Pas BE, Berisha sulmon ambasadorin e OSBE: Në krah të Ramës për “pseudostudimin” se shqiptarët duan Enver Hoxhën

berisha-ne-kuvend-21_1481029289-9397010Ish-kryeministri, ndonëse ka marrë “shuplakën” e fortë të ambasadorit amerikan Donald Lu për sulmin që i bëri ambasadores së BE Vlahutin në lidhje me “përkthimin” e Vettingut, nuk është ndalur në sulmet e tij kundër partnerëve tanë ndërkombëtarë.

Këtë herë ai ka sulmuar ambasadorin e OSBE në Tiranë.

Ditën e djeshme u bë publik një studim se një pjesë e madhe e shqiptarëve janë shprehur se komunizmi ka qenë ide e mirë, por i zbatuar keq.

Në lidhje me këtë studim reagon edhe ish- kryeministri Sali Berisha duke u shprehur se ky manipulim është bërë nga Edi Rama për atin e tij shpirtëror, Enver Hoxha.

Por sipas Berishës për fat të keq mbështetet edhe nga kreu i OSBE-së në Tiranë.

Postimi i ish-kryeministrit në rrjetin social:

Pollet e Edvinit per atin e tij shpirteror, nje manipulim i turpshem i realitetit!

Te dashur miq, dje, nje e ashtuquajtur kompani studimi te opinioneve, e lidhur historikisht koke e xhep me Edvinin, nxorri se shqiptaret ne mase te madhe paskan nje simpati apo mendim pozitiv per Enver Hoxhen, diktatorin me mizor, me barbar te Europes se Pasluftes se Dyte Boterore.

Ne ekspozene e ketij trillimi te paskrupullt, te bere me qellim nga Edi Rama, per fat te keq asistonte si per ta bere me te besueshem dhe ambasadori i OSBE Brochard.

Me kete rast ju rikujtoj shqiptareve se ne pranveren e vitit 1991, lidere

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Pas BE, Berisha sulmon ambasadorin e OSBE: Në krah të Ramës për “pseudostudimin” se shqiptarët duan Enver Hoxhën”

 1. I drejti says:

  Ti Salush mund te shash Enverin por krimet e tua nuk krahasohen me te tijat. Gjate viteve ne pushtet ke futur ne dhe me shume njerez se sa diktatura per 45 vjet. Ke vjedhur Shqiperine me te dy duart ashtu si askush me pare. Diktatura ishte e eger por kerkush nuk vodhi dhe nuk mori gje me vehte. Shkaterrove territorin ne ate fare feje qe nuk ka burre nene ta sistemoje ate. Bere lesh e li pronat e shqiptareve dhe akoma dhe sot njerezit vriten nga paudhesite e tua. Ti Salush ke bere shume me teper krime se diktatura, prandaj qepe gojen dhe prit arrestimin me vendosjen e drejtesise ne kete vend.

 2. Lida Al says:

  Po Sali, e duam Enverin se te urrejme ty per te gjitha ato te keqia e fatkeqesi qe i ke shkaktuar e shkakton cdo dite ketij vendi, qe nuk krahasohen me te keqiat e Enverit.

 3. Lida Al says:

  Po Sali, e duam Enverin se te urrejme ty per te gjitha ato te keqia e fatkeqesi qe i ke shkaktuar e shkakton cdo dite ketij vendi, qe nuk krahasohen me te keqiat e Enverit.

  Ju lutem botojeni komentin tim, mos e censuroni si zakonisht

 4. Ardi says:

  Enverit ti vini anes ju b,, q,,, e politikes shqiptare,, pa perjashtim,, majtas dhe djathtas , se jeni te gjithe kurva,,Ai ishte burre shteti,,

 5. alohade says:

  Z. Berisha , ne mos sot,neser, drejtesia do te vendoset ne kete
  truall qe quhet Shqiperi dhe juve ,si tradhetar,vrases dhe hajn
  do te terhiqni gjithe urrejtjen e ketij populli . Per malin me kri-
  me qe rendon mbi ty ,te pret denimi maksimal ,kapital ,jo nga
  Zoti por nga robi ! Cili do te jete robi ? Nje Avni Rustem i shek.
  21 ?! . Pasurine e grabitur nuk do ta gezosh as Ti dhe as klani
  Yt !as dinastia jote !!!

 6. Tu u plak tu u lexhinu says:

  Ky palla tu u plak tu u lexhinu, thoshin plakat.
  Gjynah qe ka shku per lesh. Ne fakt nuk eshte gjynah se e meriton. Kam qef ta shikoj te perfundoj neper kryqezime duke lypur pare. Ka per ti ndodh. Sa ta arrestojne me gjithe te birin e te bijen. Po e kruan shume me perendimin dhe ata kane durim. Presin. Nuk nxitohen. Do ta bejne shembull.
  Qenit kur i vjen ngordhja, shkon e pshurr ne dere te xhamise.

 7. undefined says:

  Me diktator nga ty nuk ka o rop qir . Po ti doktor i enverit ishe kurve. Po te vjen fundi si ty ashtu e familjes tende

 8. ToniTR says:

  Shume gabim! Ati i vetem shpirteror i Shqiptareve je ti o Sali! Per pak do behesh dhe i Grekeve! Tregojua vendin pucisteve nderkombetar.

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Diktatori mizor e barbar te vriste skutave e naten.. Ti me Shikun e Garden e Shqiperise te vrisje ne mes te dites dhe sy te publikut.. Ti je nje vrases..

 10. Bardhi Tolabi says:

  O Sali o lumezi,i shkalluar dhe i mbaruar…
  Po kur ti mburr,e i ben monument tradhetarit te Kombit,shitesit te territorit Kombetar si mallin e babajt te tij,Katilin dhe injorantin Ahmet Zogolli,pa tjeter qe do kete edhe njeres dhe jo pak,te cilet bejne dhe krahasimet midis tij dhe bemave,me te mirat e te keqijat e Enver Hoxhes.Nga ky krahasim ju del se Enveri ishte ku e ku me Shqiptar,qe punoi e ndertoi pakrahasimisht me shume se Zogolli,qe injorancen e popullit 95 analfabet e beri me universitet;qe shendetsine e kohes te xherahut e zevendesoi me Prof.Dr.te mbaruar ne lindje e specializuar ne perendim sic ishe dhe ti,mosmirenjohesi i asaj periudhe;qe mbrojtjen e Atdheut e beri te sigurte e qe ishte i afte t’ju pergjigjej dhemb me dhemb pretendimeve dhe padrejtesive te fqinjeve,veriore e jugore;qe sejcili ishte i zene me pune dhe strehimin ne qytet e zgjidhte shteti etj etj…
  Demokracia eshte gjeja me e mire qe ka Bota,por behet fjale per nje demokraci jo ala Berishe.Demokracia jote,ka sjelle ne mendjen e njerezve se qenka ku e ku me e keqe se komunizmi dhe kjo eshte e keqja me e madhe qe i ke shkaktuar ketij vendi,pa lene ne harrese te keqijat e tjera jo pak te ndeshkueshme…
  Per keto te dhena te polleve,nuk ti ka fajet BE-ja dhe te derguarit e saj ne Shqiperi,por fajet duhet ti kerkosh tek vetja dhe nje dite do te japesh llogari per keto…

  1. nelo says:

   Shum shpejt e me rrallen dhe ti

 11. Lpl. says:

  Nuk jam Shqiptare une se nuk e fua Enverin dhe diktaturen e tije .Ky eshte elektorati socjalist qe mban peng zhvillimin kulturore te vendit , turp i madh sa i mbrapambetur eshte ai popull qe ka zene vend ne te ideologjia Marksiste dhe smund ta zevendesoje me nje kulture humane Evropjane , ska aftesi individuale qe ta beje kete eshte shume i pa zhvilluar per kete arsy e ka pllakos kriza shoqerore dhe i udheheqe instikti ne jeten e tyre kete e tregon ky sondazh ku japin pergjigje instiktive te pa aesytuar , depresjon i thelle shoqerore .Kete e tregon Angazhimi masiv ne koltivimin e driges vrasjet vjelljet krimi familjare e shume te tjera . Ai qe gezohet per keto shufra eshte duke kaluar vete krize te cilen pastaj e injekton nepermjet medjave dhe organeve qeveritare me indivud te veqante ne popull se keshtu sundohet me lehte kur shoqeria eshte ne depresjon .Turp per ata qe gezohen .

 12. Alidemsi vjeter says:

  O Sali me kujtohet afro 40 vjet me pare kur ja the ENVERIT ne sy ,si komunist i devotshem qe je, se je diktatori me mizor dhe me barbar i Europs te periudhes pas luftes se dyte boterore.ENVERI qau dhe i tha Byrose : Ja njeriu i ri i Partise qe do te vazhdoje rrugen time, por ne nje rruge tjeter te “demokracise proletare”.Sa here te shihni dhe degjoni emrin e tij do te me kujtoni mua……

 13. Fatosi-kosove says:

  Eshte mese e vertet se shumica e shqiptareve me shume e duan Enver Hoxhen edhe te vdekur sesa ty sali,lulin,fazlliqin e millosheviqin te gjalle,prandaj te eshte futur tmerri ne koke dhe mendon se te gjithe atat qe nuk jane me ty jane me Ramen dhe kunder teje,kunder teje jane te gjithe kjo eshte e vertet dhe fale zotit u desh shume vite qe shqiptaret,europa dhe amerika ta kuptojne krimin tend,sepse edhe ne kohen eEnverit ti per ti hyre ne prapanice atij ke bere krimet me te qmendura qe tash ne emer te tyre kerkon dekorim dhe do ta keshe shume shpejte,veq jo nga nishani por nga “perkrahesit” e Enverit,shqiptaret,europa dhe amerika e ambasadori LU;ty ka me te dale shpirti duke thirrur emrin e Rames i cili do te mbahet gjate mend per suksesin qe arriti ne shkaterrimin tend politik e njerezor,vetingu sali vetingu.

 14. bardhi tolabi je nje cope injorant qe nuk e ke shokun ,nga emri dukesh qe je lab gjys opinge,ju qe sollet ne pushtet kriminelet komuniste -enveriste,fatkeqesine me te madhe te ketij vendi dhe populli !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *