drejtat e patrioteve te tij ne ate vend! Dhe ajo na duhet, nje “levizje irredentiste” ne SHBA!!!!
  Hahahaha, idioti Llalla!

  1. tt says:

   Nuk kane lajthitur akoma nga trute e kokes Parlamenti Europian ti jap te drejte ketij deputeti halabak perpara Shqiperise more pic derr me pretendime injorantesh e primitivesh ku jeton ti mor trap na mbyten shqiptaret e bastarduar si ky shkerdhata Klimb…. Kromozon i skaduar

  2. Halit gërneta says:

   Po pse o Klimax i shton gjerat vete pa lidhje. Arben Lalla nuk e ka permendur SHBA ne asnje fjale!!! Pse do ngaterresa me Amerikën. Por qe ta dish o Klimax se kur keta deputetët Greke te rrotekarizuar kane shkuar e kerkuar Vorio epir !! Amerikanet u kane dhene VarQirin. Po cdo gje mbaron tsni me Vetting dhe gjithe plehrat pastrohen nga Shqipëria edhe deputeti yt Grek edhe Xrisi-Evgjitët do marrin përfundimisht hurin.

  3. fieri says:

   klimax sa per korrupsion dhe burrokraci,adoptime,ndryshime dhe fallcifikim,graqires nuk ia kalon asnje shtet ne europe

 4. fieraku NGA ferrasi says:

  A sna e la fsin nazisti ne se se pjerdhin kush
  ate.Na e Kane fain komunistet ,sigurimsat shqiptaret qe po e mbajne peng kete vend.
  MOS pafshin dite te bardhe
  Sic nuk po sheh ky popull.

  1. lugati says:

   Ku je mer firak

 5. hahaha says:

  Ta fusi ne bithen e zeze turkiko “veton” se nuk e rruan njeri per “veton” e ketij rrotes kkk jevgjit i jevgjiteve kur bejn keta “nazistin” Adolfi kthehet nga krahu tjeter ne varr pikerisht viktimat e nazizmit bejn “nazistin” duken sa e semure eshte ajo turme qe jeton ne ate hale te quajtur Greqi

 6. undefined says:

  Vari k…ketij jevgjiti ja kane rrasur pataten sa here ka marre fjalen ne Parlamentin Europian dava idioti madje e nxorren edhe perjashte si shkerdhata i thane ‘Rri pas deres grek i piset ‘ se na cave k… hahahahahaha

 7. Londer says:

  Pse po shkoni deri tek ky qe po perdor veton ndaj shqiperise, neve kemi 2 ne tirane Saliun dhe Lulin qe i dhane sygjerim qeverise greke qe te shkoje ne arbitrazh per çeshthen e detit. Ka me avokati me te forte se kjo ne favor te greqise??

 8. Halit gërneta says:

  Po pse o Klimax i shton gjerat vete pa lidhje. Arben Lalla nuk e ka permendur SHBA ne asnje fjale!!! Pse do ngaterresa me Amerikën. Por qe ta dish o Klimax se kur keta deputetët Greke te rrotekarizuar kane shkuar e kerkuar Vorio epir !! Amerikanet u kane dhene VarQirin. Po cdo gje mbaron tsni me Vetting dhe gjithe plehrat pastrohen nga Shqipëria edhe deputeti yt Grek edhe Xrisi-Evgjitët do marrin përfundimisht hurin.

 9. albaniafirst says:

  Klimax, merre me avash. Nuk ka asnje te keqe qe nje deputet grek interesohet per bashkekombasit e tij ne Shqiperi. Kjo eshte nje e drejte qe e kane te gjithe perfaqesuesit ligjor te nje shteti, kundrejt pakicave qe jetojne ne nje shtet tjeter, por kjo duhet bere ne baze te rregullave te percaktuara diplomatike dhe asnjehere duke promovuar apo propoganduar tendenca per aneksimin e territoreve te nje shteti fqinj.
  Ana tjeter e ketij problemi eshte fakti se ne nje kohe kur deputete greke, provokojne duke manifestuar hapur qellimet e tyre aneksioniste ne token shqiptare dhe kete e quajne te drejten e tyre, per problemin e cameve as qe pranojne qe ai ekziston. Lenia ne fuqi e ligjit famekeq te luftes i sherben tamam qellimit per te mos pranuar ceshtjen e genocidit grek ndaj popullsise came, pasi kjo do hapte problemin e pronave te tyre te konfiskuara dhe tjetersuara nga qeveria Greke. Perdorimi i dy standarteve diametralisht te kunderta eshte nje gje e paparanueshme ne marredheniet bilaterale midis dy shteteve fqinje; pra greket paskan te drejte te interesohen per bashkekombasit e tyre ne Shqiperi, por ne s’kemi te drejte as te flasim per ata tanet qe u shfarosen ne mase dhe u perzune nga vatrat e tyre nga hordhite e Zerves. Eshte qesharake kur shikon veprimet e qeverise Greke ne trajtimin e ketyre ceshtjeve, sidomos kur mendon se perfaqesojne nje komb qe pretendon qe ka shpikur “Demokracine”.

 10. undefined says:

  Dhe sarandioti me syze si ka erdhur fundi akoma . Ka dhe nje otel pa hyr ne sarande ropqiri

 11. .... says:

  Ja nje lajm per komente.
  I zgjithem hallet tona dhe po fillojme thashethemet per komshinjte.
  Shkruani per varferine hajdutllekun, vrasjet, drogen, prostitucionin e njemije e nje te keqija qe kemi.
  Shkruani qe mos votojme keta hajdute te majte e te djadhte. Dhe lereni eurodeputetin te ciret.

 12. katoliku says:

  Ja dhe Orthot Evgjit RRace Barabesh.

 13. mirel says:

  Epidhitis dhe Katrani, c’prisni me nga pithitaqet greke

 14. tema says:

  Kryeministri tyre ishte në Kuba këtë javë.

 15. Albani says:

  Klimax
  Je nje nga ata plehra antikombetare qe u mbajne ison fashisteve Greke,por ma merr mendja qe si nje kurve e keqe qe je sado qe te parfumosesh dhe te lyhesh prape ate eren e qelbur qe mban nuk mund ta fshehesh dot.
  Sa per korrupsionin,ai vetem ne Greqi eshte “”zhdukur plotesisht””,por harron more i mjere qe ai korrupsion po behet dhe shkaku i “”vdekjes”” se Greqise.
  Sa per drejtesi dhe demokraci e dime si ne ashtu dhe Greket qe jetojne ne Greqi,dhe mbare Evropa se ne cnivel jeni,ne po e bejme reformen,Greqia nuk e ka nisur ende..
  Ai nazisti qe Grek pretendon aneksimin e Shqiperise jugore,pasi e aneksuan Camerine.
  Me ben cudi se perpara disa vitesh ju Greket naziste dhe fashiste akoma dhe STAMBOLLIN donit te pushtonit,jeni strukur si minjte tani dhe e harruat STAMBOLLIN.
  PRANDAJ ESHTE I MADH RAMA,SEPSE TALLET DHE NUK MERRET ME PLEHRA FASHISTE,NDRYSHE NGA NE SHQIPETARET E TJERE QE MERREMI ME TY.

 16. Bond says:

  Ne vend qe Greket e ‘lashte’ te ndihmonin fqinjet e tyre hallexhinj (perfshire dhe camet) te rimekemben pas renies se komunizmit dhe per te ndertuar nje shtet ligjor modern dhe sa me pak te korruptuar, mendojne vetem si te poshterojne shqiptaret e drobitur, t’u grabisin detin, te ndertojne varre per ushtaret e tyre, te nderrojne emrat e shqiptareve per nje cope buke, te shkruajne parulla anti-shqiptare, etj. etj.
  Nderkohe qe nuk u ‘intereson’ Shqiperia, bejne namin per ca fshatare ordinere me origjine (ndoshta) greke se mos u preket ndonje fije floku (e palare)!
  Pyetja eshte: Greket jane miq apo…armiq (te maskuar)?

 17. Patriot,..... says:

  O tfgs1 bashke me klimax na rrofshi [email protected],bashke me deputetin dhe ate koke shpullen qe mban ate lecken qe ne fshijme [email protected]@then ,palio fara,,

  1. tfgs1 says:

   patriot leshi,nuk ka ”patriot” sunit or shiit,pasi nder shekuj keni nxjerre vec tradhetare,antishqiptare,ballista,zogista,komunista,jihadista,kriminele,hajdute,poutana,beqira,[email protected] etj………..

   1. I paemërt says:

    Ku ka me antishqiptare e shkerdhate bastard tradherare mercenare trutredhur e hajvan se sa ty more vrromojevgjit hahahahaha shko more debil pi ilacet se shkoj vone per psikopat si puna jote yyyyyyt yyyyt basrard vrromojevgjit

 18. Lennard says:

  O tfgs. te shkerdhefte Kina Robt e me pas Hindia dhe Pakistani.Po ku ha buke mor ti Pis.A ha ne Shqiperi?.Te zente gryken.Sa per Gjeneral Pidhaqin ,te na haje mune.

 19. Usa1 says:

  Ta dinte Hitleri i rraces Arjane se keta jevget e azise do beheshin fashista dhe do te luftonin rracen e bardhe do ti kishte zhdukur si rrace fare , por me duket se e ka kuptuar Merkeli dhe filloi tu fus hurin ti bej jevget e europes . Sa per tgrf klimax varu mor ka..in se ata vetem ate duan

 20. E VERTETA says:

  PER SARANDIOTIN(nga kurveleshi) DHE TFG1!
  Ju jeni adhurus te KRISI AVGJIS..(qe po ta perkthesh do te thote”PERENDIM I NDRYSHKUR”)…Jeni bashkepunues te Nazisteve.
  Si flamur adhurus keni stemen naziste…Si ngjyre te pelqyer keni ngjyren e zeze.
  Si ide dhe bindje…jeni pro rraces te paster (ariane dmth e bardhe).
  KONKLUZIONI!
  Ne koke(tru)jeni..nje vije e drejt qe perfundon me nje vije te drejt prap(kete e kupton tfg1,qe duket njecik i lexuar..se ky tjetri,te vetmen gje qe ka lexuar eshte “si te ruaj dhente e dhite”.
  Ne trup(zemer) jeni…te zi,ashtu sic e kini zgjedhur ngjyrat e veshjes.
  Ne besim(shpirt)..jeni vetem per nje “rrace”.
  Tani…kush eshte arab,osman,shovinist,i pa-bese?!kuptohet qarte nga pershkrimi.

  Ne kete pershkrim nuk kam perdorur asnje “genjeshter” “propagande” apo “thashethem”..por vetem te vertetat reale.

  Per Memedhetaret!
  Greket per 400vjet bashkepunuan ne menyre te persosur me Osmanet.12 ambasador(nga 16gjithesej) ne perandorine osmane ishin grek.
  Kishat dhe manastiret “ortodokse greke” nen sundimin otoman u shtuan,dhe ishin aq te privilrgjuara sa nuk paguanin asnje takse.etj,etj,etj.

  Ne shqipetaret ishim te paret ne rruzull qe iu kundervume osmanve..qe kishat jo vetem u pergjysmuan por pothuajse u shfarrosen.Nuk kishim asnje te “deleguar” pervecse atyre qe e fituan delegimin me force dhe arme.Shtetin tone nuk e rilindi Gjermania(ndaj dhe grekerit bashke me tfg1 dhe sarandiotin jane sot pro nazist),por vetem paterjotizmi dhe gjuha jone Shqipe.E kuptoni vete se kush del tani “sunit,i pa-bese,koke ulur,dhe pa-kombes”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *