“Qirie Panos Kamenos! Mos i zgjoni këta udhëheqës grekë! Lërini të jetojnë në shekullin e shkuar, kanë pasur dhe diktaturë fashiste brenda…”

eriion-braceDeputeti socialist Erjon Braçe ka qënë tepër ironik me deklaratat e ministrit grek të Mbrojtjes, i cili kishte veshur rrobat ushtarake dhe bënte deklarata force në kufi me Shqipërinë.

Braçe ironizon dhe me politikën greke, duke kërkuar që të mos zgjohen nga shekulli i kaluar pasi kanë pasur diktatura brenda, dhe diktaturën fashiste.

Po citojmë postimin e Braçes në rrjetet sociale:

Qirie Panos Kamenos!

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha!

Mos i zgjoni keta udheheqes greke!

Lerini te jetojne ne shekullin e shkuar, shekullin e tyre!

Nuk shpetojne dot nga ai shekull!

Kane patur edhe diktature fashiste brenda.

Respekt per secilin prej atyre qe luftoi per ti cliruar nga junta e tyre, por ishin te tjere burra ata, s’kane lidhje me Panon e sotem.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Qirie Panos Kamenos! Mos i zgjoni këta udhëheqës grekë! Lërini të jetojnë në shekullin e shkuar, kanë pasur dhe diktaturë fashiste brenda…””

 1. bobi says:

  O zoti Erjon brace leri me mire mos u merrni fare me kete khamenon budalliku dhe fudolliku i tije nuk ka funde, dhe greket vete thon qe asnje minister ketu e 100 vjete ska bere si ky, qe nje here dele dhe fle ne nje nendetese dhe heren tjeter vjene ne nje poste kufitare me shqiprin dhe flet percarte kur as vete se di ca do te thojne. Greket thone kriza ekonomike prodhoj dhe te tille ministra.

  1. .. says:

   O Morr, o Plesht…. c’jane keto asimetri qe shkruan o Fodull, qe fshihesh pas Pushtetit qe te Japin Mjeranet Arnaut qe udhehiqni. U bere ti o Kalama i Politikes te flasesh per “Diktaturen” 7 vjecare Greke, kur ne Shqiperi kaluam 45 vite te Diktatures dhe Fashizmit (te kuq), me te eger dhe me jete-gjate ne Bote.
   Perse o Zot ke mbledhur kaq Fodulla dhe Buracak ne kete Vend….perse.

  1. Me sqepar kokes se Janulles. says:

   Erjon mos bej ha ha ha ha ne fb ! Nga ty pritet me shume. Shko ul ate pacavuren gerrke qe ngriten mbi kala. Nqs nuk je burre per ta bere kete atehere mos na caj shume trapin.

  2. Theatrical says:

   o nusja malokut,të paska bere “nuse” ndonje tropojan me duket haaaaahaaaahaaaahaaaahaaaahaa

 2. Faro says:

  Te lumte BRACE!
  POR :
  Pse nuk ben nje deklarate te tille asnje deputet i PD, asnje i LSI, madje as Ben Blushi si “udherrefyes”i ri?

  1. ..... says:

   Pse mos po ben ky????
   Shyqyr qe kane fb e shkruajne ndonje gje dhe merua qe ri gjithe diten ne fb duke pare profilet e tyre

 3. spectrum says:

  Leri gjepurat brace votoni vettigun dhe greket do tu lene rehat mos manipuloni popullin shqiptar nuk ka asnje rezik nga vendet e Natos perendimi po ju ben presion edhe me nderhyrje ushtarake po nuk hoqet dore nga putini vettingu do ta cliroj shqiperine nga armiqte e vertete te saj qe je ti dhe shpura jote post komuniste cirake te Moskes po kerkoni te hidhni problemin e brendshem ne krize te jashtme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *