Përdhunohet dhe vritet në mënyrë barbare vajza e zyrtarit të lartë të BE-së

Një emigrant afgan ka pranuar se është autori i vrasjes së një studente mjekësie, e cila punonte si vullnetare në një kamp refugjatësh në Gjermani.

Maria Ladenburger, ishte vajza e një zyrtari të lartë të Bashkimit Evropian.

Ajo po kthehej me biçikletë nga një festë që ishte organizuar në qytetin universitar të Freiburg, kur u sulmua në rrugë.

Autori e përdhunoi, e vrau dhe më pas trupin e pajetë të vajzës e hodhi në ujërat e lumit Dreisam.

Ngjarja shokuese ka ndodhur më 16 tetor, por detajet në lidhje me ngjarjen janë përcjellë për shtypin pas arrestimit të autorit të premten e kaluar.

I dyshuari është një emigrant 17- vjeçar nga Afganistani, i cili arrestua pasi policia gjeti në shallin e tij gjurmë të ADN-së vajzës, shkruan Respublica.

Prokurori tha se i dyshuari mund të ndryshojë dëshminë e tij, pasi nuk ka pranuar se e ka përdhunuar vajzën.

20- vjeçarja ishte vajza e Dr. Clemens Ladenburger, i cili është një avokat i njohur dhe këshilltari ligjor i Komisionit Evropian.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza.jpg","attachment_id":592768},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-2.jpg","attachment_id":592770},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-1.jpg","attachment_id":592769},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-3.jpg","attachment_id":592772},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-4.jpg","attachment_id":592773},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/vajza-5.jpg","attachment_id":592774}]

15 komente në “Përdhunohet dhe vritet në mënyrë barbare vajza e zyrtarit të lartë të BE-së”

 1. Albani says:

  i shkofte shpirti ne parajse yllit.
  Suniti taleban te tridhet i gjalle pastaj te vritet.

  1. Adriatik says:

   Ky tipi esht si ata turkoshqiptaret e tsamourias po ata i rregulloi Gjenerali Zerva.

   1. Era says:

    Jane hapur shkolla shqipe ne Cameri o adriatik jevgu, dhe shume shpejt do te te kapim nga bolet e do te ti presim.

 2. Albani says:

  N e qofte se vertetetohet autoresia,sepse mund te jete dhe akt nazistesh per te justifikuar veprimet e tyre.

 3. Peco says:

  Ky eshte treguesi me i qarte i ndryshimit midis dy boteve, i qyteterimit dhe barbarise. Te vrasesh nje engjell te tille? Dhe autori te vazhdoj te rroj? Jo! Europa duhet ti therrase mendjes per nevojen e te pakten perdorimit selektiv te denimit me vdekje.

  1. preshevali says:

   Talebani Janullës trurrudhuri flet për qytetërim,
   kur nuk di, shko varu kafshë e egër.
   Psikopat si ti ka gjithkah dhe se nuk kan komb os fe por të gjith janë të njejtë.

   Nëse ta rrok truri gjermanishten, ja vetëm një rastë dhe të shohësh se sa idiot dhe debil je.

   http://www.blick.ch/suche/?q=rupperswil

   1. KATHARSIS says:

    edhe ti soji sulltan fatiut je ,qe vrau me qindra-mije arber ne keto troje,ju therret gjaku osman.koha vonon por nuk harron.

 4. Albanistan em i dashtun says:

  Sunit Afghan, burazer I Sunit Shqipfoles

 5. Qifi says:

  Muslimanet duhen debuar nga evropa pasi te kastrohen. Kjo eshte tmerr edhe te vjen ne shtepi eshe te perdhunon edhe te vret. Te gjithe mutlimanet njelloj jane rrace e keqe

 6. alb sapun says:

  i njejti akt ka ndodhur ne suedi para disa muajsh ku nje afgan pasi kishte perdhunuar nje 17 vjecare me pas e kishte mbytur dhe mbi trupin e te ndjeres e kishte mbuluar me pllaka merrmeri,nqs evropa nuk zgjohet nga barbaret musliman atehere do jete teper vone

 7. Anton Guri says:

  Ta vritesh një njeri Engel që kohën e lirë shkon vullnetarisht ti ndihmoj pikërisht këtyre fëlliqësirave është diçka që së kap truri.
  Shumica e popujve myslimanë në Gjermani edhe pas gjeneratës se tret prapëseprapë nuk e flasin mir gjermanishten, kjo tregon për prapambeturin e tyre.
  Po ashtu shumica e myslimanëve në Gjermani ose jetojnë nga ndihma sociale (Hartz IV) ose marrin pjesërisht ndihma sociale (JobCenter,Wohngeld, kinderzuschag).
  Qdo mysliman pos shqiptarëve nëse e pyet se çfarë lidhje me gjak ka më gruan, thotë e kam qik axha halle apo tezë, kjo tregon çfarë janë.
  Sa popull pa fat që mbetem shumica mysliman.

 8. mirel says:

  Ende e dyshimte. Megjithate asgje nuk perjashtohet.
  Pyetja eshte qe DNA e saj mu d te ishte gjetur ne te brendshmet ose pantallonat e tij.
  Ose DNA e tij ne trupin e saj.
  Keto duhet te ishin prova te forta.
  Pavaresisht kush e ka vrare ka qene komplet i pandjeshem. Qellimisht? Nuk i dihet

 9. maximus says:

  kesaj engjelleje te vogel i urroj te prehet e qete ne parajse, por kjo vajze e pesoi per gabimet qe bene te mbedhenjte e vendit te saj, qe hapen dyert e shtepise se tyre per barbaret dhe kafshet me dy kembe, bythezinjte e arabise , afrikes dhe azise, kultura e te cileve nuk perputhet aspak me kulturen e gjermaneve,

 10. kreator says:

  Urgjentisht te hapen furrat. Sapun rraca e ndyre islamike .pa asnje perjashtim.

 11. "horri i bulevardit" says:

  eh ai daja, prandaj i hapi krematoriumet, se e dinte rracen e flliqte qe martohen me kusherirat e para, por vete e kane fajin gjermanet qe i hapen dyert rraces se ndyre arabe, vijene era perc edh kur i ke prane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *