Pushime në Hënë? Ja kur do jetë e mundur dhe sa do kushtojnë

Duket diçka e pabesueshme por mund të shndërrohet në realitet.

Brenda një dekade njerëzit mund të kryejnë udhëtime në Hënë, në vend të pushimeve të zakonshme.

Është miliarderi Naveen Jain që e bën të ditur diçka të tilla.

Ai ka themeluar kompaninë “Hëna Ekspres” që do të realizojë udhëtimet në Hënë.

Jain thotë se testimet do të nisin në 2017 ndërsa dërgimi i turistëve mund të ndodhë deri në vitin 2026.

Nëse plani i tij realizohet, bileta për person do të kushtojë 10 mijë dollarë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-54-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a1-54.jpg","attachment_id":"592961"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-55-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a2-55.jpg","attachment_id":"592962"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-56-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/a3-56.jpg","attachment_id":"592963"}]

1 komente në “Pushime në Hënë? Ja kur do jetë e mundur dhe sa do kushtojnë”

  1. apostulli says:

    merrini dhe coni shqiptaret atje n hen qe te pshtoj planeti tok.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *