Vrasja në Kavajë, dy kushërinjtë u zunë me sëpata e kazma për pemën që ndante pronat

policia 1Pronësia e një lisi që ndante pronat e tyre, është kthyer në mollën e sherrit të vazhdueshëm mes familjeve të fisit Çeletaj, të cilët sot i kanë tejkaluar të sharat dhe janë përleshur deri në përdorimin e sëpatës e kazmës.

Në sherr janë përfshirë dy kushërinjtë e parë, Qamil Çeletaj dhe Fatmir Çeletaj, e pasi janë konfrontuar fizikisht, Qamili ka qëlluar me sëpatë mbi djalin e xhaxhait, duke e lënë të vdekur, raporton News 24.

I plagosur nga përplasja mësohet të ketë mbetur edhe Vilson Isufi, i cili edhe pse jo pjesë e konfliktit pronësor, ka rastisur në vendngjarje dhe dyshohet se ka ndërhyrë për të ndarë dy kushërinjtë.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Vrasja në Kavajë, dy kushërinjtë u zunë me sëpata e kazma për pemën që ndante pronat”

 1. al paci says:

  Ta gezojne lisin tani e fitoje ne duele, o shqiptare drejtohuni policise gjykatave per hallet qe keni se me te vrare e prere njeritjetrin asnjeri nuk fiton.

 2. jkvg says:

  Shumica e bashkekombasve tane jane koktrashe. Zihen edhe per 1 mije leke.

 3. Jevgu says:

  keta jane shqipot qe blejne breke te perdorme te ne dhe na tregohen edhe rracista

 4. Jevgu says:

  keta jane shqipot qe blejne breke te perdorme te ne dhe na tregohen edhe rracista …

 5. Jevgu, says:

  keta jane shqipot qe blejne breke te perdorme te ne dhe na tregohen edhe rracista ……

 6. keta shqiptare qe vriten me njeri tjetrin mbrojne idete komuniste ne nje dore kazmen ne nje dore pushken po nga njera ane eshte mire se mesojne dhe brezat qe vijne se ceshte komunizmi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *