VIDEO/ Një mijë vitet e historisë së Europës (dhe Shqipërisë) në 3 minuta

mapSi ka ndryshuar Kontinenti i Vjetër në mijëvjeçarin e fundit?

Një filmim në time-lapse përmbledh se si kanë ndryshuar kufijtë e kombeve evropiane nga viti 1000 deri në 2012. Në vetëm 3 minuta e gjysmë.


REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Një mijë vitet e historisë së Europës (dhe Shqipërisë) në 3 minuta”

  1. Fredi FR says:

    Kjo harta eshte idiotesi,principatat shqiptare qe kane dale pas renjes se bizantit deri ne pushtimin otoman nuk i jep fare…..

  2. z says:

    nuk shof shume ndryshime,vetem se bythegrisurit apo otomanet apo turkoshaket pushtuan toka Europiane dhe ndryshuan harten per te keqe.

Lini një Përgjigje te Fredi FR Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *