Donald Lu: Politikanë të majte e të djathtë të kenë frikë nga drejtësia. Do të dënohen

donald-lu-655x356_1480938702-8484310Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë Donald Lu u tregua sërish i drejtpërdrejt në lidhje me zbatimin e reformës në Drejtësi, duke paralajmëruar biznesmenët, gjyqtarët dhe politikanët e korruptuar që të kenë frikë.

Gjykatës ose Prokurorë të korruptuar kërkojnë para ose favore seksuale në këmbim të mbrojtjes.

Zyrtarë të lartë të korruptuar do të kapen nga ndryshimet kushtetuese të miratuara në korrik.

Populli shqiptar duhet të presë që politikanë të lartë të korruptuar nga e djathta dhe e majta të përballen me drejtësinë.

Politikanë të korruptuat dhe biznesmenë duhet të jenë të frikësuar dhe këtë po e shohim, për shkak të frikës së tyre ato po thonë gënjeshtra.

Dhe sot ata kanë, sepse Kuvendi u bëri një dhuratë qytetarëve në Korrik me miratimin e ndryshimeve kushtetuese dhe reformën në drejtësi.

Populli shqiptar, mos i besoni gënjeshtrat që thonë për Gjykatën Kushtetuese, Euralius, apo ambasadoren e BE.

Përkthimi është në rregull dhe kjo do të vërtetohet edhe nga përgjigja që Komisioni i Venecias do të japë. Dhe me mbështetjen e SHBA-së këto persona duhet të kenë frikë ”, tha Lu.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Donald Lu: Politikanë të majte e të djathtë të kenë frikë nga drejtësia. Do të dënohen”

 1. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

  U cna the o LuLu Basha!!!

 2. Besoj says:

  Ja miqte e vertete, ju lumte, se pa ju nuk mund te vihet drejtesia ne vend. Respekt dhe mirenjohje Amerika.

 3. xhemi says:

  Ik mor kinez, se ajo U.S.A. jote n’a shkaterroi. Shqiperia kishte drejtesi te hekurt nen udheheqjen e Legjendarit Hoxha!!!! N’a boni edhe teater jo perkthimi, e lagu s’e lagu. Burgoset fukarai qe s’ka te paguaje dritat e ndonje qe vjedh nga halli per te ushqyer femijet, kurse kriminelet edhe hajdutet e vertete te ketij vendi bejne jete luksose, duke i bere karshellek popullit te varfer, pasi u mbeshten dhe stimuluan prej jush, se po te ishte “diktatori” gjalle, i’u tridhte koqet te gjitheve, duke filluar qe nga ty i pari o Lio.
  Lio te dhjefsha Ameriken e ameriqonet e tu, qe zgjedhin per president Trapin. E cfare mund te presesh nga nje popull si ameriqonet, qe ushqehen me kimikate, popull i degraduar.
  Poshte imperializmi amerikan, lavdi Vepres se Enver Hoxhes!!!!

 4. Qytetar says:

  Vetëm me mbështetjen Tuaj mund të realizohen këto.

 5. Karma says:

  Sali Karaxhic kurva plak e ben BE mafjoze. Mafjozi te ben mafjoz. Po djali yt o kopil plak, biri I shqeres kurve, putane, me burr shkonte me serbin, ai sypeshkaqen I pabese, ku u gjen ato para qe gjezdis me ate vajzen 15 vjet me te vogel, ne vendet me te bukura te Botes? Harrova, I ben Karmina me ate senin, ajo I nxjerr parat qe palloheni ku jane hotelet me te shtrenjta. Se ti ore kopil I Serbise nuk ke punuar as edhe nje ore….hajduter kriminele e gelbaza te qelbura te ketij vendi. Se shpejti do ju vije dita…babe e bir e vajze do shkoni ne te semes…ne burg e keni vendin. Zoti sdo kete meshire per ju. Boll I keni rene ne qafe popullit. Ti o bushter e keqe. More pushtetin the do ndaje tokat, por ja u ndave Argites, Shkelzenit, Lule+zimes, Malltezit, por jo popullit qe I takonte. I le te vuajne se qen neper zyra e kurre mos te marrin tokat e tyre. Vdiqen te gjoret, sgezuan asnje gje. Harram, harram, harram, nga ai kopili me I vogel I Argites e deri te ty, kucedra me e madhe e Karaxhicajve (jo Berishajve, ti nuk je berisha, prandaj edhe ste beri pershtypje kur djali yt idjot, u martua me kusheriren, se teknikisht se kishte kusherire, sepse ishte nip Karaxhicajsh.). Karma e popullit ju zente. Asnje qindarka mos gezofshi. Kamra,

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Ka bicak Cecua jo si ne Albanistan.. O Zoti Berisha sta permendi emrin.. Ku shkon, pse je ne foltore?!?! Du me ba nje replike. Sta permendi emrin. Flas une ska problem.. Te dashur zonja e zoterinj deputetsh.. o zoti berisha sta permendi emrin.. Po po.. Kanabiste e kanabista..Ky liliput verdhacuk ka dal direkt nga bunkeri I Mao Ce Dunit. Zoti berisha te terheq vemendjen.. Po po.. Me direktiva te Edvin Kristaq Rams ka ba puc.. E dini si?!?! Ja u them une jue… Sic kam than qe pasi morri celsin kopil te Ilir Mets dhe ndrroi procesverbalin e Kushtetuts ai zhgarravinsi, ky Ambasador sulmoi dhe perkthimin me preteksin se shqipfolja e tij e deshtume influcjoj dhe Eurjalusin.. Po po ta them un tye.. Horra e legena jeni ta dini.. Zoti berisha te lutem.. Pusho ti moj ndrikull.. O lavire.. O prostitute.. Cfare the ti Majlinda Bregu per gjyqtarin?!?! Nderpritet seanca.. Po cfare keni mor un I rresptekoj ne menyre maksimale grate..

 7. edhe sa vjet do ti ndigjojme keto mbrockulla:jo do luftohet korrupsioni,jo po duhet te friksohen,jo peshku madh e lloj lloj turlish qe i hane vetem trushplarit qe i zgjatin jeten politikaneve si te djathte(komuniste te vetquajtur te djathte) edhe te majte.Zoti Lu sa te jete ky popull budalla qe vdesin per partin dhe udheheqsin e tyre,asnjehere nuk ka per tu bere reforme ne drejtesi!!!!!!!!!!!!!!! por vetem e vetem do shtohet krimi shteteror dhe vjedhja e pasurive shteterore nga ata qe e filluan me brek te grisura dhe jane bere milioner pa punuar.

 8. pedro i ri says:

  Mbylleni procesin deri ne fund mr AMERIKA. Thanks

 9. apostulli says:

  pse,a do denoni “burrat e shtetit shqiptar” ju a?
  pordh me rigon o ambassador.
  nuk I denoni ju ata sepse ju I ngritet ne qiell si “yll ne ngjitje”..
  I dhat edhe dekoratat “burr shteti” apo “yll universi”..
  dhe tashti po pirdhni nga goja se medemek do I denoni.
  lesh arapi ,prej corapi,ke kasapi,me mangalli qe ta kalli lesh o lesh thot Xho Topalli.
  na cat trapin prej cerek shekulli “do te e do te” por vetem lesh me presh per pershesh beni.

 10. Sala je i modh! says:

  Sales ia rruajne! Futi ne shkolle lune dhe saline e do te shikoni inteligjencen e sales!
  ordineri nga amerika na duket me i zoti se sala.
  na eshte bere si rihana kengetare ordinere edhe per nga bukuria
  ik shikoni bukurine e panjohur shqiptare
  Shqiptari i vertete nuk pranon as grek, as turk, as serb e as amerikon mbi koke

 11. Sala je i modh! says:

  Sales ia rruajne! Futi ne shkolle lune dhe saline e do te shikoni inteligjencen e sales!
  ordineri nga amerika na duket me i zoti se sala.
  na eshte bere si rihana kengetare ordinere edhe per nga bukuria
  ik shikoni bukurine e panjohur shqiptare
  Shqiptari i vertete nuk pranon as grek, as turk, as serb e as amerikon mbi koke
  ku dime ne ceshte dinjiteti!

 12. andromeda says:

  Çuditem me këto diplomatët amerikanë që tolerojnë kaq shumë një parti horrash e zullumqarësh që e sjellin vërdallë reformën në drejtësi. A nuk ka vallë fuqi shteti më i fuqishëm i botës të drejtojë gishtin e të tregojë kush janë fajtorët e vërtetë? S’kanë vallë fuqi t’i thonë Berishës mbylle atë kamare turpi se po shkatërron një komb të tërë duke mbajtur qëndrime anti shqiptare prej vitesh me rradhë? Vërtet çuditem se, me këtë lloj ‘diplomacie’ alla amerikane ne detyrohemi t’i japim plotësisht të drejtë E.Hoxhës që i tregonte vendin gjithkuj dhe dinte të bënte drejtësi.

 13. vaso says:

  UAU z.LU.Na bere te qeshim.Te harrojme pak lodhjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *