VIDEO/ Një mijë vitet e historisë së Europës (dhe Shqipërisë) në 3 minuta

mapSi ka ndryshuar Kontinenti i Vjetër në mijëvjeçarin e fundit?

Një filmim në time-lapse përmbledh se si kanë ndryshuar kufijtë e kombeve evropiane nga viti 1000 deri në 2012. Në vetëm 3 minuta e gjysmë.


REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Një mijë vitet e historisë së Europës (dhe Shqipërisë) në 3 minuta”

  1. Fredi FR says:

    Kjo harta eshte idiotesi,principatat shqiptare qe kane dale pas renjes se bizantit deri ne pushtimin otoman nuk i jep fare…..

  2. z says:

    nuk shof shume ndryshime,vetem se bythegrisurit apo otomanet apo turkoshaket pushtuan toka Europiane dhe ndryshuan harten per te keqe.

Lini një Përgjigje te z Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *