Kërcënimi i ministrit grek, Dule mundohet ta shfajësojë dhe… sulmon Ramën: Ishte deklaratë politike…

dule-1_1480770124-1879336Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Duke ka reaguar ditën e sotme në lidhje me disa deklarata të bëra nga ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos, i cili nga pika kufitare e Molivdoskepasti, në kufi me Shqipërinë tha se “Greqia nuk mund të pranojë sfida dhe referenca që ndikojnë në historinë dhe të drejtën ndërkombëtare”.

Dule është shprehur se këto deklarata duhet të shihen si politike, duke siguruar se ato nuk mund të prishin miqësinë që ekziston mes popujve.

“Më shumë se kurrë, kur ka deklarata që mund të kalohen vijat tradicionale, dëshmohet se miqësia mes dy popujve është e pandikuar nga politikanët. Nuk ka popuj si ne, me fije kaq të shumta miqësie. Ky është angazhimi im dhe i PBDNJ-së për forcim marrëdhëniesh”,- tha Dule.

Nga ana tjetër, ai ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po tenton që të zbeh rolin e Greqisë, duke shtuar se ajo është avokate e Shqipërisë për në NATO dhe BE.

“Në BE nuk veprohet në mënyrë të njëanshme. Uroj të kemi vendim në dobi të vendit tonë, edhe pse si kemi kryer detyrat e shtëpisë në nivelin e duhur. Rilnidja reflekton qëndrimet individuale të Ramës”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Kërcënimi i ministrit grek, Dule mundohet ta shfajësojë dhe… sulmon Ramën: Ishte deklaratë politike…”

 1. Labi Vlore says:

  Dule. Ka nje shprehje Shqiptare qe thote. Nuk mbulohet m…i me sh…e. Ministri jot Grek e beri m… dhe ti po mundohesh ta mbulosh me sh….e. Eshte fatale sepse kur kerkon ta mbulosh m…n me shurre,at’here m…i qelbet me shume.

  1. Raimond vlonjati says:

   Parti e Dules bashk me Dulen duhen nxjerre jashte ligjit

   1. .. says:

    Ti Hashe Mutin Dules, eshte Partia me e Paster ne Kuvendin e Shqiperise… large, Korupsionit, large Hajdutlleqeve, perpiqet per Miqesi dhe Jo armiqesi me fqinjet dhe Minoritetet, zeri i ndryshem ne Kuvendin e Shqiperise, Opozit Produktive, e pa Ndikuar nga Kolera e Neo-Otomanizmit, ….

    1. Raimond vlonjati says:

     Une Dules i beje mutin brenda ne goje dhe kete Dulja e quan favorin me te madh te jetes se tij te pjerdhur

  2. Saba says:

   Keti pis greku jevg kem me ja qi grekun e nenes nje jevg i flliqur te vi ete na jap leksone ne zemer te shqipris kujt i trembet ky jevg masakrave te cameris por ta di mir jevgu se do vie dita krejt ka me i pagu jet eshte kjo krejta paguhen per ket jet kurr per jet te jetve nuk do te harrojet cameria ta qifsha janutollen.

 2. pro says:

  IDIOT!..Me breke si ty,me e peshtire duket greqia.

 3. himara says:

  Ruaj veten Duleeee ,se do ta hash mbas qafe .

  1. .. says:

   Keshtu vepron Skuthi i Pa Bese Arnaut,….mbas qafe dhe ne eresire.

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Dile… Diiiilllleeee… Cfare do kishe thene ajo fytyra jote e evgjiterise po ti kishte thene qeverria shqiptare ato shprehje ne toke greke ?!?!

 5. mirel says:

  To shtet..ky minorikari qe ushqyer gjithe jeten me tagji eshte bere zedhenesi i qeverise greke ne qeverine shqiptare.
  Ca behet o vella? Hapur fare.
  Ky ngre flamurin grek ne Himare dhe eshte person i lire dhe deputet ne parlamentin shqiptar.
  E kuptoni cfare plere shtet dhe parlament qe kemi?
  Shkoni puthini kembet Komandanti qe shpune ne Sharre horrat e Serbise dhe muterit qe i vene pas
  Popull degjenerate.
  Ptuh

  1. .. says:

   Sa Heretike eshte per Bagetit Arnaute, nje Ze i Kundert,… jane mesuar me Monizem, me 1 Direktiv, me 1 Udheheqes, me nje llogjik katrore, me Diktatur….mendje Perverse, Inferiore dhe Komplekse.

 6. Zamir mati says:

  Vangjel dule me takimin ku deputetja greke e qipros ben deklarata shoviniste ne mes te tiranes duhet te ndiqet penalisht ne baze te kushtetutes se republikes shqiptare sepse cë’on rendin kushtetues

 7. Koli says:

  Po pse mo Dule arqidhi i ka kryer Greqia detyrat e shtepise qe u fut ne Europe me mashtrime etj etj. Po e di ti more arqidhi, e di i madh e i vogel qe jetojne ne Grqi e Shqiperi qe Greqia eshte vendi me i koruptuar ne Europe e prandaje u katandis pa buke nga hajduteria e baezia, nga ndyresirlliku dhe prapambetja fshatareske injorante qe mban peng mentalitetin e poshter grek qe nuk ka asnje pike te perbashket me boten Perendimore Europiane, e bolle me morale se greket “Europiane” ne perendim duken si ata Allbanoset e Omonias ne 1992. Bolle mos na hapni me barkun kur mundoheni ta quani Greqine Europe. Keto peralla shkruajini ne gazetat shqipetare se Europianet Perendimore fshijne menderen me gomarlliqet tuaja. Turp shume injorance e prapambetje!!!!!!!!

 8. koli says:

  Ahh sa per Pano “malakokavlin” eshte nje minister i nje niveli qe ne vend te letres higjenike perdor Panon se ta skupizi kalitera!!

 9. lali says:

  Ne se ajo eshte deklarate politike ti je nje plere politike,por mos u merzisni sa me shume shpreheni kunder Shqiperise aq me shume rritet urrejtja jone per ju e kallepin tuaj

 10. Pilo Lala says:

  Nuk ke faj mor dule. ke te drejte ta shash Ramen. se ne nje minoritet 03 perqind te popullsise te beri deputet,e te beri edhe zv, kryetar parlamenti. Poku ka bes e mirenjohje rraca juaj. Ti sje gje tjeter vecse nje langua qe te paguajne dhe vjell vrer e mashtron diten per diell.

 11. Kanina e Ismailit says:

  More AB-DULE I anadollit me duket se te paskan prere rracionin e bajgave qe mundohesh te mbulosh mutin me shurre,,,!MORE po nuk ju pelqeu SHqiperia ti i pari lekur-mut ik tek vellezrit e tu andej nga afrika nga e ke preardhjen\\\More av-dule, po si nuk ju degjua nje here zeri kur ishte ustai BERAT gjalle more?!

 12. basri says:

  dukes, kesaj rrace jevge, ti mbyllet goja e te mos qelb me !!

 13. Altin says:

  Dule eshte nje emer mysliman
  Ky “greku”sternip i Dule Mafmut karaseferit vjen sot me emrin Vangjel dhe na bohet ma ortodoks se dhe vet Jezu krishti
  Persa i perket Vangjelit qe greqishten e flet ne menyre fshatareske po na del edhe ma grek se vete athiniotet
  VANGJEEEL VANGJEEEL

 14. Xhafer says:

  Mor zagar grek himara dhe gjysma e greqis ka qen tok shqiptare por shqiperia ka qene gjithmon e percare ashtu sic jeni himarasit greku tè haj m..Ju do tè ngeleni gjithmon né teritorin e SHQIPERISE

 15. Baba says:

  ketij i duhet qire motra tej etej pastaj le te dali e te bej deklarata.
  Shtypi koken grekut

 16. enter"" says:

  Kur shqiptarit I hypen vetja ne qef….o bo bo bo bo…….
  dhi e zgjebosur e bishtin perpjete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *