Kreu i PD-së në Himarë: Flamur Noka, një çetnik i tërbuar, ja shiti partinë grekëve

kristoFlamur Noka ka shkarkuar kreun e PD-së së Himarës, duke vendosur për herë të parë në krye të kësaj dege një politikan që nuk ka qenë kurrë në PD, përkatësisht sekretarin e degës së PBDNJ-së, Andrea Gjoni.

Kryetar i degës së PD-së, Kristo Çipa, një poet dhe intelektual i njohur i zonës, që është themelues i Partisë Demokratike që në lëvizjen e dhjetorit, ishte i zgjedhur me vota nga anëtarësia.

Në një intervistë telefonike për DailyNews.al, zoti Çipa e konsideron këtë veprim të të deleguarit të PD-së së Vlorës, Flamur Noka, sit ë një “çetniku të tërbuar”.

Çipa thekson se ka një regres dramatik të PD-së në këtë veprim, pasi nuk u dëgjua zëri i votuesve dhe i anëtarësisë që kanë qenë aktiv prej vitit ’90 dhe e kanë votuar këtë parti papushim.

Partia Demokratike për herë të parë në 25 vjet në këtë zonë ka braktisur pozicionin kombëtarist dhe po strehohet në qilarët e sillogjeve vorio-epirote.

Për kreun e shkarkuar të PD-së, Çipa, kjo është një rrezik shumë i rëndë.

“Ata ia dhanë PD-në me qera Fredi Bejlerit, i cili nuk arriti dot që ta greqizojë Himarën”, deklaron Çipa, i cili thekson se ia kanë paraqitur shqetësimin kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Ky i fundit ka thënë se do ndërhyjë, por realisht nuk ka vënë dorë.

Afrimi i PD-së me klanet filogreke në Himarë bëhet pas sulmeve të Athinës ndaj Tiranës zyrtare, duke kërkuar që të shpallet zyrtarisht minoriteti grek në Himarë.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Kreu i PD-së në Himarë: Flamur Noka, një çetnik i tërbuar, ja shiti partinë grekëve”

 1. robert says:

  I pershtatshem emri CETNIK per kete shkerdhate bythelepires te Saliut

 2. kastriot says:

  po nuk ke turp e thua se do te nderhyje Luli?Po mire jua bejne se qenkeni leshko.Nuk qenke as intelektual pa le per shpirt poeti.Njerez pa seder.Luftoni mos prisni.Ose mos flisni te tilla marrezira.Dhe ti i emeruar ke qene dhe nuk di sec eshte vota e lire.Poezi me kurva e dele ke bere.Njerez te humbur.

 3. dash says:

  Ky me mbiemer Gjoni “puro grek”?….turp per mbiemrin qe ka….te shitur..

  1. ..... says:

   E ka Giannis o Arnauta por ju pelqen masturbimi

 4. Pilurioti says:

  Intelektual leshi. Pse nuk thote Cipa qe gjate zgjedhjeve lokale ja fali votat PS, por tani qe ja moren kryesin bem ham. Pse nuk vajti tek mbledhja te ankohej. Ik ore tradhtare piluriote eshte. Mos prisni dhe shume gjera.

 5. Albania says:

  Per interesat e tyre kelyshet e Saliut shesin familjet e tyre jo me partine, harruat qe Lulzimja bashke me Salen i falen detin grekut…..PD eshte kthyer ne parti kurvash.

 6. Ledio says:

  Zgjuarsia pa trimerine te le ne vend numero . Pak zgjuarsi edhe pak trimeri te cojne shume larg. Shume zgjuarsi edhe pak trimeri te con ku te kesh deshire. Shume zgjuarsi edhe shume trimeri mund te te coje per nje kohe te shkurter shume larg, por trimeria e trepruar do te te kthej perseri ne piken e nisjes.

 7. Emigranti says:

  Mjere PD, qe hapjen e saje ja ka lene nje maloku, te piste qe hapi syte kure pa Tiranen me sy. Ky kelyshe i berishes rezike , tja dorezoi pd e Himares krekeve. Le te vazhdojne keshtu, se kane per te varosure vehten, para qershorit.

 8. X says:

  Oh ua me emer Gjoni dhe filogrek! E kane bere gjakun pekmez keta fshataret e Himares. Per pak euro dhe nje prift shesin veten si baxhella. Po nje top do hane, sic kane ngrene gjithmone ne ato pocaqi vend. Mbeturina do ngelen sic kane ngelur. Dhe kur Eladha t’ja keput fijet fare do vijne si kelysh bucesh te kthehen ne shqiptar. Vetem Enveri i paska ardhur hakut ketyre gjakprishurve te pabese.

 9. petraq.J. says:

  Kristo Cipa eshte nje intelektual serioz dhe plot qytetari,ai ,ben dhe ka bere te pamunduren qe te kete Unitet dhe Identitet te kristalte sic e ka pasur ne shekuj dhe perpiqet te harmonizoje te ekulibroje “kofliktet e lidura nga ky tranzicion i veshtire.

  PEJAPA

 10. Partia Demokratike e shqiperise aktualishte eshte tamamne pozita antikombetare. Keto nuk jan thashethem pore dekletrata e Astrit Patozit i cili deklaron se” Ne mardhenjet me Greqine neve jemi per marveshjen e viti 1994 ” Qe do te thot se ne ket marveshje u vendosen 8 pikat e Micitacesit ndersa ceshtja shqiptare ne Greqi dhe vecanrishte e Camerise ase qe eshte zen ne Goje.
  Keshtu pase deklaratave te Departamentit (DASH) si dhe deklarata e Deputetit Gjerman ne BE per Camerin si dhe qendrimi i Edi Rames per ceshtjen Kombetare e kas ven Politiken e PD-se ne pozita tersishte antikombetar. Ata antikombtarizmin e tyre kerkojn ta mbrojne me cdo kushte per kete ai hoqi ne Himare Kryetarin e PD se Himares qe ishte i PD-se dhe vendosi nje te PDNj. qe eshte me afer grekereve.
  Une kam bindje qe me keto levizje te turpshme dhe antikombetar.PD do te shkermocet tersishte.

 11. I nderuar Emigrante. Nuk duhet gjykuar keshtu se P_)D nuk eshte thjeshte nje Malok qe ben trazira pore PD eshte ne nje vije politike antikombetar ne ter veprimtarin e saje. Asnjeher nuk jan kundershtuar nga PD ase nga kuadrot e Jugut te shqiperise veprimtaria armiqesore e Sali (Malokut) Perkundarzi ata jane ne unison me to. Dije mire se ashtu sice eshte baza eshte edhe Koka.Ndaj kjo baze ka nxjerre kete koke te dhjere.!

 12. Agimi says:

  Pd eshte thjesht nje parti antikombetare,,kjo duket qarte po ti behet nje analize politikes qe ajo ka ndjekur dhe ndjek ne keto 25 vjet,Parti qe e drejton nje spiun serb.

 13. Agimi says:

  PD-ja (me Berishen ne krye) ka bere vetem nje poltike ne Shqiperi ; ate te percarjes, ne menyre qe te qeverise e qete duke shkaterruar dhe shitur vendin cdo dite,,Sa per kujtese, asnje udheheqes I nje vendi ( ketu marr si shembull vendet e lindjes,,duke filluar nag et voglat si Maqedonia, Mali I Zi etj, se me Perendimin nuk kemi asnje pike takimi), sa do I keq qofet, ne fund te fundit ka menduar per te miren e vendit te tij. Lidershipi I PD-se, e dogji Shqiperine ne 97 vetem per karrigen e liderit te saj, cimentoi ne krye te Kishes Ortodokse nje antishqiptar si Janullatos,firmosi dhe filloi zbatimin e 5 varrezave greke ne Shqiperi, I la ne dore Himaren nje spiuni grek si Bollano me qellim greqizimin e Himares, u fali grekeve detin, mbeshteti Milloshevicin duke e furnizuar me nafte,doli kunder Uck-se, pa numeruar sa shqipater patriote dhe te ndershme ka vrare e ka zhdukur…Thjesht nje parti antishqipatre qe drejton Shqiperine.

 14. Fatosi-kosove says:

  Greqisht nuk di por shkinisht po sepse ne kosove e kishim te detyruar ta mesojme gjuhen e armikut,prandaj do ta uroj noken ne gjuhen e tij vrastare;
  zhivelli zastav noka,zhivelli PD-pederska partija,le te shkojne te gjithe ne te sames greqi.
  Turp per shqiptaret sot te jene pjese e kesaj partie, duhet te dalin publikisht dhe ti kallin ato kartelat e PD-s ne shesh dhe ky rast te sherbej si pikenisje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *