“Po s’keni ko*** t’i mbani gratë, të paktën përdorni trurin, ose mos u martoni fare”

perdhunimiDy ngjarje e rënda në Fier dhe Korçë kanë shkaktuar tronditje dhe irritim të madh në shoqëri.

Gazetari Edmond Arizaj shkruan se nuk ka logjikë, t’i shpjegojë këto krime të tmerrshme.

Mos te guxoje askush te thote “kafsherore” per veprime njerezore.

Cila kafshe mbyt dy femijet e saj duke i pare ne sy e duke ua degjuar klithmat?!

Kujt tja nxjerresh dufin kete radhe?!

Ai burrec, s’paska qene as burre e as baba…

Njeri. trim mbi trima, e zhvesh gruan dhe e hedh nga dritarja, ta “turperoje” edhe te vdekur.

Tjetri per ta bere gruan qe i iku fajtore, vret femijet, me te pafajshmit ne cfaredo te kete ndodhur…

Ore, po s’keni koqe ti mbani grate, te pakten perdorni trurin.

E po nuk i keni te dyja, mos u martoni.

Nuk kane faj grate, aq me pak femijet…”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Po s’keni ko*** t’i mbani gratë, të paktën përdorni trurin, ose mos u martoni fare””

 1. rob i zotit says:

  or gazetar ko**, qe ketu ka probleme sociale te medha kete nuk e vure re ti ???.
  Ky nuk eshte problem burrash apo grash. Nese burrat shprehin dhune fizike, grate kane forma te tjera po aq te dhimbshme.
  Te dy palet jane te dreqosur dhe viktimat jane te gjithe si burrat dhe grate.
  pastaj shiko gruan tende se mos na del dhe ti nje dite ne lajme

 2. Rrushi says:

  Edmind Jam shuuuume dakort me ty. Ata jane meshkuj pa k…e.

 3. Turi says:

  Gazetar, po spate koqe, perdor trurin , behu pederast!
  meso shqip njehere o injorant se ketu u katandisem nga perdorimi i trurit!!!
  eshte e logjikshme te vjedhesh, korruptosh, manipulosh, te futesh fjale te reja ne gjuhne shqipe
  te behesh gazetar sepse ke mik etj!!!

 4. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  THRRJE PUBLIKE gjithe femrave sunite[per ato kristiane eshte e pafalshme,madje krim] : MOS U MARTONI ME SUNITE OR SHIITE,LERINI GJAXORET TI ”BIEN” SUMES[sport ki i nisur nga Mohamedi] !
  Keta gjaxore jane varrmihesit e femres,shoqerise,njerzimit lloji i kafshes!
  Qysh femije femrat ne familjet muslimone rrihen,maltrajtohen nga vet prinderit,madje shkerdhehen me zor prej axhave,kusherinjeve te 1,2,3…….deri ke i 7-ti!
  Pas martse[90% me dhune pa dashur] Hasani mund te te dhunoi,perdhunoi,vrase etj……………
  Pra,thirrja nuk u duhet bere gyzeleve Mohamedit sepse ata nuk ndryshojne[pasi e kane ne DNA cmendurine dhe extremin cnjerzor] por femrave mslimone nese enderrojne nje jete te lumtur e jete te gjate e jo dhune e vdekje nga dora gjaxore sunite…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *