Topi: Berisha, ky promotor i bllokimit të reformës në drejtësi dhe “Kalë Troje” për përçarjen e së djathtës

bamir-topi_1480541041-739445Në mbledhjen e Asamblesë së FRD, Bamir Topi u shfaq i irrituar me klasën politike duke i akuzuar për pengues të zhvillimit të vendit. Topi ka shprehur ato që FRD i ka konsideruar si të nevojshme përsa i përket çështjeve që lidhen me zgjedhjet dhe reformat, duke nënvizuar se reforma zgjedhore duhej të bëhej paralel me reformën në drejtësi.

Kemi thënë që Parlamenti ka nevojë të ketë më pak deputetë,  e kemi në program. Kemi thënë që presidenti të zgjidhet nga populli. Reforma zgjedhore duhet të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Duhet të depolitizohen komisionet zgjedhore. Listat duhet të jenë të hapura që reforma në drejtësi duhet të kishte shkuar paralelisht me reformën zgjedhore”, deklaroi Topi.

Një kritike kishte edhe për ish-kryeministrin Berisha të cilin e akuzoi se ka përcarë të djathtën dhe është përpjekur të pengojë reformën në drejtësi.

Promotor i bllokimit të reformës në drejtësi. Bashkë autori i mosrealizimit të reformës zgjedhore dhe vula më e tmerrshme është misioni i kalit të Trojës, duke e përcarë totalisht krahun e djathtë”, tha kreu i FRD.

Topi theksoi se FRD është një forcë politike që e mban fjalën, ndërsa për koalicionin nuk ka vendosur ende se çfarë pozicion do të marrë

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Topi: Berisha, ky promotor i bllokimit të reformës në drejtësi dhe “Kalë Troje” për përçarjen e së djathtës”

 1. Shqipdoni says:

  Topi kush te beri prezident ?

 2. Kosovari says:

  Topi me trego kush te beri prezident ne 2007 ????.

 3. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

  e nxorri koken dhe horri i bulevardit ….se emrin e partise nuk ja di…..

 4. Sami says:

  Po ngrije zerin ti more perfaqesuesi i PRD dhe mos e lere te djathten jetim. Beju i gjalle qe te japim voten sepse pronat na i grabiten Argita Zeni Saliu Fazllici dhe gjithe shpura e PD isteve te “djathte”. Keta hajdute nuk kane asgje te perbashket me politikat e djathta prandaj behu ti i gjalle tani se eshte momenti qe e djathta e vertete te ringrihet. Bej nje ze te lutem dhe mos fli gjume. Turmat nuk duan te dine se sa mire flet ti dhe sa i mencur je. Ti duhet te hapesh gojen ne emer te partise tende te djathte. Lepuri po vjen drejt teje vete, zgjedhjet po afrojne. Merri votat e djathta se populli i djathte eshte i paperfaqesuar dhe as nuk di ne se ti ekziston apo jo. Une besoj se ti je me i pershtatshmi dhe ke integritetin moral ne emer te se drejtes per ta bere kete por po ndenje si qull do behesh ushqim per patat e jo te behesh perfaqesues i klases me te shtypur ne kete vend. Mos harro bucko se 87% e shqiptareve kane pasur prona deri ne vitin 1945.

 5. Sami says:

  Po ngrije zerin ti more perfaqesuesi i PRD dhe mos e lere te djathten jetim. Beju i gjalle qe te japim voten sepse pronat na i grabiten Argita Zeni Saliu Fazllici dhe gjithe shpura e PD isteve te “djathte”. Keta hajdute nuk kane asgje te perbashket me politikat e djathta prandaj behu ti i gjalle tani se eshte momenti qe e djathta e vertete te ringrihet. Bej nje ze te lutem dhe mos fli gjume. Turmat nuk duan te dine se sa mire flet ti dhe sa i mencur je. Ti duhet te hapesh gojen ne emer te partise tende te djathte. Lepuri po vjen drejt teje vete, zgjedhjet po afrojne. Merri votat e djathta se populli i djathte eshte i paperfaqesuar dhe as nuk di ne se ti ekziston apo jo. Une besoj se ti je me i pershtatshmi dhe ke integritetin moral ne emer te se drejtes per ta bere kete por po ndenje si qull do behesh ushqim per patat e jo te behesh perfaqesues i klases me te shtypur ne kete vend. Mos harro bucko se 87% e shqiptareve kane pasur prona deri ne vitin 1945. Ne se nuk denoncon ata qe vrane dhe grabiten harroje dhe ti deren e kuvendit dhe votat e popullit.

 6. Aida says:

  Z.Topi duhet te dale e te marri fatin e shqiptareve. Ai eshte shpresa e tyre dhe shpetimi i ketoj populli qe eshte zhgenjyer kaq here. Topi eshte njeri i drejte europian dhe i sinjqerte. Sa here ka folur e ka mbajtur fjalen.

 7. C’do njeri me pak mend e ka kuptuar qe saliu shkaterroi te djathten e vertete ,zbatoi vendimet ogurzeza te Katovices

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *