“Samaras kërkon të stigmatizojë Shqipërinë e Ramën, Gjermania i kujton Greqisë falimentimin. Berisha e korrupsioni, të bashkuar me Athinën”

samarasNga Spartak Ngjela

Ish- kryeministri grek Samaras, kërkon të stigmatizojë Shqipërinë dhe Ramën, kurse ministri i Financave të Gjermanisë Volgang Shojble, i kujton Greqisë falimentimin e saj të shpejtë.

l.

“Na kërcënon Shqipëria dhe Rama”, tha dje Samaras duke nënkuptuar forcën greke përballë kërkesës së Shqipërisë për genocidin grek kundër çamëve.

Por gjithmënë historitë e padrejtësive të pushtuesëve kanë qenë identike nga forma, kjo është arsyeja që edhe Milosheviçi, kur Shqipëria ngriti zërin për të drejtar e kosovarëve në Kosovën e pushtuar, tha: “Jugosllavia e merr Shqipërinë me shoqatën e gjyetarëve”. Por ja që ishin shqiptarët që fituan Kosovën e pushtuar me Apashët amerikanë.

Por, sot, ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu, për të drejtat e shkeluara të shqiptarëve nga korrupsioni vendas, foli fare hapur.

Rjedhat historike kundër padrejtësive, kur fillojnë, përfundojnë në eliminimin e drejtësisë së shkelur. Sipas kësaj aksiome, sigurisht që do të jenë shqiptarët që do të fitojnë të drejtat edhe kundrejt korrupsionit shtetëror në Shqipëri, edhe për Çamërinë, dhe jo ushtritë pa para të Samarasit.

ll.

Po ke parë ti që Berisha dhe korrupsioni janë bashkuar me Athinën. Sigurisht: si Ahmet Zogu në vitin 1924 kur shkoi në Beograd. Por, tani edhe Samarasi, edhe Saliu e dinë që janë dy aleatë e mëdhenj të Shqipërise: USA dhe Gjermania që drejtojnë procesin kundër padrejtësive në Shqipëri.

Dhe grekët e dinë gjithashtu që Saliu është një nga kolonat e padrejtësisë në Shqipëri. E shihni si bashkohet padrejtësia antishqiptare me pushtimet territoriale që i janë bërë Shqipërisë?

Kot e kanë, dhe fare kot: politika perëndimore do aleancë me të gjithë botën shqiptare në Ballkan – domethënë me Shqipërinë territoriale. Dhe ministri gjerman, Shojbe, i kujtoi Greqisë sot që borxhi i saj kundrejt Berlinit është 350 miliardë Euro.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në ““Samaras kërkon të stigmatizojë Shqipërinë e Ramën, Gjermania i kujton Greqisë falimentimin. Berisha e korrupsioni, të bashkuar me Athinën””

 1. Beni says:

  Good bless people like you avocat……and let the motherfuckers to bark.

 2. Alban Hamzai says:

  Ti Ngjela,kufome e komunizmit ,nuk ke lexuar asnje resht nga ato qe tha ministry I jashtem gjerman ne Athine .Gjermania I ka borxh Greqise mbi 300 miliarde euro ,por ti duke thithur ate puro me droge nuk kupton asgje. Nga ana tjeter po te kujtoj nje gje :Ezra Paud ka thene:”Skllav eshte ai qe shpreson se do ta clirojne te tjeret”. Pra edhe ti ,ne te gjitha gjerat qe shkruan,vetem nje gje thua: do na ndihmojne aleatet tane euroamerikane… .Pra pret te na clirojne te tjeret nga islamo-komunizmi qe e ka zene per fyti Shqiperine e droges,krimit ,prostitucionit ,vrasjeve e vetevrasjeve ,xhungles se prones ,pa arsim e shendetesi ,me deputete kriminele e me tetevjecare me diploma universiteti , parti qe financohen nga droga e islamizmi .Dhe ti kufome komuniste leh qe te kujtohet qe dikush te te hedhe nje kocke ,plase per pak pushtet ,prandaj ja ben ham ham .Por kufoma mbetet kufome ,sado droge te thithe per tu ngjallur pak . por per keto qe shkruan nga disa parti droge-islamike do te maresh ndonje rryshfet per te blere tjeter puro ,qe pasi ta thithesh tja besh prape ham ham . Ju lutem botoni komentin tim!

  1. Ben Dibrani says:

   Qenka ringjallur kufoma e Hamza Kastriotit dhe po llomotit. Greket i kane marre ato territore me ndihmen e Perendimit dhe pa ndihmen e tyre do t’i leshojne, nuk ka nevoje te luftoje Shqiperia, sa per pjesen tjeter duket qarte qe je nje nga lehesit e Saliut, zaten halli i madh ju bashkon me Greket edhe kunder Shqiperise. Je nje pleh dhe anti-shqiptar.

 3. grameno says:

  Po e degjoja sot me vemendje ministrin e financave te shtetit gjerman,Wolfgang Scheuble,pikerisht keto fjale i tha punoni ne reforma jeni buze rreshqitjes,kshtu e tha pike per pike,keta vemje kercenojne,me ngjane si ajo gjedhja kur i heqet koka qe shqelmen e fundit edhe pse kot e ka mete rrufeshem.

 4. dash says:

  Ore “Alban h”Po paske qene i pa cipe se pa shtylle kurizore je, thua ofeza dhe genjeshtra Duke e ditur qe Po genjen…vazhdo keshtu se e ke “mire” …ne kemi shume difekte Po si kemi bere keq njeriu,me shume i bejme dem vetes..(si puna jote)…

 5. kodrasadikitk says:

  Befasi qe e paske emrin Alban por e paske hanger kokrren prej 300 euro qe ti falka Greqija o i gjore ! E deshe ose jo ti e Greqija jote artificiale qe u be shtet nga shqiptaret qe e bene luften dhe qliruan Greqine dhe u prene ne bese e sote po sorrollaten e jan bere lojal ndaj nenshtrimit e modes ose m… greke.Po shoku ken e mbron dhe e paguan EU .Greqise ju dhane mbi 300 miliarde euro por nji shtet si Greqija e ish JU famkeqe skan kurre perspektive sepse kur pakica e sundon shumicen kjo nuk shkon dhe nji dite do te pelcet e do te shperbehet kjo krijese.Dikure kur u be Greqija u caktua nji gjerman per ta udhheqe Greqine i cili tha po ketu te gjithe qenkan Shqipetare pse u mundova ta mesoj kete gjuhe qe sflitet fare nga populli.Ndoshta e ka kuptuar dhe eshte penduar Gjermanija mike e demokratike se me kete popull artificial e te pacipe dhe jo falenderues ska nere dhe i kerkon borgjin dhe njashtu i kerkon ketij shteti ta zhvilloj lirine e demokracine dhe ligjet e EU prej te cilave Greqija eshte large si nata me diten….

 6. nord.al says:

  Alban Hamzai, alias Sali Berisha, tek greket mbaji shpresat ti se do te shpetosh.

 7. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  me [email protected]@r se ky rob nuk do kete ne Shqiperi,mgjs suniteve u ben mire pasi automasturbohen……………

 8. Lennard says:

  Avokat je bere zedhenes i bekuar per Shqiptaret .Qofsh i bekuar .Vazhdo analizat e sakta qe na kane ngjallur shpresen qe SHQIPERIA do te behet.Dhe FUNDI per tradhetaret ,hajdutet ,shperdoruesit eshte i aferte.Rrofsh Avcokat.

 9. himara says:

  More keto deklarata i morem vesh ,por si do shkoj halli me PD e himares , se greku thote une borxhe kam, por kalane po ja u marr nga brenda ,derisa Shqiperia te kete antishqipetare si Saliu .

 10. Fredi says:

  Saliu ka qene, eshte dhe do te jete tradhtar i Shqiperise

 11. Une jam i biri sheqere kurves,se baba nuk dihet says:

  Po nuk vdiq i biri sheqere kurves , nuk cohet drejtesia ne shqiperi.Kush do ta vras sali serbin?

 12. Emigranti says:

  Kudo ne bote, denohen edhe mbse 50 vjetesh personat qe kane kryer krime kunder njerzimit, vjedhje dhe vepra penale te ndryshme. Kure dote vije ajo dite ti shohim , Sali sulltanin me shkedhate berishen nene hetime dhe mbrapa hekurave. Drejetesia vonone, pore sarone.

 13. Nik says:

  O turkofag, te qifsha Greqine ty me keto emra qe ve jo Alban, jo Hamza….330 miljarde euro kokerr me kokerr do paguani more pushta mos tju genjej mendja…Shko dhe ti me teteme dhe paguani ndonje Kacidhe se dhe ju jeni pjese e grabitjes qe i keni bere Europes….nuk keni per ta ngritur koken as per 100 vite…Gjermania ju krijoi si shtet me Otonajo do tju renoje…jeni race e poshter bastrade…Avokati ato qe thote I ka .e se te verteta….JeNiku shtet kurve dhe ti me teteme jeni pjese e kurvllikut…

 14. Me sqepar kokes se Janulles. says:

  Opopopopo ky gjermani po u del cdo dite ne enderr gayreekeve…si Erdogani

 15. SUZANA LILE says:

  C MUND TE BEJME NE QE PER HERE E MOT GRINDEMI ME NJERI TJETRIN NDAHEMI NE 100 FE , NUK BASHKEPUNOJME PER NJE ATDHE ME TE MIRE . JEMI SHPERNDARE NE TE GJITJHA SKAJET E GLOBIT PER TE JETUAR SE ATY NA KANE PUSHTUAR TE GJITHA LIGESITE E POLITIKANEVE QE GJATE TE GJITHA KOHEVE E KANE SHITUR VENDIN SIKUR TA KISHIN BACEN E TYRE. . . E SHUME TE TJRA SIC I THONE FJALES HA BUKEN E TURKUT E BEN DUVAN E KAURIT . . . KETE BRI BERISHA ME SHOKE. KETE BEN PANAJOT BARKA ME SHOKE. . .KETE BEJME NE ME KOMENTE . DUKE SHPREHUR MLLEF . . KUSH DO TI DALE ZOT ATIJ VENDI ; ; ; ; ;NE JEMI SHQIPTARE E TE GJITHE BASHKE LE TE VEME NGA NJE GUR QE AI VEND TE BEHET .AI ESHTE ATDHEU YNE. E NDER KOHERA ATDHEDASHESIT E KANE MBROJTUR ME GJAK ATE DETYRE KEMI TE GJITHE. LE TE BASHKOHEMI . PA GRINDJE E LIGESIRA PA U SHITUR PER 5 LEKE TE ASNJE GJITON . ATDHEU ESHTE I SHENJTE ! ! !

 16. berti says:

  Te dalin ketu tani te flasin antikombetari bastardi tgfs ,se grekerit bejne qejf me parate e gjermaneve

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

   O beqir,st’arxidia mas se c’thone SS-et gjermane dhe sunitet apo shiitet shqipfoles………ouzo,bouzouki kai kalo mouni,kjo eshte jeta jone!

   https://www.youtube.com/watch?v=kOZQN6T2H2c

   1. kodrasadikitk says:

    PO e pame pune jevgjesh pa cipe e pa ftyre edhe te hollat qe po ju paguajn juve lahperave nga 300 E jan te Gjermanit e te cila do tju ngelin ne fyte…

 17. Strong says:

  SHQIPTARET, ARMIKUN ME TE RREZIKSHEM E KANE PATUR DHE E KANE BRENDA VENDIT, PER FAT TE KEQ SHQIPTARI MBETET ARMIKU ME I EGER I SHQIPTAREVE! KOT I BINI “SAMARIT”, NUK KENI C´TI BENI GOMARIT. MENDONI, ASNJEHERE NUK I KEMI BERE ZULLUM KUJT, VETEM VETES DHE VENDIT TONE. TAMAM SI KANCERI QE HA TRUPINE VET DERISA E CON SHPERFYTYRUAR NE VARR!

 18. Xhafer says:

  Kur tè vrasin sali berishen shqipera do tè clirohet. .kur do tè vij kjo dite e bekuar

 19. Musledin Glina says:

  Bravo Advukat,fatkeqesia e Shqiperise eshte se nuk ka shume Advukate si ju. Ju ini i detyruar te punoni Nat e Dite qe populli Shqiptar te shikoje pak DRITE.

Lini një Përgjigje te Emigranti Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *