Meta flet për koalicionin me PS: Ka rrugë për të bërë…

Rama MetaKreu i LSI Ilir Meta ka folur në Konventën e LSI duke dhënë sinjale ndaj partnerëve të PS.

Pasi vlerësoi zgjedhjet brenda partisë, Meta tha se LSI ka dhënë kontributin e saj të rëndësishëm në reformën në drejtësi.

Ai më tej tha se LSI ka qenë besnike në çdo koalicion.

Njëkohësisht Meta tha se koalicioni me PS do të vijojë edhe pas 2017.

Kemi dhënë një kontribut të rëndësishëm për ndalimin e armëve kimike, për miratimin me konsensus të Reformës në Drejtësi… Kemi qenë besnik në koalicionet e bëra ashtu si dhe me PS. Politikat e njëanëshme krijojnë konflikte të panevojshme jo vetëm brenda koalicionit, por dhe në grupet e interesit. Besoj se koalicioni jonë ka ende rrugë për të bërë”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *