Sali Berisha: E vërteta e zhdukjes së Remzi Hoxhës…

Remzi 2Sali Berisha në një intervistë për gazetën “Bota Sot” ka rrëfyer zhdukjen e Remzi Hoxhës.

Ai thotë se për herë  të parë emrin e tij e ka dëgjuar nga Adem Demaçi.

Çfarë dini për rastin e zhdukjes së biznesmenit Remzi Hoxha?

Unë emrin e biznesmenit Remzi Hoxha e kam dëgjuar për herë të parë nga z. Adem Demaçi, i cili më ka ardhur në zyrë dhe më ka shprehur shqetësimin e tij se ky person është zhdukur në Shqipëri.

Menjëherë kam ngarkuar të gjitha autoritetet përkatëse të Ministrisë së Brendshme, Prokurorisë së Përgjithshme, Shërbimit Inteligjent dhe prej tyre më është raportuar se ato nuk kishin asnjë dijeni për personin në fjalë.

Nuk kam pasur absolutisht asnjë informacion, siç është folur më vonë se ky person ishte i implikuar në autobombën kundër Gligorovit dhe më pas u tha dhe në atentat ndaj meje.

Pas kalimit në opozitë, qeveria e atëhershme më akuzoi mua për krime kundër njerëzimit, 8 muaj para se Gjykata Ndërkombëtare të akuzonte Milosheviçin dhe nuk bëri asnjë prononcim për zhdukjen e biznesmenit në fjalë. Nuk i di arsyet pse heshtën! Sigurisht hetuan, por nuk gjetën asnjë lidhje.

Më vonë janë bërë arrestime të punonjësve të Shërbimit Informativ dhe personat janë liruar nga gjykatat si të pafajshëm, ndërkohë që siç dihet, prokurorinë e kontrollonte tërësisht PS.

Duke mirëkuptuar dhimbjen e familjarëve për njeriun e tyre të dashur, më duhet të them se përshtypje më ka bërë fakti që problemi i tij ngrihej në fushata elektorale. Këto janë gjithçka di unë për këtë çështje.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Sali Berisha: E vërteta e zhdukjes së Remzi Hoxhës…”

 1. Poradeci says:

  Si gjithmon kafsha nuk di gje. Nderkohe ky moster di ne opozite se cfare ndodhe ne cdo skaj te Shqiperise, dhe jo me ne pushtet, njelloj si per baxhanakun e tij ne gerdec, qe nuk e njihte dhe se nuk e kishte degjuar asnjehere emrin e tij. Ky eshte kulmi i genjeshtarit.

  1. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

   Besoheni se tregon te verteten shpellari.Kur i humbte dhia e kishte ngrene ujku dhe kjo percillet ne ADN e shpellareve.
   Por kot e kini qe fajsoni Saliun, ai thjesht mundohet te mbijetoje qe eshte ba e mundur dhe realitet ne saj te Edscobar Rames e bandave kuq e blu.

  2. Nave Na says:

   Sa leh Berisha nuk ka dit gja kush asht baba i vet jo ma me dit keto te tjerat !
   Kur e pat pyt Adem Demaci, Sa lehu i pat thane: qisha Sheqeren ne by.. Nuk kam dit gja!

 2. I biri sheqeres dhe i partizanit serb says:

  Kur do vij ajo dite qe ky kriminel te zhduket nga ky vend ,qe e ka shkatrruar e ka vrar ,e ka prer .ENVER HOXHA kishte te mira ,kishte dhe te keqija ,por i biri sheqeres kurves vetem te keqija i ka sjell ketij kombi .KUR DO VIJ AJO DITE?

 3. orli says:

  O pleher, kopil i karaxhicit!ti di kush e vrau krasniqin, x-in e y-in, kush dhe ne krevat te kujt fle, kush e thithe kanabisin e sa gram, kush shkon ne klub te burrave e kush ne bordellin e grave por cuditrisht nuk e njef baxhanakun, nuk e di qe Ali Alushani ta ka palluar sllobodanken(lirien)nuk e diqe xeni ka marre kusheriren per grua e eshte celebruar me Gerdecin, nuk di qe Remziu eshte zhdukur me urdherin tend e sa e sa poshtersira te tjera qe duhen vite per te ti numruar….

  1. Jeronim de Rada says:

   Tani qe eshte ne pushtet PS-ja perse nuk zbardhet rasti i zhdukjes se Remzi Hoxhes?

 4. eda says:

  Ky eshte autori i zhdukjes. Po tha qe une nuk di gje, nuk e njoh, etj, si keto eshte njelloj sic nuk njihte baxhanakun e tij.
  Kur eshte ngushte ky njeri, nuk di cthote i behen buzet me afte nga sikleti, mashtron sa e kalon dy tre dite pastaj fillon shtypjen me dhune te gjithshkaje qe di dhe ben.
  Eshte mortje, maskara, qelbesire, mashtrues, vrases, antishqiptari me i madh, tradhetar, hajdut me cizme etj. Si nuk po shporret ky plehre e ndyre mor aman. Mbase kesaj radhe i ka ardhur fundi prandaj edhe ben dhe flet komlet i sfazuar.

 5. Bena says:

  ORLI te lumte dora per ca ke shkruajtur per sali hale kriminelin

 6. Fatosi-kosove says:

  Shiqyr Zotit ka deshmitar edhe per kete rast o sali berisha,pyete Avdyl Loshin qe i ka perjetuar ne lekuren e tij torturat deri ne vdekje nga sherbetoret tu,pyete ate dhe te tregon se kush e mori z.Remzi Hoxha,kush e torturoi dhe ne fund kush e vrau,kurse ti dhe ata duhet te pergjigjuni se ku e quat ne fund,pastaj pse genjen keshtu sali berisha,vetem pse kishe rastin te jeshe para nja gazetari si puna jote qe drejton boten sot,nje UDB-sh i serbise,nje gazete plene qe mban vetem turpin e kombit,po ai shaqa shaq pse u zhduk nga Anglia dhe pse shteti Anglez kishte shpallur arrestimin per te???
  Na thuaj sali berisha na thuaj,edhe per embargon e OKB-s qe ti theve ndaj millosheviqit,ai gazetari i pelenes do te shkruan me endje edhe epr kete,na thuaj diqka sali berisha sespse populli di mjaft,hajde genje dhe shpif diqka qe se beson as ti por qe gazetari i “BS” do te kenaqet duke te degjuar ty e duke paraftyruar millosheviqin sepse ishte pravni alabanac,ishte deputet i skupshtines se serbise dhe tash na paraqitet patriot sepse ka hyre ne LDK,qe ne popull do te thot L-idhja e D-ikurshme K-omuniste,hajde pra lugati i shqiptareve dhe njeriu me i urryer ne shqiptari,lej koqet e trego se ku jan eshtrat e Remzi Hoxhes dhe shko ku e ke vendin,ne ferr i mallkaur ti,ai qe te ka intervestuar dhe ata qe te lexojne.

 7. Nave Na says:

  Nuk ka dit gje!
  Nuk ka dit gje as se ka qene kamunist dhe sekretar i Fakultetit! Dikush i pati shkrujt emrin pa dijenine e tij!
  Nuk ka dit gje per kontrabanden e naftes me Serbine!
  Nuk ka dit gje per Janullatosin!
  Nuk ka dit gje nga ekonomia! Ne fillim ju vuni flaken dhe i shkaterroi nga themelet, pastaj perdori taksen e sheshte! Normal taks te sheshte per nje ekonomi te sheshte! Inteligjent!
  Nuk ka dit gje se i vodhi zgjedhjet me 1996 dhe se u perdor dhune ndaj opozites!
  Asgje nuk ka dit!
  Merreni me mend, mos te ishte per z.Ismet Haxhia , nuk ka pas me dit as se kush asht baba i tij!

 8. Moni says:

  Po ti s’je baba, mor burr. Se po te ishe baba, do te dhimbej yt bir. Ti duhet te maresh persiper krimet dhe te paguash per to. Perndryshe, ti i njeh shqiptaret. Pas vdekjes tende, do te paguaj yt bir, apo yt nip. A te vjen keq per ta!!!???

 9. ME NJE FALE KY KA QENE AUTORI I ATENTATIT KUNDER TEJE,,,PRA ME PAK FJALE ME URDHERIN TEND KY ESHTE ZHDUKUR ME NDIHMEN E GAZIDEDES,,,PRA KUSH TE CENON TY,DHE POLITIKEN E NDYRE TE FAMILJES TENDE PERFUNDON USHQIM PER PESHQIT,,,,ASHTU SI PERFUNDOJ REMZI HOXHA,,,, PO E THUA VET QE KA QENE KERCENIM PER TY REMZI HOXHA,,,, SEPSE TI U BERE ARMIKU NR 1 I KOSOVES,,,ME EMBARGON E NAFTES,,,MJAFTON TE KISHE NJE AUTOBOT,DHE TE MBAJE RRADHEN NE REZERVAT E PORTIT TE DURRESIT DHE ISHE MILIONER,,,,KUSH I BOSHHATISI REZERVAT E DURRESIT NE AFERSI TE PORTIT,DHE KU SHKONTE NAFTA,,,,O HORR DHE ARMIKU NR 1 I KOSOVES DHE SHQIPTATREVE,,,UN JAM DURRSAK DHE JETOJ TEK HYRJA E DURRESIT,,DHE SHIKOJA RRADHEN E PAFUND TE AUTOBOTEVE NATEN DHE DITEN,,,QE DREJTOHESHIN DREJT SHKODRES,,,,KJO ESHTE ME FAKTE,,,,,DHE TI NUK DIJE ASGJE PER CFAR NDODHTE,,,REMZIU DINTE SHUM GJERA PRANDAJ DHE E ZHDUKE,,,,QE TE KISHE DUART E LIRA,,,,,POR KUR NUK KA BYTH TE FORTA PER TY ,,,TI MUND TE LEHESH SA TE DUASH,,,,BURR LEGEN,,,,,,PA SHTYL KURRIZORE,,,,

  1. Nave Na says:

   Cfare krimineli qenke ti si ke ba ket koment! Po a nuk te vjen keq!! Po Sa leh Berisha nuk ka dit gja kush asht baba i vet jo ma me dit ene te tjera!
   Pse ju shqiptaret keni kaq urrejtje per te dergumin e Allahit per Shqipnine?!

 10. EDHE NJE GJE TJETER PER TY O SALI MILOSHEVIC,,,PRETENDOJME TE NA QEVERISIN KINEZET POR JO FARA JOTE DHE LLULASHAJVE,,,,,TI DHE HORRAT PAS TEJE JAN KAPITULL I MBYLLUR PER SHQIPTATRET,,,ASHTU SIC ISHTE DHE KOMUNIZMI YT,,,,

 11. Hetem Hoxha says:

  O Ju qe dini e s’flisni Ju baj me dije se asnjiher si krye familar kur skam krcnu askend un kam humbe nji Vlla.dhe asgje se zavendson por Asnjiher se kam humb shpresen te Zoti se ne Shqipri ka njerz te ndershm dhe te moralshm pres me padurim Diten kur do gjendet Vari apo eshtrat te prehet i qet ne dheun Kosovar kam nji porosi
  E Remzi. Hoxhes asgje svlen sa Kombi dhe Vatani sikur edh 10 Jet ti kisha pas pak jan ti dhash per Vatan (porosi e gjith Familjes Hoxha ) Kaqanik Prishtin Ferizaj Shkup e Shkoder Tirane dhe Elbasan Vllau i madh Hetem Hoxha Prishtine
  Me 1 12 2016
  shpresa humb e mbrama Ne shpresojm se e vrteta vanon por sikur te mos ket Shqiptar me bes ne smeritojm te Ekzistojm ( Amin)

 12. LORA says:

  ,,,prej padijes,zotni hetus,,,prej padijes,,,,,,

 13. Kadri Kadiu USA says:

  Saliu, ky KRIMINEL GJAKATAR, VRASËS I SHQIPTARËVE, TRADHTAR I KOMBIT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *