“Sypeshkaqeni” reagon ndaj Ramës: Po na çon drejt Lindjes

zeniShkëlzen Berisha shkruan për “kërcënimin” e Edi Ramës ndaj Perëndimit.

Ai shprehet se, Perëndimi nuk do të dorëzohet përballë këtij kërcënimi dhe që rrjedhimisht do të çojë në rikthimin e Shqipërisë në influenca lindore.

“Ke kercenon i marri ?

Lideri rajonal kercenoi perendimin se Shqiperine do e merrte Rusia dhe Isisi nese nuk i hapen dyert e BE.

Ky kercenim vjen nga nje vend qe eshte kthyer ne prodhuesin me te madh te droges ne Europe. Vjen nga nje vend ku krimineli, trafikanti, tutori perdhunuesi etj, nuk jane thjesht te lire por kane marre ne dore frenat e qeverise, parlamentit dhe pushtetit lokal prej nga perbetohen se do reformojne drejtesine.

Dhe kur Europa na mbyll deren sepse jemi shume larg standarteve te saj, lideri rajonal i kujton se ka klube te tjera ku vende me standartet tona e me udheheqes si ai i presin krahehapur.

Ne fakt ky nuk eshte kercenim per Perendimin sepse aq sa i “kerciti” per 550 vjet, po aq do i “kercase” edhe per per 1000 vjet te tjera nese Shqiperia rikthehet nen influenca lindore.

Kercenimi real eshte per te gjithe ne, jo vetem pse jetojme ne parajsen rajonale te droges dhe krimit, por sepse i marri ne pamundesi per te marre mbeshtetjen e Europes per pushtetin e tij, po e kerkon ate ne hapesira ku krimi dhe mungesa e demokracise perceptohen si vlera.

Per te kuptuar rrezikun e kercenimin qe sjell nje mendesi e tille, nuk kemi nevoje te perdorim imagjinaten por kujtesen. Sot nuk jemi thjesht para nje nje status quo-je apo stanjacioni, jemi para nje premtimi per te ndryshuar busullen. I marri e ka bere zgjedhjen e tij, eshte koha per ta larguar me cdo kusht para se ta zbatoje ate“, shkruan “Sypeshkaqeni”.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në ““Sypeshkaqeni” reagon ndaj Ramës: Po na çon drejt Lindjes”

 1. "Horri i Bulevardit" says:

  Kerkohen hamshore, me orar te plote, per te nderzyer shkerdhenin, kush kerkon me teper relaks, paketa ju ofron edhe karminin, oferta vlen per festat e fundvitit, me ulje 100%.
  Por nuk pranohen nga lindja, vetem perendimore, edhe afrikane, por qe te jene bere synet.

  1. Gimi says:

   Ky legeni trafikant i armeve e fishekeve na eshte bere filozof dhe politikan. Nuk thote per babain e tij qe na zhyti ne mut drejt islamit me futjen e vendit ne Konferencen Islamike dhe me 850 xhami qe lejoj qe te ndertohen. Pa thene pastaj per mbeshtetjen e dikatorit dhe kriminelit me te madh te Europes ne 50 vejtet e fundit (MIlloshevicit) ne genocidet qe beri ne ish Jugosllavi dhe per faljen apo shitjen e detit Greqise. Ky akuzoka Ramen qe e presin te gjitha kancelarite e Europes qe po e demtoka vendin. Bashke me te jatin ne sintoni. Gjoja sikur keta nuk kane frike nga Rusia e Putini. Putini sapo beri ti dridhen kember kryeministrit te Malit te Zi qe dha menjehere doreheqjen dhe interferenca e tyre e hapur ne Serbi apo Greqi ku Cipras shkoj ne Moske. Keta na i thokan KM Rama qe Europa nuk do tja dije. E dime shume mirer se kur nendetset dhe anijet luftarake ruse ishin ne Vlore, gjate regjimit te Enver Hoxhes, i gjithe Perendimi dridhej. Nje levizje e anijeve ruse ne detin balltik drodhi te gjitha shtetet e Europese se veriut dhe ky largpamesi dhe vizionari i trafikimit te armeve na thoka se nuk perben asnje frike. Po, eshte frike e madhe sepse forcat sllave me perkrahjen e babait tend (esadist) dhe ne bashkepunim me serbo-greket e ruset desherojne te rrezojne qeverine Rama me lloj lloj shpifjesh dhe propagande te genjeshtert qe te marri pushtetin babai jot tradhetor (esadist) dhe tja u jape detin grekerve, Kosoven Serbise dhe Rusise detin Jon. Europa dhe SHBA nuk do ta lejone kete te ndodhe. Ti dridhu te japesh llogari per vjedhjet dhe krimet qe ke bere pas vetingut dhe clirimit te drejtesise nga mafia e Esat Pashe Sali Toptani.

 2. Syshgaba says:

  Ti jo sy peshkaqen por syotoman dhe teper e ke. Ti mesoje mire nga vjen dhe andej do perfundosh. Ban demek per perendimin ndersa ty tet i shkon shume callma.

 3. undefined says:

  Ropte ku ti kesh kurve . Na shkatruat fare na vodhet komplet, dhe ron e ben jet me parat e popullit ke goj del e flet . Por ka faj ky popull qe nuk ngrihet e njehere e te te shkerdhej rropt ty atij plakut merre e gjith familjes . Ku i gjete dhe si i bere gjith keto pasuri pse sflet per ato e per gerdecin po sa her e ndjeni litarin ne gryk dilni e flisni e kercenoni familjarrisht . Ajd e ne djall vafshi ishalla ti me gjith familjen e koruptuar

 4. Syzhgaba says:

  Ti jo sypeshkaqen por syotoman. Ti me perendimin ste lidh asgje, provo veni nje callme ty teti, o sa i skon.

 5. Angjelini says:

  Te q… cfare te mban pragu i shtepise ore nip i serbise. Te na besh moral ti eshte shum e rende per ta injoruar.

 6. KORÇARI says:

  Doli gomari dhe i tha këndezit (gjelit) kokëmadh.
  Sypeshkaqen po ti dhe komplet familja jote jeni HAJDUTËT,MAFIOZËT,VRASËSIT,PËRDHUNUESIT,TUTORËT,LEGENAT,DOBIÇËT MË TË MËDHENJ TË HISTORISË SHQIPTARE.

 7. Jak-Boston says:

  Ky fytyra mongole pjella e Sali Serbit dhe e serbes Sllobodanka ( Liria ) duket si me qene nga Kazakistani.
  Vetem kete kelysh krimineli se lidh gje jo vetem me Shqiperine po as me Europen nuk e lidh gje ky eshte aziatik mongolo-serb.
  Ky vetem per dylber eshte i mire.

 8. Emiljano says:

  Po te kishte drejtesi ne shqipri ti me gjith soj e sorollopin tend duhet te ishit ne burg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *