Erjon Braçe akuzon Dukën: Ka vendosur fituesin e kampionatit!

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe ka akuzuar sërish hapur kreun e FSHF-së Armand Duka.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Braçe akuzon FSHF-në se është vënë e gjitha në dispozicion të Skëndërbeut që të dalë sërish kampion.

Braçe ka marrë shkas për arbitrimin skandaloz që u bë në ndeshjen e sotme mes Partizanit dhe Kukësit ku gjyqtari i takimit i anuloi një gol të rregullt Partizanit./f.b

Postimi i plotë i Erjon Braçes

“AI” KA VENDOSUR SERISH;
KUSH NUK DUHET TE FITOJE KAMPIONATIN,
KUSH DUHET TE “GAROJE” PER KAMPIONATIN-MBASE DERI NE JAVEN E FUNDIT, FILM I PARE,
KUSH DUHET TE DALE NGA SUPERLIGA,
KUSH DUHET TE HYJE NE SUPERLIGE!

Farsa po merr trajte, ndeshje pas ndeshjeje!

Poooo e vertete;
Partizanit sot i munguan golat e Bardhit, Viles, Ibraimit, Trashit, Ekubanit,
madje i munguan edhe golat e Alban Hoxhes-analize kjo e bere nga ish kapiteni i Skenderbeut, ish kapiteni i Tiranes, per ndeshjen e sotme te Partizanit.

Por,
NE REZULTATIN E MESIPERM,
MUNGON VETEM NJE GOL-GOLI I EKUBAN,
I RREGULLT PA ASNJE DYSHIM POR I ANULLUAR ME QETESI,
KOPETENCE, AUTORITET DHE
SIPAS PLANIT NGA ARBITRI LORENC JEMINI!

Kjo eshte e verteta dhe e verteta flet per farse!

Nje farse qe po konsumohet jave pas jave dhe,
denon vetem Partizanin.
Kerkend tjeter!

Ne 13 jave,
Partizani nuk ka marre nje penallti te vetme, nje te tille.
Per te kuptuar farsen, merrni penalltine e fundit te SKENDERBEUT,
kete te fundit fare ne Shkoder dhe krahasojeni me te pakten dy te tilla sot,
vetem sot, ne pak minuta.
Dallimi eshte i madh dhe ne dem te Partizanit!

Analistet e FSHF,
po i cudit shume fakti qe Skenderbeu ka shenuar vec 13 gola ne 14 ndeshje dhe eshte ne krye!
Por habia e tyre e ka nje pergjigje:
ndalimin e kujtdo te fitoje kur le pike Skenderbeu;
analizoini ndeshjet dhe do shihni qe e verteta eshte keshtu dhe tregon farsen.

Analistet e FSHF,
po i cudit fakti qe Kuksi nuk ka asnje humbje, i njohin meriten per kete.
Po edhe une po ja njoh meriten,
por sot me ate gol nuk do ishte keshtu,
do ishte i humbur dhe i mundur per here te pare.
Edhe kjo eshte e vertete.

Deri tani,
FSHF i dogji dy arbitra ne sherbim te FARSES!
I pari qe Jorgji, i pare ne ndeshjet e PARTIZANIT dhe
i sterpare ne ndeshjet e SKENDERBEUT.
I dyti eshte Jemini!
Tu them nje te vertete;
Sapo e pashe sot ne fushe, une e parashikova rezultatin-BARAZIM!
Ma kujtoi secili qe kisha prane ne fund te ndeshjes.

Gara po rrenohet, sic ju kisha thene.
“AI” KA VENDOSUR SERISH;
KUSH NUK DUHET TE FITOJE KAMPIONATIN,
KUSH DUHET TE “GAROJE” PER KAMPIONATIN-MBASE DERI NE JAVEN E FUNDIT, FILM I PARE,
KUSH DUHET TE DALE NGA SUPERLIGA,
KUSH DUHET TE HYJE NE SUPERLIGE!

Bashke me garen,
po largohen njerezit, bashke me ta reklama, financimet, buxhetet, ekonomia e futbollit.

Sepse nuk beson me kush ne kete gare! Ska perse te paguaje per te.
Ky eshte krim!

vo: kujt nga FSHF do marre persiper te thote ndryshe, po i bej apel te me tregoje nje rast sic te sotmit ne dem te Skenderbeut dhe, Kukesit me pas.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Erjon Braçe akuzon Dukën: Ka vendosur fituesin e kampionatit!”

  1. Ilir Traja says:

    O Erjon Brace po pse nuk e sjell gruan dhe mamin tend te luaje me ne, jo me Meten, po deshe o mor by…?

  2. ton says:

    O Erion Brace, je bere si tek ajo shprehja: fshati digjet e ku…rva krihet… je bere shume bajat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *