Buxheti i Mbrojtjes tek “Siguria”. Zv.Ministri Koçi: Shqetësimi i Nishanit? S’ia kemi llogaritur rrogën si komandant i FA

siguriaKomisioni i Sigurisë po diskuton pr/buxhetin për Ministrinë e Mbrojtjes. Zv/ ministri Petro Koçi tha se ka pasur një shqetësim për buxhetin në raport me GDP-­në dhe se nuk llogaritet zëri për ushtarakët në rezervë. Ndërsa demokratët e quajtën buxhet të turpshëm.

Petro Koçi: Ka pasur një shqetësim për buxhetin në raport me GDP. Në këtë buxhet nuk llogaritet zëri për ushtarakët në rezervë. Sa i takon shqetësimit të Presidentit, s’ia kemi llogaritur rrogën si komandant i FA. Nuk me vjen mirë për qasjen e tij opozitare ndaj institucioneve

Flamur Noka: Keni një buxhet të turpshëm, dhe na bëni ironi. Po rrezikoni anëtarësimin në NATO me këtë paturpësi dhe arrogancë të mënyrës si i trajtoni Forcat e Armatosura

Asllan Dogjani: FA nuk mundet të përmbushin angazhimet e NATO me këtë buxhet. Edhe vendet e rajonit kanë një buxhet më të lartë

Çuko: Presidenti më vjen keq ta them por është zgjatim i PD.

Braho në Komision: Krahas vërejtjeve, Presidenti në letër ka disa propozime.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Buxheti i Mbrojtjes tek “Siguria”. Zv.Ministri Koçi: Shqetësimi i Nishanit? S’ia kemi llogaritur rrogën si komandant i FA”

  1. DRINI says:

    Presidenti Bujar -Hajvani s’ka nevoje per rroge se investon PD per shkeljet ligjore qe ben sakati I SHqiperise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *