DEBATET/ “Na shkatërrove me taksa, po s’ke faj se popull dele jemi, bravo!’ Përgjigjia e Ramës të habit…

Edi-Rama-kompjuterKryeministri Edi Rama nuk rresht për asnjë moment se kthyeri përgjigje dhe komunikimi me qytetarët përmes rrjeteve sociale.

Edhe pse ka qenë një seancë e gjatë parlamentare ajo e djeshmja, kreu i qeverisë, Edi Rama nuk ka ngurruar që një pjesë të kohës ta kalojë edhe në rrjetet sociale, duke u kthyer përgjigje komentuesve për shqetësime të ndryshme.

Kështu ka ndodhur dje, teksa stafi i Kryeministrisë ka postuar në profilin zyrat të Ramës një video, program që ka qeveria për ‘rilindur’ edhe zonat bregdetare të Vlorës.

“Një tjetër copëz e projektit të Rilindjes Urbane që nis pas pak dhe do të shndërrojë në perla urbanistike, Vunoin dhe Dhërmiun e vjetër”, shkruan Rama në profilin e tij, çka ka sjellë një lumë komentesh të shumta jo vetëm për mungesën e  infrastrukturës prej vitesh në zonën e Vlorës por edhe shqetësime të tjera të qytetarëve, që sigurisht kanë marrë përgjigje me ‘diplomaci’ nga ana e  kryeministrit.

Por dhe duke ju kujtuar se pagesa e faturës së energjisë nuk është pagesë takse por detyrim për malliun e konsumuar.

Këto janë disa nga komentet më pikante që janë shkëputur nga profili i kryeministrit Rama.

rama

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “DEBATET/ “Na shkatërrove me taksa, po s’ke faj se popull dele jemi, bravo!’ Përgjigjia e Ramës të habit…”

 1. Shoku i Devolliut says:

  Pergjigjia duhet : kam pare Lungomaren e Vlores.
  Linda ja mban Fc ketij palles se ajo meqe eshte tek te 50 shperthen here pas here per shkak fiziologjike?

 2. Daniel says:

  AI KOQJA QE ANKOHET PER RRYPIN, PERSE I ANKOHET RAMES !? A E DI AI ,SE MESIMI I PARE KUR BEN PATENTEN ESHTE VENDOSJA E RRYPIT DHE CENTRIMI I PASQYRAVE . PO QE VJEN NGA GREQIA QE ESHTE NJE NIVEL ME SHQIPERINE E KA KOSTATUAR NDONJEHERE KY QYTETAR, QE ME SA DUKET COPE MISHI KA ARDHUR NE KETE BOTE E PO ASHTU DO TE IKI. A DUHET QE KRYEMINISTRI TE DALE ATIJ TI VEJ RRYPIN . A E DI KY, PARA SE TE SHKRUAJ, SE RRYPI NE 90% TE RASTEVE AKSIDENTALE ,TE SHPETON NGA VDEKJA, PARA SE TE QASHE ATE 7000 LEK. PO PERSE KY QYTETAR FLET SI DREJTUESIT E PD APO GAZETA 55 , KU PER ÇDO GJE BENE FAJTOR RAMEN. BILE DHE KUR RRUFEJA VRAU DELET ,RAMA QE FAJTORI. PERSE NUK FOLEN NE KOHEN E SALES SHUME QYTETARE ,KISHIN FRIKE TE FLISNIN ,E SOT TE GJITHE JANE BERE TRIMA E I PERVISHEN RAMES. E PABESUESHME AJO QE NDODHE . PERSE QYTETARI NE KETE RASTE PO TE GJOBITEJ NGA POLICIA GREKE A DO MERTE GUXHIMIN TI SHKRUANTE KRYEMINISTRIT GREK ?

  1. Vangjeli says:

   Shqiperia njesoj si Greqia?
   Oh c na bere te qeshim, o Daniel!
   Autosadisfaksioni nuk i ben mire shendetit, mor djale!

 3. Neutrino says:

  I ka hapur punë vetes o Edi! Të ka zënë halli me disa derra që kanë telefona celularë dhe internet, po nuk dinë të shkruajë shqip. Ata që jetojnë në Shqipëri, ndoshta kanë të drejtë të ngrejnë pak bishtin kundër ligjit dhe ligjëvënsit kur hanë ndonjë gjobë në bythë. Po keta kllufat që jetojnë jashtë pse e krruajnë me policinë. Atje ku jetojnë jua tredhin mirë koqet dhe jua shtrydhin mirë kuletat. Në kohën e Salës hidhnin pordhë përpjetë dhe pagonin gjoba të vogla për shkelje që në vëndet ku jetojnë do përfundonin në burg. Por po i dëgjojmë përditë lajmë për këto të “civilizuar”jashtë shtetit. Disa hanë kokat me njëri tjetrin për drogën. Disa për kurvat. Disa ikin për lesh se nuk dinë të ngasin makinën. Disave ju dalin trutë në rrugë se nuk veshin kokore mbrojtëse. Disa fluturojnë nga makina se nuk lidhin rripin e sigurisë. Etj. Etj. I thuaj të shkruajnë mirë shqip, pastaj jepi përgjigje.

 4. Bena says:

  Mos u lodh kot me keta lloje njerezish o zoti EDI I dine keta shume mire rregullat dhe jashte Shqiperis i respektojne kurse ketu vijne e shesin dengla dhe shajne policet,Po duhet ta dine keta se nuk eshte me koha e saliut,dhe vetem per tre vjet me ju ne krye kemi ecur kaq shume RESPEKT

 5. Popull palle me kryeminister palle, shkon puna rrumpalle says:

  Per te cuditur ky, cudit vetem meron se te tjeret ja dine sa ment ka.
  Qe ta 2-3 fishosh energjine kur ajo del me kosto te ulet cfare mendimi ka ky palla??? Po qe e kemi me te shrenjten ne rrajon, cfare mendimi ka ky palla????
  Po qe njerezit vazhdojne e ikin se sperballojne jeten e skane pune, cfare mendim ka ky palla????
  Po qe egzodi eshte me i larte se kurre, cfare mendim ka ky palla??? Edhe pse ska faj per disa nga keto probleme e keqja eshte se ky i ka keqesuar, jo permirsuar. Politika e ketij e dirigjuar nga fmn dhe bb eshte politike shkaterruese antioipullore. Eshte politike afatgjate e kolonizimit te shqiperise.
  Ndersa te tjereve u ben teste aftesie, cfare aftesie ka ky per kryeminister me nje gjimnaz me nota kaluse dhe nje universitet per bojaxhi????
  Punet duhen drejtuar nga specialistet jo pallat partiake. Injoraca e ketij eshte e frikshme.
  Politika korrupsioniste e koncesioneve eshte pilitika e vjedhjes se legalizuar. Firmos dhe merr perqindjet e tua. Ate qe beri me ndertimet ne tirane. Ku ndertoi neper oborre shkollash, kopshtesh, parqe e lulishtesh. Perpara stadiumit qemal stafa. Kullat shalgjata te shemtuara.
  Te pakten ik fshihu e mos na caj menderen. Apo kur ske pune luan deren.
  Palle.
  Ta tha poeti agim doci. Ti as per roje ke dera e kryeministrise nuk e ben dot se je palle dhe jo kryeminister.
  Popull palle me kryeminister palle shkon puna rrumpalle.

  1. Aleksander Liti says:

   Dua tju jap nji keshille:

 6. Bena says:

  Ti qe flet me kaq urrejte do jesh patjeter ushtar i saliplehut,Po nje gje duhet te dish ti,se ju jeni shumeeeeee pak. Ec perpara EDI RAMA

 7. Emigranti says:

  Zoteria qe ka marre gjobe e ka merituar sepse edhe ketu ne Itali ta qethin koken jo 7000 lek por 170 euro nuk e di sa eshte gjoba ne Greqi por nuk besoj se do te jete pak,megjithate ke marre nje mesim te mire jo vetem ti por edhe ndonje tjeter.Nuk mund te rri pa u prononcuar ndaj ketij qe e quan popullin palle.Nuk e di nuk e di po ky fare buri nuk eshte gje tjeter vetem nje ngrenes qe prodhon vetem m….Po kush je ti morr qe etiketon popullin ne kete menyre ??!si duket nena nuk te ka edukuar si duhet do te jesh bir kurve sepse sepse keshtu si flet ti flasin vetem bijte e kurvave.Sa per Edin ,jemi popull me fat qe e kemi per Kryeminister .Puna e ketij BURRI duket e ndryshoi pamjen vendi ,vetem tre vjet e pak kane kaluar reformat qe jane bere e qe po vazhdojne te behen po e rritin fuqizimin e vendit.Punetor i madh dhe i pa lodhur Je o EDI jone por edhe ministrat e qeverise Tuaj bijte me te mire te nenave jane ,Jeni ne rruge te drejte LUM POPULLI QE JU KA.Jane te shumte ata qe i ke pas si ne dite te mira por edhe ne dite te veshtira.

 8. DETARI Atlantidhes @ says:

  eshte jashte mase efektive ajo qe ben kryeministri me bazen,por ,e keshilloj te mos i kthej pergjigje provokatoreve dhe injoranteve.

 9. Benes says:

  Ky palla we komentove ti nuk eshte ushtari i sali qenit, por sala vete, ose thuthuqi paloqe, ose pijaneci i K. Q. te zgjedhjeve, ose dordoleci apo manekini lulzime pashai apo ndonje koqe tjeter i shpures se tij. Ndersa per k/ministrin edhe nje keshille, leri qente te lehin, se nuk dine c’te bejne, karvani te ece i sigurte perpara. Jane pake, shume pak, prandaj dhe cirren, se ju duket se jane shume.

 10. zzz says:

  I ZOTI ESHTE AI QE I FILLON DHE I MBARON PROJEKTET SIPAS PROJEKTIT TE PARE TE LUNGOLESHIT PA I NDRYSHUAR DHE PUNUAR ME GURE DETI PER TE VJEDHUR E ULUR KOSTON SHIH ORIGJ…..QE VAJTI 3 VJET E KUSUR NE BALTE E GROPA VDEKJEPRURSE……………….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *