PD shpërthen ndaj Donald Lu, Gjana: Deklarata e tij pa sens, është kthyer në edukator kopshti. S’jemi në funksion të asnjë ambasadori

Jemin-GjanaIsh-nënkryetari i Partisë Demokratike dhe një nga politikanët më me përvojë të kësaj partie, sekretari aktual demokrat Jemin Gjana, i komenton deklaratat e ambasadorit amerikan si jo logjike.

Gjana shprehet se deklaratat e Lu se PD i trembet reformës është pa sens, ndërsa sjelljen e diplomatit amerikan e cilëson si të një edukatori kopshti. Dy ditë më parë, ambasadori i SHBA sulmoi sërish PD që ka konstatuar gabime të rënda në përkthimin në gjuhën angleze të Kushtetutës dhe të ligjit të Vetingut.

“E kam shprehur edhe një herë tjetër që, deklaratat e ambasadorit janë pa sens dhe janë jashtë logjikës për dy arsye. E para, një ambasador nuk mund të bëjë dhe të sillet si një edukator kopshti ndaj hierarkisë politike të një vendi. Por kjo është zgjedhje e tij, do qëndrojë në atë që kanë gatuar së bashku”, deklaroi ish-ministri në një prononcim për “SOT”.

Jemin Gjana thekson faktin se deklaratat e ambasadorit amerikan në vend janë të përsëritura dhe objektivi i tyre është sulmi ndaj PD sa i përket gjithë diskutimeve për reformën në drejtësi.

“Mendoj se një pjesë e deklaratave të tij janë deklarata që nuk mund të qëndrojnë, janë të njëanshme sipas asaj që i kanë vënë si detyrë, që sa herë i jepet rasti të përgjigjet, të sulmojë. Nga mënyra se si është shprehur prej shumë kohësh, nuk mendoj se ka mbajtur qëndrime të paanshme, përkundrazi. Tashmë është i lexueshëm, është e disata herë, kështu që le të vazhdojë deri sa ta ketë mandatin e tij të këtë vend”, shtoi Gjana.

I pyetur mbi raportet që mund të vendosë ambasadori me PD, Gjana thotë se Partia Demokratike nuk është në funksion të asnjë ambasadori dhe nuk do të bëjë as nxënësen dhe as viktimën e një diplomati.

“PD nuk është në funksion as i një ambasadori apo të ndonjë ambasadori tjetër, nuk është në funksion të askujt. PD është një forcë politike anti-komuniste e këtij vendi, e krijuar si e para parti opozitare, sot e 26 vite të shkuara dhe tashmë, kështu që nuk është produkti i një ambasadori dhe nuk mund nuk mund të bëjë as nxënësen dhe as viktimën e një ambasadori”, deklaroi ish-ministri i Partisë Demokratike.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “PD shpërthen ndaj Donald Lu, Gjana: Deklarata e tij pa sens, është kthyer në edukator kopshti. S’jemi në funksion të asnjë ambasadori”

 1. Relax says:

  Nese je antiamerikan dihet se pro kujt je.Te shkelish buken amerikane don te thote se je kafshe.

 2. Aureli says:

  He more plehra e quani veten Elite more hajdute qe populli ju njeh mire. Nuk ishte arroganca qe ju hoqi nga pushteti , po hajdutlleku masiv qe bete . E keni pak ate qe ju ben Lu

 3. Toni says:

  Jeni per te ardhur keq.Gjunah per ju dhe ndihemi ne turp dhe ne qe ju kemi votuar keto vite.Dhe boll me se na lodhet me kete antikomunizmin pas 20 vjetesh.Jeni parti hajdutash qe zhgenyet besimin e popullit qe sdonte komunizmin.Dhe mos e krahaso ambasadorin amerikan me te.tjeret se seshte si te tjeret ai.Nga ai ambasador qe perfaqeson ate amerik qe i ke krahet e ngrohta se ndrsyhe ste pyet njeri se kush je ti.Mjaft me tani na paskan fajin ata qe flasin se su pelqen qe tu tregojn per ato qe keni vjedh.veting dhe vetem veting dhe vetem prokuror amerikan e europian qe te zhdukeni nga faqja e dheut.

 4. Toni says:

  Jeni per te ardhur keq.Gjunah per ju dhe ndihemi ne turp dhe ne qe ju kemi votuar keto vite.Dhe boll me se na lodhet me kete antikomunizmin pas 20 vjetesh.Jeni parti hajdutash qe zhgenyet besimin e popullit qe sdonte komunizmin.Dhe mos e krahaso ambasadorin amerikan me te.tjeret se seshte si te tjeret ai.Nga ai ambasador qe perfaqeson ate amerik qe i ke krahet e ngrohta se ndrsyhe ste pyet njeri se kush je ti.Mjaft me tani na paskan fajin ata qe flasin se su pelqen qe tu tregojn per ato qe keni vjedh.veting dhe vetem veting dhe vetem prokuror amerikan e europian qe te zhdukeni nga faqja e dheut.

  1. Arta says:

   Morning Toni,
   Duhet rregulluar shtepia nga vet I zoti, se te tjeret skan pse shqetesohen.
   Se kush eshte amerika nuk eshte mire te flasim se e dime shume mire.
   Te flasim per politiken shqiptare edhe kete e dime.
   Por dime edhe Krimet e komunizmit, kur America jones e dashur ishte aty ku eshte sot.

   1. luadhi i Verdoves says:

    PO me ke do ta rregullosh shtepine tende ti moj idiote? Me ata qe kane 25 vjet qe vetem vjedhin dhe vrasin? E di ti qe i biri i ketij fshatarit qe flet ketu siper ne kohen kur keta ishin ne pushtet ka trafikuar droge pa fund me shoket e tij te forte nga Pogradeci dhe kishte imunitet qe mos prekeshin kamionet as ne dogana e as nga policia.

 5. sofia says:

  Garda kriminale e Sali Berishes vazhdon hapur sot sulmin kunder ambasadorit amerikan, sepse nuk eshte dakort qe keta te vjedhin dhe vrasin shqiptaret e ndershem. Vazhdo, Jemin, se deri tani ke veshtruar neper vrimen e miut se çfare do ndodhte dhe tani dole e the dhe ti nje llaf nga ato te partise tende demokratike anti-komuniste qe shkaterroi nje vend dhe nje popull. Keni te drejte se nuk u a ktheu patkonjte nga dielli ky popull ashtu si bete ju me te dhe vazhdoni te beni. Dita e pageses afron, mos kujto se jeni te perjetshem dhe do hani njeri tjetrin pastaj. Ju s’jeni parti, por bande kriminele me gjithe ata qe u vijne prapa.

 6. sofia says:

  Garda kriminale e Sali Berishes vazhdon hapur sot sulmin kunder ambasadorit amerikan, sepse nuk eshte dakort qe keta te vjedhin dhe vrasin shqiptaret e ndershem. Vazhdo, Jemin, se deri tani ke veshtruar neper vrimen e miut se çfare do ndodhte dhe tani dole e the dhe ti nje llaf nga ato te partise tende demokratike anti-komuniste qe shkaterroi nje vend dhe nje popull. Keni te drejte se nuk u a ktheu patkonjte nga dielli ky popull ashtu si bete ju me te dhe vazhdoni te beni. Dita e pageses afron, mos kujto se jeni te perjetshem dhe do hani njeri tjetrin pastaj. Ju s’jeni parti, por bande kriminele me gjithe ata qe u vijne prapa….

 7. Albania says:

  O jemin shpellari ju duhet te jeni ne dispozicion te shqiptareve qe kane 25 vjet qe votojne partine tende bastarde dhe ju ngopen me lek ju plehrave te ndyra qe per interesat e familjes se kryekriminelit Berisha ju shisni jo vetem Shqiperine por edhe grate tuaja.Uroj qe populli shqiptare te jete ngopur me ju dhe ne 2017 te ju tregoje vendin…..

 8. Kontra Zgjyra says:

  Pjesa me qesharake e ketij shkrimi nuk eshte reagimi i Gjanes, se dihet sa qesharake jane mbetjet pa vlera rciklimi te kepushave te kryekepushes, percaktimi i Gjasmes si nje nder politikanet me me pervoje; kjo qendron vetem nese thuhet ne kuptimin qe ka pervoje per te mdotur politiken ne kurriz te Shqiperise e shqiptareve

 9. rudi says:

  Deklaratat e Lu jan pa sens!!!!???Se nuk ju pelqen ju qe tja u nxjerin fytyren tuaj bloze te zeze!Parti antikomuniste? upupu upupu Me kryekomunist ne krye me kualicion komunist ilirin cfar thot ky mor se po dhjes gazit!PO KJO ISHTE LOJEEEEEEEEE MOR MATUF AHAHAHAHHHHH

Lini një Përgjigje te Kontra Zgjyra Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *