REPLIKAT/ Qytetari: Z. Rama mos u bëj ‘Bad Boy’ por na rrit rrogën se nuk na del as për cigare. Rama: Lëre urgjent cigaren!

rama dwKryeministri Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit në faqen e tij në Faccebok, pasi postoi një video ku tregon rritjen e rrogave dhe pensioneve.

“Rritja e mëtejshme e rrogave të punonjësve të policisë një garanci në rrugën e modernizimit të vazhdueshëm të Policisë së Shtetit”, shkruan bashknjgjitur me videon Rama.

Replikat:

Qytetari: Rrisni rrogën minimale, pensionet, ndihmën sociale invalidëve. Këta s’munden të jetojnë si njerëz Policët dhe infermierët e kanë të mjaftushme rrogën e prap do vjedhin qytetarët se janë mësuar.

Rama: Ervin, mbase s’e ke mendjen kur shikon e lexon dhe s’të ve faj në gjithë këtë lumë lajmesh e dizinformimi në rrjet! Por po të informoj që pensionet po rriten dhe është e para qeveri në 25 vjet që vendos pension social; rrogat e ulëta rriten 36%; ndihma ekonomike është rritur (dy deri trefish) dhe për atë që thua, “ata prap do vjedhin”, më vjen shumë keq të të them se është e turpshme! Është e turpshme të thuash që policët apo infermierët janë të gjithë hajdutë, sepse nëse ka të tillë dhe patjetër ka, kjo nuk do të thote aspak se shumica dërrmuese që jetojnë me punën e tyre të ndershme, të fyhen në këtë farë feje! Prandaj jo kështu, Ervin, nuk shkon fare!

Qytetari: z.Rama mos u be bed boi por na e rrit edhe ne kamarierve rrogen se s’na del as per cigare.

Rama: Qeveria nuk rrit rrogat e kamariereve i dashur Elvis, por ajo çka mund te beje qeveria eshte ajo qe kemi bere: Kemi hequr taksen e sheshte dhe ti sot paguan shume me pak, dmth ne xhep te mbetet me shume, por cigaren duhet ta lesh urgjent.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “REPLIKAT/ Qytetari: Z. Rama mos u bëj ‘Bad Boy’ por na rrit rrogën se nuk na del as për cigare. Rama: Lëre urgjent cigaren!”

 1. Daniel says:

  KAMARIERI PUNON TE PRIVATI, NUK KA PUNE ME RAMEN. O TYC , PARA SE TE KOMUNIKOSH ME RAMEN ,MESO KU JETON, NE CILIN SISTEM.

 2. armiku i popullit says:

  tsingaren duhet ta lesh urgent se ta demto shnetin plako

 3. Devolliu says:

  Kryeminister garip. E ka mesu Linda te beje karshilluk me fukarane.
  Ajo firma e vajzes se Rames ka marre ndonje projekt keto kohe apo vitin tjeter se boll keto 800 000 eurot e ketij viti?

  1. Sali beqiri says:

   Vetem ju beqirat e shqupit e kini zakon te merreni me grate e femijet. Plehra

 4. Niko says:

  Ma von edhe buken lum miku se te ben obez prandaj rilindja mendon per ju, pyete meron ne e kam gabim

 5. Moni says:

  … shume mire thote Z.Rama
  … erdhet dhe zbritet me kazma dhe arme neper duar, shkaterruat cdo gje, prishet mure shkollash dhe cerdhesh, bete shtepi ku mundeshit … dhe qysh atehere bridhni neper kafene duke pire “CIGARE” gjithe diten dhe nuk doni te punoni … kete kulture prute ne qytet, prandaj ende jeni te prapambetur.

  shume mire ju pergjigjet Z.Rama qe per 3 vjet ka bere aq, aq shume p;er te rregulluar disi ate shtet “Rrumpalle” qe lodruat per 25 vjet (cerek shekull) rrjesht.

  …. shkoni dhe punoni dhe lereni drogen qe ju mesoi Saliu.

 6. populli says:

  Kurse ky duhet qe te leje kokainen urgjentisht. Thjesht nje qenie perverse.

 7. Arben Patoku says:

  Edi Rama, ne Shqiperi ka shume piktore, edhe ti je i tille, por ka nje dallim midis atyre dhe teje: Ti hape nje ekspozite ketu ne Amerike fat te cilin nuk e kane shume piktore Shqiptare, disa prej te cileve jane me te mire se ty. Kam nje pyetje per ty: me cfare pasaporte udhetove ne Amerike? Ne rast se perdore pasaporten diplomatike a mund te thuash perse perdor nje dokument shteteror per arsye private?

 8. KAMARJERI GJERMAN says:

  Z:Edi Rama::i NDERUAR, person alisht kame RESPEKT Per Ju per sa i Perkete Qeverisjes suaj ne ASPEKTIN KOMBETARE…si dhe Reformave qe keni marre..por :JO TE GJITHA I DI QEVERIA JUAJ….sikure se edhe ju VETE….
  1-Po edhe RROGA E Kamarierit apo Guxhinjerit..DUHET TE KETE NJE TARIFE…per kete DREJTOHUNI Legjislacjonit Gjermane..per te Punesuarit ne Fushen e HOTEL-GASTRONOMIE-TURIZMIT…
  2-Ligji Gjermane Percakton edhe se sa duhet te jete Rroga Baze e Kamarjerit..”Amatore-me Eksperjence”….Pune….si dhe Rroga e Kamarjerit me Shkolle
  Profesjonale 3-Vjete me Njohje te DETYRUSHME te Gjuhes ANGLEZE…
  akoma edhe nje ndihmes Kuzhinjere ka Pagen Baze te Garantuar nga Ligji(Tarif-Vertrag)….
  3-Per Punojesit e Hotel-Gastroniomies..ka edhe Page Shtese ne Perqindje..per DITAT E DJELA DHE FESTAT KOMBETARE DERI 100%;;:::Pra z.Rama DREJTESIA NE Shqiperi duhet te filloj nga Kodi i Punes….Marredhenjet midis Punemarresit-Punedhenesit te Rregullohen po me LIGJE…
  Shembull:NE GJERMANI NE GJYQET E PUNES..Fiton ne 90% TE Rasteve Punemarresi….Akoma edhe Ligji per ata qe Punojne (Mini-Job)..Ora e Punes eshte Minimumi..8.50E….dhe mbas Januarit 2017-es do te behet 8.89 E….
  Sa per Leket e Zigares apo “Konjakut” keto jane Gjera Qejfi..JETON EDHE PA TO..i Nderuar Kamarjere….lol

 9. S says:

  Hahahaa… I modh plako. Rryp ai qe ka fol me bythe

 10. Poradeci says:

  Nuk ke faj ti o devolli, se per balten qe sbquhet fshati yt ta hoqi Rama, dhe tani nuk ke me faj ti, por shiko pas dere se te erdhi bodhja ( bodja)

 11. Shaban says:

  Jo jo se ke gabim o Niko spese kete beri dhe udheheqesi i tij shpirteror ,i beri buken me racion ketij populli qe te mos mendonte per politiken por per buken e gojes sepse mund te ngeleshe dhe pa te .Me sa duket kete rruge po ndjek dhe pasuesi i tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *