Koço Kokëdhima: Nuk iki nga PS, populli do ngrihet dhe s’ka fuqi që e ndalon

kocoKoço Kokëdhima thotë se nuk ka ndërmend të largohet nga Partia Socialiste, ndërsa paralajmëron Ramën për ngritjen e popullit kundër tij.

Askush nuk mund tё na pengojё. Nuk do tё ikim askund. Jemi nё tё drejtёn tonё.

Kryetarёt e partive nuk janё pronarёt e Shqipёrisё. Nuk janё as pronarёt e partive.

Populli ёshtё i lodhur e i raskapitur vёrtet, por kur ai dhe rinia e tij vendos tё ngrihet pёr tё drejtat e veta, s’ka fuqi qё e ndalon”, ka thënë Kokëdhima.

“Shumё njerёz mё pyesin ngado qё shkoj se si do mundemi t’i realizojmё ndryshimet e dёshiruara pa mbёshtetjen e drejtuesve tё partisё.

Unё jam i bindur se tё gjithё socialistёt i duan kёto ndryshime tё patundura te njerёzit dhe socialistёt e thjeshtё tё bazёs.

Kam besim tё patundur te rinia nё pёrgjithёsi dhe te rinia universitare nё veçanti”, thotë ai.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Koço Kokëdhima: Nuk iki nga PS, populli do ngrihet dhe s’ka fuqi që e ndalon”

  1. tonini says:

    Mos u merzit se dicka do beje populli dhe per ty,se dhe ti je ne hall te madh se populli po vuan dhe ti do ta nxjerresh ne selamet,jepi se dicka do besh dhe ti po te ndigjoje njeri.

  2. Koco says:

    Mendoj se zoti Kokedhima eshte njeri me kapacitete intelektuale dhe aftesi te deshmuara si njeriu i sukseseshem , d . m . th nje ” Tramp” shqiptar i cili Politiken a Partine nuk e shikon si nje strofull te rehateshme e te ngrohte , nje furik ku pjell veze e nxjerzoga edhe Pula edhe Gjeli mjafton te mos ju prishish humorin dhe veshet disa Megallomaneve cilit do qofshin ata , Zoti Koco Koke dhima i duhet me shume se shume kush ketij populli dhe asaj kupole shpesh here te pa pergjegjeshme , te pa aftesh , satelite e servilash e shpesh ” Turi Derrash ” qe nuk i vlejne e sherbejne askujt , vecese menderes se tyre dhe djallit vet . Me duket shume dinjitoz , bindes dhe i vertete , qendrimi i zotit Koco ndaj P D I U e Gjysma gjelit Kryetarit apo bashke kryetarit Shpetim Idrizit me Gjysmen Kryetarit tjeter te pozicjonuar me Shqupin e Berishistet e Mercenaret e saj . si qenka dhe u lejoka kjo pa fytyresi e dy fytyresi se Cameve edhe ne Politike . Zoti Ramë krahas shume vlerave dhe punerave te mira e te medha qe ka bere e po ben , duhet te shkulen ” veshet ” sa nuk eshte von , per kete Lajthitje shume te pa faleshme dhe me pasoja shume te renda ne politike berjen e P.S per afrimin e qendrimin”Hipokrit ” te dashurise te shtirur ndaj nje klike te Partise se Cameve , duke ndikuar negativisht ne miqesine e dy popujve si dhe demtimin e interesin e 7-800000 qind mije shqiptareve qe punojne atje , dhe e ne keto zgjedhje ata do duhet te votojne kundra P S e cila nukperfaqeson interesat e tyre dhe familjeve ne Shqiperi , por llogjikisht do mbeshtetin me voten e tyre L S I e zotin Meta me shume te drejte . prandaj Zoti Rama duhet te mos beje Gjel kokoshin e vetem qe kendon e degjohet ne ate plehrishten e qymezin e perngjashem ne keto probleme e zgjidhje , si ajo Strofulla e Shqupit me nje ndryshim jo Berishish , por Ramoviç e Turkoshak i ndyre .Komuniteti i eksodit Cam rreth 3000 mije u nenshkua sipasligjeve te shtetit grek se u pozicjonua me Okupatoret jo me Fitimtaret e luftes se dyte boterore dhe qe ne teres perbejne i 30000 mije shtetas , jane treguar mos mirnjohes edhe ndaj shqiptareve te Shqiperise te cilet i trajtoj me pune , strehim , toke .dhe realisht pronat e pretenduara i takojne shtetit Shqiptar dhe gjithe Shqiptareve . Perse ? sepse Shtete Shqiptar i trajtoj njeherazi ?! tashti perseri keta duhan te konfliktuohet Shqiperia dhe as duan te dine per Politike berjen dhe interesat e vendit , mbasi tashti do lujne dhe demtojne interesat e shqiptareve ne emigracion , duke kerkuat te na armiqesojne me fqinjin tone mijera vjecar jugor ,kjo ceshtje duht te shqyrohet e zgjidhet me ligjesi , qetesi e ne kohen e duhur . Turp i Zotit me keto lloj qeverisie te “Ideuar ” te stisurash te priteshme me ” Tre Bashkë Kryetare ” ?!e cila krijon shume nervozizem , injorim , arogance e idiotesi Politike berese . ku me siguri nga kjo ” betejë ” do dalin Fitues L S I , P . D . Nj , e Minoriteti Grek , dhe te humbur do dalin Emigrantet Shqiptare , P. S ?! Mirnjohje per perballjen e zotit Kokedhima me kupolen e P S tashme te kethyer ne klike renegatesh , te cilet bejne te pergjumurit efjetshin te madhin ne se nuk reagojne ne menyre Objektive . Turp nje Parti e tere meret me nenshkimin e nje Personaliteti e Qytetari i cili kerkon dhe evokon vizjonin per Ndryshimin! Perse duhet te tremben e presin kokat e ketyre qe kan zgjedhur ti bejne publike alternativat ndryshe dhe qe kerkojne qe me kete gjuhe te ” Helmatisur ” per disa , te sherbeje e te sherojne plaget e kesaj shoqerie .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *