Agron Gjekmarkaj sulmon gratë socialiste: Dikur hanin sufllaqe, sot me varëse e çanta firmato

gjekmarkajAgron Gjekmarkaj, një mbështetës i hapur i Lulzim Bashës, sot është marrë me gratë socialiste.

Sipas tij, dikur ato hanin sufllaqe, ndërsa sot i ke me varëse e çanta firmato.

“Rilindje: çfarë fjale, çfarë bekimi, çfarë imazhi! Sot, pas tre vitesh mes nesh kafeve të Tiranës, shohim, Veqilharxhin, Kristoforidhin, Naim Frashërin, Gjergj Fishtën, Faik Konicën, Luigj Gurakuqin, Ismail Qemalin, Dora D’Istrian etj., burra e gra që i dhanë vetëdije e identitet këtij kombi të mishëruar tek Edi Rama, Ilir Beqja, Saimir Tahiri etj., e njëjta kulturë, i njëjti idealizëm, i njëjti përkushtim atdhetar. Ndoshta për kah idealizmi ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj mund të krahasohet me Luigj Gurakuqin që vdiq me 25 lireta në xhep, Milena me Dora D’Istrian, Lindita me motrat Qiriazi e kështu me radhë.

Idrizi mbase i ngjan Faik Konicës për nga dija dhe europianizmi se ky i fundit ishte gjiton me çamët. Ndërsa Rama shfaqet si nektar fatlum i modernitetit mes Fishtës, Naimit e Ismail Qemalit pajisur me virtytet e bashkohësisë. Ka rilindur vërtet kjo tokë halleshumë. Mjafton të shikosh ndonjë nga cucat dhe gratë e lëvizjes që u thirr “Rilindje”. Dikur në sintoni me realitetin kishin fytyrë të ashpër me brazda, tek-tuk ndonjë edhe mustaqe e push, hanin sufllaqe gjithmonë të kërcënuara nga trazimi i stomakut, nga qeverisje e keqe, nga fajet e Saliut.

Mbuloheshin, nuk visheshin me çfarë u ndodhej në sënduk, a çfarë u kishte lënë aneja trashëgimi, petka të qepura në ilegalitet kur kërciste dyfeku ndaj taljanit e gjermanit. Tani ka lezet t’i këqyrësh, butësia dhe eleganca e veshjeve, e kundrave apo çantave, e unazave e varëseve të surprizon me larushinë e ngjyrave dhe thekjen për të begenisur firmat më në zë. E gjithsa pa i hyrë në hise aspak buxhetit të shqiptarëve. Gabim e kanë të gjithë ata që mendojnë se janë bërë një me korrupsionin, se kjo është arrogancë që ta plasin turinjsh pa takt”, shkruan sot ao për Panorama.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Agron Gjekmarkaj sulmon gratë socialiste: Dikur hanin sufllaqe, sot me varëse e çanta firmato”

 1. ann says:

  po ti fshatar malsie c’fare ke ngren? apo u hapet tani ju si p..tha ne derras,

  1. VK says:

   Si duken keto mbeshtetsit e Sales qe nga surrati qr. Po ky e moli dhine per sot qe paska kohe me shkrujt idiotsira?
   Me te dhene mend Gjekmarku dmth qe evolucioni te te kete lene pas dore dhe te jesh duke ndez zjarre me gure. Pak a shume si shumica e P.D.-istave.

 2. aqif tahipi says:

  Or pallavesh i dranes . mos shkruaj kot per ato qe nuk ti rrok dot truri.Sa per ta kujtuar ty shkolla e pare e vashave (vajzave ) u hap ne korce or cap i egjer.Dhe qe ta kuptosh akoma me sakte te verteten kujtohu se para 110 vitesh motrat Qiriazi perkthenin literature nga anglishtja.

 3. Denis says:

  Qe kur e ka vene PD antar te AMA-S ,nji here ne jave ha pershesh,duhet kuptuar,me ate rron.

 4. Dera says:

  E çfar rendesie ka se çfar emocionesh ka ky shkrues??????

 5. Xhaja says:

  O KELLIRE E NDYRE QE VJEN ERE ZHULI KUR TE KALON PRANE , PO VEHTEN E KE PARE SI E KUSH JE ?NEVERIA KA EMRIN TEND , ME FELLIQ TASTIEREN KUR SHKRUAJ PER TY.

 6. Kasapi says:

  Kurse ti shkronjes dikur haje mut dhe sot ha perseri mut. Dje haje mutin e berishes sot i ha mutin Rames . O fycke kujton ti se me keto shkrime idiote do na besh te nderrojme mendje e te votojme lul holandezin ?! Por luli lul ka ngelur e ti vecse e mer ne goje !

 7. ali says:

  Po te kishte ndonje formim normal, ky person qe paguhet per te thene te paverteta,
  mund te mos kishte bere dallime gjinore ne gjetjen e tij duke permendur si ish ngrenes
  te sufllaqeve e rilindjes.
  Nje burre qe, me nje fjalor ordiner, germon te gjeje te meta te femrat, pervec se burre….,
  ndryshe i thuhet edhe burrec.
  Po ku ta gjeje ate mencuri nje njeri qe duket se ka lindur dhe vjen nga shpellat.

 8. nord.al says:

  Ndersa cucat demokratase veshen tek GABI.

 9. Revizionisti says:

  hahahahaha…..epo kur kane filluar te flasin edhe maloket. Pa fjalë, s’ke ç’thua. Medemek keta qe permend ky ne shkrim jane ordinere, kurse ky qe i ironizon eshte piace e larte. Hapu dhe….hapu dheee. Ka ardhur koha te na shesin maloket kulture.

 10. nord.al says:

  Ndersa cucat demokratikase veshen tek GABI. Te shkretat.

 11. xhulio says:

  Reparti i injoranteve te horrave menjehere ne sulm.Dhe dalin jasht teme.Nuk flasin asnje fjale per c ka ndodh brenda dhe jashte “cucave” po mirren me profesorin diplomuar ne Rome.O zot c behet kur kembet ngrihen e i bien kokes.Sigurisht perseritet qeveria e Lenkes,Teftes, Hekuranit,Simonit, Muhos, Pilos, Rites dhe rezultati i fitorjeve dihet: o burra mbi muret e ambasadave, tek litaret e anijeve, drejt kloneve , tek semaforet te shitet shpirti, te gomonet te mbyten thellesive, tek pakot e hashashit te vdekjes te futura te breket per t u kaluar doganave.Mjere vendi im ne dore te kujt ishte dhe mbetet, te mbetjet e legjendarit dobic te serbeve qe u pagezua me 8 Nentor 1941.

  1. Labi100 % says:

   I ke bere vete keto qe thua ti xhulio albanesi? Apo Mami dhe motra jote kane futur hashash ne breke apo kacavjerrur semaforeve? Se nga menyra se si i shtjellon dhe shpirtin qe ve ne te komentuar patjeter qe i ke heq ne kurrizin tende.

   1. xhulio says:

    Une them te verteta, labi flet percart.Ore mut muti a nuk thosh Enveri yt i dashur, apo dhe ate do ma besh kusheri.Ejjjjj o injorant kristalor.E njeh historin e 30 viteve te fundit ti apo s e di.Nga fiitorja ne fitorje pa buke dhe me bar ne goje.Hahaha Idiot me brire.

 12. Kamarieri i birrarise ne Veltava says:

  Pershendetje Ushtari Shvejk me sy boje qielli-idioti ,sa here qe me del fotografia jote me kujtohet qe te them:Te fala Toger Lulashit deri me 18 qershor.Une jam i sigurte qe ti je i ndergjegjshem per shkrimet e tua per ti bere gropen Lulit. Hippp xhixhi !

 13. Alidemsi vjeter says:

  Natyrisht eshte dialektike “profesor” qe duhet te vishen ashtu, sepse kur te shohin ty “surrat simite me xhel qimesh floku” ,malsor dybeku qe te emerojne dhe ne Aman-aman,duan te te bejne karshillek ty dhe disave si puna jote.Kete e them dhe per disa deputete fshatare te PD nga Cerriku dhe Veriu.Tung….

 14. Bardhi Tolabi says:

  Me detyrove te hyja ne google e te mesoja dicka per biografine dhe “pasurine’tende o Gjekmarkaj.U habita sepse per ty nuk ka vendlindje,nuk ka prinder,nuk ka shkollim fillor unik,te mesem por vetem te larte.Nuk lexova gje se cfare haje dhe si visheshe ti dhe prinderit e tu.kur ishe i vogel,apo kishe lindur e rritur me kemishe,kravate e kostum.Me sa kuptohet nga mbiemri,je nga nje krahine kur larjet ishin nje here ne vit se kaq ishte e lejuar prej besimit..por nesjse ky nuk eshte faji yt,por eshte fakti yt….
  Keto do me krijonin pershtypjen reale se si je “varferuar” dhe ti ne keto vite…
  Ata dhe ato qe ke permendue marrin aq rroge,si ministra apo deputete,per veshje e mbathje dhe qejf”,qe ti nuk i arrin dot me pagat qe merr si anal-ist,gazetar apo ku di une se cfare ben “tjeter”.
  Po si nuk ke turp e merresh me cantat e grave socialiste?Po te pakten te kishe bere dhe ndonje krahasim me “reckamanet” e PD-se,si Zhelefinen,Tabak-inen bukuroshen e Peqinit,Deda-n etj ,te cilat mbajne canta “lecke”,veshin fustane “gabi”,ore “Pobjeda”,unaza e veth “llamarine” etj e tj…
  Ja keshtu do ishe me “bindes” ne kete shkrim…

 15. kaçabeti says:

  Me pelqeu pergjithsesisht ky shkrim i Agronit, megjithse kohet e fundit eshte bere zedhenes i Saleh-ut.
  Gjithsesi, perse ky zoteria nuk permend edhe mikun e tij Salvador Kaçaj, nje hajvan me gjysem opinge qe nuk la gje pa vjedhur ne komunen e Shengjinit. Edhe ky, nje rilindas i Rames ishte, me heret. Apo Agroni u turret ( dhe e kane hak) rilindasve te mbrame!
  Meqe ra fjala, Agron, na i bej te fala, paksa, mikut tend Fahri Balliut (mender lexuesit)!

 16. ALBAN DEGA says:

  CFARE RROTE MAGARI !?

  – Kur edhe perqeshja e te tjereve te ben qesharak me vetveten !

  Presidenti i SHBA dhe zevendesi i tij ne detyre Joe Bajden kane ngrene hamburger ne Burger King per 99 cent copa!
  Ish- Presidenti amerikan Xhorxh Bush, ish- Guvetnatori i Shtetit te Nju Jorkut Pataki, ish- Kryebashkiaku i qytetit te Nju Jorkut, krahu i djathte i Trumpit ne zgjedhjet e fundit kane ngrene ne Picerine Giovani’s te shqiptarit atdhetar Gjergj Dedvukaj ne Arthur Avenue ne Bronx per me pak se 3 dollare bashke me pijen… Fjalet me te Mira. Vleresimet me te larta per te dhe shqiptaret si popull e komb
  Prel I Po ashtu njeriu me i pasur ne Bote multimiliarderi Bill Gejts ne picerine e nje Shqiptari ne Filadelfia…
  Presidenti i sapo zgjedhur miliarderi Donald Trump po ashtu ka ngrene byrek Shqiptar ne nje byrektore Shqiptare ne Queens per 3 dollare copa…
  Suflaqi qendron te pakten dy kategori me lart edhe si vlere ushqyese edhe si cmim Zoti Agron Gjekmarkaj prej Dolivici!
  Niveli jot intelektual qendron ne nje shkalle me mencurine e magarit domethene gomarit.
  Orvatesh te perqeshesh rilindaset…. Behesh qesharak… hajgare me veten tende dhe shpuren politike qe i lepin prapanicen!
  Edhe nje here qe deshe te behesh shenjtar origjinal te doli plumbi nga qyta e jo nga tyta o Agron Intelemagari… !

 17. Treviso says:

  Ore ti, e ke gojen si hale. A ke surrat ti te zeshe me goje emrat e rilindasit shqiptare? Goja jote kurre nuk duhet ti permendi rilindasit, se lu keni 26 vjet qe i keni tradhetuar ato. Ju doni ti perdorni rilindasit kur ta shikoni veten ne veshtirsi, por ajo veshtirsi qe ju ka zene nuk keni per ta kaluar pa e paguajtur.

 18. Maksim says:

  Ky qe i ben pershtypje se c’fare hanin dije grate e te majtes e si vishen e c’fare canta mbajne……qenka interesant: ai haron vehten qe surati tij ndricon e kuqelon jo nga sapuni e kremrat qe perdor, por nga turshite e ngrena deri kur morri natyre per tu dukur si “analist”
  Ai edhe sot kur shkon ne restirante TURSHI KERKON……..
  Cudi nga ai vjen ka jo vetem gra e vajza te majta por edhe te djathta e ketij besniku te Partise pra PD-se, nuk i bije be sy ketij zarri “vezhgues”fyes e hipokrit qe ngrehfet si gjel….

 19. Shkodrani says:

  Po haje THANA TE EGRA SI DHI MALIT mor kafsh e eager

 20. Pandi Korce says:

  Agron vici
  Seltepriqi
  T’ka lyp lopa Lulin
  Me i kap Drandes cullin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *