VIDEO e NASA-s: Vrima e zezë gjigande “gëlltit” galaksinë

nasaKjo video është publikuar ditën e sotme nga NASA.

Në të shihet një grumbull i madh yjesh i quajtur NGC 4696 që është 150 milionë vite dritë larg Tokës.

Galaksia është e përbërë nga yje, pluhur dhe gaz.

Kjo gjë e ndalon galaksinë  të formësohet dhe shkaktohen nga një vrimë e zezë.

Sipas NASA-s, kjo vrimë e zezë po gëlltit dita-ditës galaksinë.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “VIDEO e NASA-s: Vrima e zezë gjigande “gëlltit” galaksinë”

 1. shvejk says:

  Galaktike i themi ne Shqip.

  1. Albani says:

   I ka infektuar Greqishtja,gazetaret e “Kristalit”.

 2. mirel says:

  Lifestyle tipik i galaksive

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *